vaistai.lt
galvos kaulinio defekto kranioplastika

Respublikinėje Šiaulių ligoninėje atlikta retai pasitaikanti plati galvos kaulinio defekto kranioplastika. Pirmą kartą ligoninės istorijoje pacientui gydyti panaudotas individualus kranialinis implantas, pagamintas iš medicininio titano lydinio, o individualaus implanto kūrimui ir gamybai buvo pasitelktos pažangiausios 3D technologijos.

Lietuvoje – 399532 koronaviruso atvejai

Paskutinės paros naujų atvejų skaičius: 3360
Iš viso buvusių/esamų atvejų skaičius (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 389265): 399532
Statistinis šiuo metu sergančių asmenų skaičius: 31302
Statistinis gyvų pasveikusių asmenų skaičius: 354595

Skrandžio opos – dažną lietuvį kankinanti sveikatos problema

Skrandžio opa – tai skrandžio gleivinės žaizda, atsirandanti sumažėjus skrandžio gleivinės apsauginiam barjerui ir skrandžio rūgščiai pažeidus skrandžio gleivinę. Opalige serga apie 10 proc. pasaulio gyventojų. Pasak medicinos centro „Northway“ gydytojos gastroenterologės Editos Šunokienės, viena pagrindinių opaligės priežasčių – lėtinė Helicobacter pylori ( H. Pylori) infekcija, kurią sukelia skrandyje randama Helicobacter pylori bakterija. Ji yra susijusi su daugiau nei 80 proc. skrandžio opų atvejų.


Taivano padovanoti termometrai bus skirti Lietuvos mokykloms

Stiprindamas bendradarbiavimą sveikatos priežiūros srityje, Taivanas skyrė Lietuvai paramą – 25500 termometrų, kurie bus skirti visuomenės sveikatos specialistams, vykdantiems sveikatos priežiūrą mokyklose. Trečiadienį Vilniuje vykusioje paramos perdavimo ceremonijoje dalyvavo Taivano Nacionalinės plėtros tarybos vadovas Ming-Hsin Kung, Taipėjaus misijos Latvijoje atstovas Eric Huang, Lietuvos Seimo nariai ir kitų institucijų atstovai. Paramą priimančią pusę taip pat atstovavo Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerė Jurgita Grebenkovienė ir Ekstremalių sveikatai situacijų centro direktorė Audronė Sviklaitė.

Gydytojai įspėja: nutukimas kelia pavojų gyvybei

Nors viršsvoris dažniau yra laikomas estetine problema, visgi, didėjant kūno masės indeksui (KMI), auga ir įvairių ligų rizika, gali išsivystyti neįgalumas ar net ištikti mirtis. Gydytojas ortopedas traumatologas Andrius Vaitiekus ir dietologas Edvard Grišin, atkreipdami dėmesį į tai, kokius sveikatos sutrikimus gali sukelti viršsvoris, dalijasi patarimais, kaip veiksmingiausiai gydyti šią ligą. 

Kada pradėti naudoti kosmetiką brandžiai odai – ar gali būti per anksti?

Oda paprastai sensta drauge su visu organizmu. Veido oda laikoma brandžia sulaukus maždaug 40 metų, tačiau tokie faktoriai, kaip ultravioletiniai saulės spinduliai, nevisavertė mityba, nepakankamas skysčių kiekis, stresas, rūkymas ir netinkama odos priežiūra, senėjimo procesus spartina.

Sąmokslo teorijų mėgėjai dažniau serga COVID-19?

Sąmokslo teorijos per pasaulį paplito kartu su COVID-19. Ir nors daugelis jų skamba beprotiškai, daugybė žmonių jomis nuoširdžiai tiki. Žmogaus įsitikinimai turi didelės įtakos jo veiksmams. Ir tai jūs žinote. Jūsų nuomonė apie aplinkosaugą keičia jūsų gyvenimo būdą, nuomonės apie socioekonominę situaciją verčia tapti mažesnių įmonių klientu, o sporto komandų palaikymas turi įtakos jūsų kasdienei dienotvarkei.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos