vaistai.lt
Gydytojas radiologas stebisi: operuojasi riešą, o vaikšto su aneurizma smegenyse

Koronavirusas ir karantinas daliai žmonių šiemet sutrukdė laiku pasirūpinti savo sveikata ir apsisaugoti nuo kitų pavojingų ligų sukeliamų pasekmių, – pranešime žiniasklaidai pažymi gydytojas intervencinis radiologas Audrius Širvinskas. Šiemet į gydytojo ir jo kolegų rankas pateko gerokai daugiau sunkių smegenų aneurizmos atvejų nei anksčiau – apribojus kontaktų skaičių ne vieną žmogų su plyšusia aneurizma galvoje artimieji rado per vėlai arba beveik per vėlai. Plyšus aneurizmai smegenyse padariniai dažniausiai tragiški: 2 iš 5 plyšimo atvejų baigiasi mirtimi, o dauguma išgyvenusių lieka neįgalūs visam gyvenimui.

Image

COVID-19    2021 rugsėjo 21

Šalia kasdien žiniasklaidos skelbiamos informacijos apie koronaviruso COVID-19 naujienas pateikiame dinaminę eigą ir rečiau skelbiamus duomenis.

Pasaulio sveikatos organizacijos parengtoje ataskaitoje – apie gamtos ir biologinės įvairovės poveikį visuomenės sveikatai

Urbanizacija, intensyvus žemės naudojimas, pasaulinė prekyba ir industrializacija padarė didelį neigiamą poveikį gamtai, biologinei įvairovei ir ekosistemoms visame pasaulyje. Nuolatinis gamtos išteklių eikvojimas ne tik stipriai veikia aplinkos sąlygas, bet ir daro didžiulį poveikį visuomenės gerovei ir saugumui.

Dviejose Elektrėnų įstaigose – apie tai, kada reikia tikrintis pagal ligų prevencijos programas

Daug Lietuvos gyventojų jau žino apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmokamas ligų prevencijos programas. Dalis žmonių pagal šias programas tikrinasi, dalis patikrą atideda manydami esantys sveiki, nerimaudami dėl galimo rezultato ar kitų priežasčių. Vilniaus teritorinė ligonių kasa (TLK) pabrėžia – prevenciškai tikrintis reikia, kai dar jaučiamasi gerai. Tai kalbėta ir programas pristatant dviejų Elektrėnų įstaigų darbuotojams.


 

Aknė – ne vien paauglių problema, kenčia vis daugiau vyresnių moterų ir vyrų

Aknė nėra paprastas bėrimas, kaip ir nėra vien tik paauglių problema. Taip, 9 iš 10 paauglių kenčia nuo aknės, tačiau tyrimai rodo, kad net trečdaliui moterų ir pusei tiek vyrų iki 30–40 m. būdinga suaugusiųjų aknė. Iš dalies tam įtakos turi hormonų pusiausvyra bei genetika, tačiau negalima atmesti ir aplinkos veiksnių. 

Neįtikėtinas atvejis - moteris atsigavo po 45 minutes trukusios klinikinės mirties

Pirmosios pagalbos įgūdžiai yra absoliučiai būtini visiems. Niekas negali pasakyti, ar jų kada nors tikrai prireiks. Bet geriau juos turėti savo smegenyse ir nepanaudoti, nei nežinoti, ką daryti ištikus bėdai. Tuo įsitikino Baltimorės gyventoja Kathy Patten ir jos artimieji - močiutė net 45 minutes praleido, kaip dažnai sakoma, kitoje pusėje. Reikia pastebėti, kad širdies masažas padeda ne visada. Televizijos serialai sukūrė klaidingą įspūdį, kad tai - kone užtikrintas veiksmas, padedantis išgelbėti daugelį. Greita aplinkinių reakcija sumažina mirties riziką, bet Kathy Patten vis tiek neįtikėtinai pasisekė.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos