vaistai.lt
Unikali operacija išvadavo pacientę iš skausmo ir atitolino klubo sąnario protezavimą

„Skausmas kirkšnyje, atsirandantis po didesnio fizinio krūvio, laikui bėgant stiprėja ir žmogų lydi kiekviename žingsnyje. Be to, pradeda vystytis ir sparčiai progresuoja artrozė“, – pranešime žiniasklaidai  pagrindinius klubo sąnario displazijos simptomus vardija Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) gydytojas ortopedas traumatologas dr. Giedrius Petryla. Jis atliko unikalią operaciją, kuriai ruošėsi Estijoje, naudojo specialiai jai pagamintus medicininius įrankius. Operacijos rezultatas – jaunai pacientei sugrąžinta gyvenimo kokybė ir bent dešimtmečiu atitolintas klubo sąnario protezavimas.


 

ES Skaitmeninis COVID pažymėjimas po pilnos vakcinacijos bus išduodamas 270-čiai dienų, o Lietuvoje galios septynis mėnesius

2022 m. vasario 1 d. visoje Europos Sąjungoje (ES) įsigalios atnaujinta ES Skaitmeninių COVID pažymėjimų išdavimo tvarka. Pagal pilną vakcinacijos schemą pasiskiepijusiems gyventojams šis dokumentas bus išduodamas 270-čiai dienų, o pasiskiepijusiems sustiprinančiąja doze – neribotam laikui. Svarbu atkreipti dėmesį, kad ES Skaitmeninio COVID pažymėjimo galiojimo laikas gali skirtis priklausomai nuo konkrečios šalies taisyklių.


Alerginės reakcijos žiemą: kaip atpažinti ir ko imtis?

Šaltuoju metų laiku alergijos niekur nedingsta. O kartais gali pasireikšti ir tokios, kurias sunku net atpažinti. Pasak BENU vaistininkės Ingos Norkienės, pasitaiko ir šalčiui alergiškų žmonių, todėl svarbu laiku atpažinti simptomus ir žinoti, kaip teisingai sau padėti.

Svarbu: šios gyventojų grupės turi teisę į sveikatos draudimą valstybės lėšomis

Pastaruoju metu Šiaulių teritorinė ligonių kasa (TLK) sulaukia tėvų, auginančių vaikus, klausimų, ar jie privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) gali būti draudžiami valstybės lėšomis. Ligonių kasų specialistai atkreipia dėmesį į keletą svarbių taisyklių. Vertėtų žinoti, kad tėvai, auginantys vaiką iki 8 metų, ar du ir daugiau vaikų, kol vyriausiajam vaikui sukaks 18 metų, dėl PSD valstybės lėšomis turėtų kreiptis į artimiausią TLK. Vienas iš tėvų (įtėvių) ar globėjų, kuris nori būti draudžiamas valstybės lėšomis, turi pateikti nustatytos formos prašymą ir asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, globėjai – ir globą patvirtinančius dokumentus.

 

Žiedinis kopūstas – idealus pasirinkimas skubantiems: 3 receptai

Nors žiemą norisi valgyti riebiau ir sočiau, svarbu nepamiršti ir šviežio bei sveiko maisto: žalumynų ir daržovių. Vertėtų paskanauti ir žiedinių kopūstų, žinomų ir kalafiorų pavadinimu. Tai soti, tačiau visai nekaloringa daržovė. Jeigu jūsų virtuvėje žiediniai kopūstai dar nerado vietos, šią žiemą nedvejodami įtraukite juos į savo meniu. Ši naudinga daržovė praturtins patiekalus maloniais skoniais ir suteiks organizmui maistingųjų medžiagų.


Naujas tyrimas susiejo televizoriaus žiūrėjimą su mirtinai pavojingomis sveikatos problemomis

Ar televizorius gali jus pražudyti? Pasirodo, taip. Ir net nesvarbu, ką žiūrite. Gera naujiena ta, kad viskas priklauso nuo jūsų ir tas rizikas galite greitai sumažinti neatsisakydami savo mėgstamiausių serialų. Įvairių serialų, filmų ir kitokio vaizdinio turinio prieinamumas dabar geresnis nei bet kada anksčiau. Tačiau tai formuoja įdomią žiūrėjimo kultūrą - daug žmonių vienu ypu gali pažiūrėti ir 4-5 mėgstamo serialo serijas. O yra ir tokių, kurie skaitydami juokiasi iš šio skaičiaus - „tik tiek?!“

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos