vaistai.lt
Pirmą kartą Lietuvoje nusinerseno injekcija suleista suaugusiam pacientui

Kauno klinikų pacientė 50-ies metų Jolanta yra pirmoji Lietuvoje, kuriai trečio tipo (lėtai progresuojanti) spinalinė raumenų atrofija nusinerseno injekcijomis pradėta gydyti jai esant suaugusiai. Kauno klinikų Nervų ir raumenų ligų centro vadovės, gydytojos neurologės Evelinos Grušauskienės teigimu, iki šiol suaugusieji gydymą nusinersenu gaudavo tik kaip tęstinį gydymą, kai vaikai, sergantys šia liga, sulaukdavo 18 metų.

Nuo rimtų koronaviruso komplikacijų nėštumo metu – vakcinos apsauga

Klastinga koronaviruso infekcija nesirenka savo aukų. Ne tik pati liga, bet ir jos pasekmės vienodai pavojingos tiek suaugusiesiems, tiek vaikams, ką jau kalbėti apie jautrų sveikatai etapą išgyvenančias besilaukiančias moteris. Ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio ekspertai sutartinai tvirtina: planuojant ar laukiantis naujos gyvybės ir norint apsisaugoti nuo koronaviruso, nėra patikimesnio ginklo nei COVID-19 vakcina.

 

Image

Gruodžio pirmąją, pažymima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų šūkis „Įveikime netolygumus. Įveikime AIDS“. Šiuo šūkiu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) siekia atkreipti dėmesį į didėjančius pagrindinių ŽIV paslaugų prieinamumo netolygumus. Pasak PSO, nors per pastaruosius dešimtmečius buvo pasiekta didelė pažanga kovoje su AIDS, tačiau  ŽIV pandemija vis dar kelia grėsmę pasauliui.

Ligonių kasos pataria: vaistus būtina vartoti tinkamai

Lietuvoje kasmet suvartojama vis daugiau vaistų. Naujausi duomenys rodo, kad per metus šalyje parduodama daugiau negu 80 milijonų vaistų pakuočių. Tačiau pernai į vaistines gyventojai pristatė 28,5 tonos pasenusių ir nereikalingų vaistų. Per kelerius metus į vaistines grąžinamų vaistų kiekis išaugo dvigubai.

Išgarinimo aparatų tipai: ko reikia maisto pramonei?

Maisto pramonei reikalingos sistemos, kurios padeda ne tik greičiau atlikti tam tikrus darbus, tačiau ir užtikrinti, kad procesas garantuos patį geriausią rezultatą. Šiuo metu įrangų pasiūla tikrai labai plati, tad dažniausiai kiekvienas verslas, kad ir ką gamina, gali rasti jam reikalingas sistemas. Svarbiausia – jų atitikimas.

 

Vyrų odos priežiūros ypatumai: ar teisinga naudoti produktus, skirtus moterims?

Kalbant apie odos priežiūrą, vyrai tradiciškai laikosi itin paprastos rutinos. Daugeliui ji apsiriboja drėkinamuoju veido kremu, kurį naudoja partnerė, arba dar blogiau – veido odos „palepinimu“ nuprausiant paprastu muilu. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Laima Givėliušienė papasakojo apie išskirtinius vyrų odos priežiūros poreikius ir kokia rutina padės išlaikyti jaunatvišką ir švytinčią odą.

Mokslininkai perspėja - vienas populiariausių vaistų pasaulyje gali padidinti širdies nepakankamumo riziką

Aspirinas yra vienas iš dažniausiai vartojamų vaistų pasaulyje. Jis malšina karščiavimą, skausmą, padeda gydyti reumatitą. Tačiau naujas tyrimas rodo, kad aspirinas gali pakenkti sveikatai. Aspirinas - tai acetilsalicilo rūgštis, nereceptinis vaistas, plačiai vartojamas visame pasaulyje. Mokslininkų bendruomenė jau kurį laiką diskutuoja apie galimą ryšį tarp aspirino vartojimo ir širdies nepakankamumo. Naujas tyrimas, įtraukęs net 30827 žmonių duomenis, pabandė atsakyti į dažnai keliamus klausimus.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos