vaistai.lt
Gydymas gama peiliu sustabdė esencialinio tremoro simptomus

Kiekvienais metais Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikoje gama peiliu atliekama per 1 tūkst. operacijų. Viena iš pacienčių, kuriai pritaikytas gydymas šia inovatyvia technologija, yra 80-metė Rasa. Prieš 15 metų jai ligą išdavė sustingusi plaštaka. Moteris pasakoja, kad visada mėgo rašyti ir didžiavosi gražia rašysena, tačiau pastebėjo, kad tai pasikeitė. „Ranką tapo sunku valdyti. Vėliau atsirado drebulys, – pirmuosius simptomus prisimena pacientė. – Iš pradžių padėjo vaistai, bet po to net ir jie negelbėjo.

 

Vaisiaus echoskopavimas: ką galima sužinoti kūdikiui dar negimus

Nėščiosios echoskopinis tyrimas – tai vienas pagrindinių nėštumo metu atliekamų tyrimų, padedantis įvertinti vaisiaus raidą, augimą, būklę bei įsitikinti, kad nėštumo eiga yra sklandi. Pasak medicinos centro „Northway“ gydytojos akušerės ginekologės Sigitos Neverauskienės, echoskopinius tyrimus nėščiosioms privaloma atlikti pirmuoju (11⁺⁰–13⁺⁶ sav.) ir antruoju (18⁺⁰ –20⁺⁶ sav.) nėštumo trečdaliu. Šiam tyrimui nereikia jokio specialaus pasiruošimo, tad jokių nepatogumų pacientėms jis nesukelia.

Farmacijos studentų trūkumą išspręstų valstybės finansuojamų vietų padidinimas

Farmacija yra sveikatos apsaugos sistemos dalis, nuo kurios priklauso žmogaus sveikata, gyvenimo kokybė ir visos valstybės socialinė gerovė, o vaistininkai, farmacijos magistrai, yra būtini specialistai vaistinėse ir kitose sveikatos apsaugos įstaigose. Lietuvos gyventojai itin teigiamai vertina platų vaistinių tinklą ir paslaugų prieinamumą, tačiau vaistininkų šiam tinklui palaikyti ima trūkti vis labiau, nors jau keletą metų vaistinių Lietuvoje nedaugėja. Ekspertai įvardija kelias šio reiškinio priežastis: daugiau vaistininkų išeina į pensiją, negu ateina dirbti baigusiųjų studijas, o ir ne visi turintieji vaistininko licenciją dirba vaistinėse.

Kaip susidraugauti su nerimu, mėgautis gyvenimu čia ir dabar

Nuolatinis skubėjimas, įtemptas gyvenimo ritmas ir stresinės situacijos paverčia nerimą mūsų kasdieniu palydovu. Vieni su juo susidoroja lengviau, kitiems sekasi kiek sunkiau, tačiau ši būsena sunkumų atneša kiekvienam su ja susidūrusiam. Ilgai besitęsiantį stresą bei nerimą dažnai lydi ir suprastėjusi sveikata, miego problemos ar nuotaikų kaitos. Tad kokius metodus pasitelkti, norint suvaldyti nerimą? Kaip išmokti mėgautis esama akimirka? Patarimais dalijasi psichologė, kognityvinės elgesio psichoterapijos kursantė Agnė Vaiciukevičienė.

Išsiplėtę kapiliarai ir jų šalinimas lazeriu

Išsiplėtę kapiliarai – gana dažno žmogaus problema. Šios smulkios išsiplėtusios kraujagyslės, esančios arti odos ar gleivinės paviršiaus gali būti visai nepastebimos arba versti žmogų kompleksuoti dėl savo išvaizdos. Tik jei vienam ramybės neduoda vienas kitas išsiplėtęs kapiliaras, kito veido ar kūno oda gali būti išmarginta visu kapiliarų tinklu. Dažniausiai ši problema kankina, kai kapiliarai pasirodo veido zonoje, o ypač dažnai jie išryškėja nosies, smakro ir skruostų zonose.

Pakitusi kalba gali būti pirmasis Parkinsono ligos požymis

Parkinsono ligos diagnozė yra sukrėtusi ne vieno lietuvio gyvenimą. Kasmet Lietuvoje patvirtinama daugiau nei 1,5 tūkst. naujų susirgimų. Gydymo ši liga neturi, bet anksti pastebėjus simptomus, ją galima kontroliuoti. Kartu su kitais simptomais, progresuojant Parkinsono ligai, keičiasi ir kalba.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos