vaistai.lt
Galūnės amputacijos gali padėti išvengti minimaliai invazyvus gydymas

Pagrindine vyrų mirtingumo priežastimi Lietuvoje vis dar išlieka kardiovaskulinės ligos, kurioms priklauso ir periferinių arterijų liga. Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas intervencinis radiologas Mantas Buitkus pranešime žiniasklaidai teigia, jog mūsų vyrai yra kantrūs ir neretai nekreipia dėmesio į pradinius periferinių arterijų ligos simptomus. Ligai ženkliai progresavus, dažnai endovaskulinis gydymas tampa nebeįmanomas ir, geriausiu atveju, lieka tik chirurginis gydymas. Patobulėjus medicinai, atsiradus naujoms gydomosioms priemonėms, pacientams gali būti taikomas minimaliai invazyvus, endovaskulinis gydymas net ir sudėtingais atvejais, nors anksčiau juos būtų įmanoma gydyti tik atviros chirurgijos metodu.

Lietuvoje – 170 (1061073) koronaviruso atvejai

Paskutinės paros naujų atvejų skaičius: 170
Iš viso buvusių/esamų atvejų skaičius (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 1044987): 1061073
Statistinis šiuo metu sergančių asmenų skaičius: 2823

Artimas žmogus ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

Operacija yra iššūkis organizmui, todėl jam reikia tinkamai pasiruošti. Dažnai šiuo sudėtingu laikotarpiu pacientą lydi jo artimieji, kurie rūpinasi jo sveikata. Chirurgas pranešime žiniasklaidai dalijasi patarimais, kaip padėti šeimos nariams pasiruošti laukiančiai operacijai ir kuo sparčiau atsigauti po jos. „Nesvarbu, kokia operacija laukia, ar operuojama dėl onkologinės kilmės ar bendrosios chirurgijos patologijos kaip pilvo sienos išvaržos, svarbiausia yra komanda, kurią sudaro pacientas, gydytojas ir paciento šeima.

Ligonių kasos primena apie sumokamų mokesčių naudą gydantis

Ligonių kasos tradiciškai prisijungia prie pavasarį organizuojamos akcijos „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Pagrindinis akcijos tikslas – priminti gyventojams, kaip svarbu būti ir išlikti skaidriems bei atkreipti dėmesį į mokesčių mokėjimo svarbą. Ligonių kasų specialistai tuo pačiu pabrėžia: kiekvienas gyventojas sąžiningo mokesčių mokėjimo svarbą bei naudą pajunta, kai tenka susirūpinti savo sveikata.


 

Gydytoja ragina rūpintis savimi: šis kasdienis įprotis – prevencija nuo įvairiausių ligų

Šiandien didžioji dalis darbų yra sėdimi, žmonės kur kas dažniau mankština pirštus rašydami klaviatūra, nei treniruodami kūną. Kasdienybėje lieka vis mažiau laiko fiziniam aktyvumui. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenis, daugiau nei ketvirtadalis suaugusių pasaulio gyventojų yra nepakankamai aktyvūs. Tai yra opi problema, kadangi fizinis aktyvumas suteikia ne tik energijos, bet ir prailgina gyvenimo trukmę.


Top 3 odos priežiūros priemonės atostogaujantiems prie jūros

Keliaujate atostogauti prie jūros? Metas pasirūpinti patikimomis kosmetikos priemonėmis ir išsaugoti odos grožį bei jaunatviškumą. Lietuviška kosmetika Manilla bus puikus pasirinkimas norint skirti savo odai daugiau kokybiško dėmesio ir pasiekti puikius, ganėtinai greitus rezultatus. Netrukus vėl galėsite mėgautis dailia ir lygia oda be žymesnių rūpesčių! Perskaitykite šį straipsnį – jame sužinosite apie tinkamiausias vasaros priemones nepriekaištingai odos priežiūrai.


Stimuluiojančios erotinės prekės

Vos už pupelę didesnis, gerai „pasislėpęs“ klitoris, kuris savo embriologine kilme itin primena varpą, yra ta moters kūno dalis, kurio stimuliacija daugumai moterų yra bene vienintelis būdas patirti didįjį „O“. Efektyviai klitorio stimuliacijai yra būtinos tinkamos priemones. Šias priemones ir dar daugiau erotinių prekių rasite, sekdami šią nuorodą: https://aistra.lt/sekso-prekes.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos