vaistai.lt
Miastenija – kokia tai liga ir kaip ją atpažinti?

Dažnas žmogus gali pajusti raumenų silpnumą, tačiau kartais tai gali būti pirmieji miastenijos simptomai. Miastenija – reta autoimuninė liga, pažeidžianti nervo ir raumens jungtį bei sukelianti patologinį raumenų nuovargį. Didesnę riziką susirgti šia liga turi 20-30 metų moterys ir 60-70 metų vyrai. Miastenija gali pasireikšti ir sergančių moterų naujagimiams, kadangi mamos kraujyje esantys antikūnai per placentą patenka į vaisiaus kraują.

Profilaktinių kraujo tyrimų svarba: galima nustatyti ligą, dar nesant simptomų

Dažnas šeimos gydytojo kabinete apsilankome tik turėdami konkrečių nusiskundimų sveikata, tačiau profilaktinėms sveikatos būklės patikroms laiko randame nedaugelis. Šeimos gydytoja Greta Kabašinskienė pranešime žiniasklaidai įspėja, kad jei nejaučiame jokių neįprastų simptomų – nebūtinai reiškia, kad esame sveiki, mat nieko nė neįtariantiems pacientams neretai nustatomas ryškus tam tikrų vitaminų ar mineralų trūkumas, kepenų pažeidimai ar dislipidemija. Gydytoja pataria, kokius profilaktinius tyrimus būtina atlikti kiekvienam, kad išvengtume gresiančių ligų ir sveikatos sutrikimų.

Sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys dalyvaus ES ministrų susitikime Liuksemburge

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys birželio 21 d. dalyvaus Europos Sąjungos (ES) Užimtumo, socialinės politikos, sveikatos ir vartotojų reikalų tarybos (EPSCO) posėdyje Liuksemburge. Susitikimo metu bus aptarti farmacijos, Europos sveikatos sąjungos, vakcinacijos nuo vėžio klausimai.

Lietuvos jaunuoliai – vieni fiziškai neaktyviausių Europoje

Paskutiniojo HBSC tyrimo duomenimis, Lietuvoje moksleivių fizinis aktyvumas yra nepakankamas ir mažėja. Tarp 5–9 klasių moksleivių tik 13 proc. būdingas pakankamas kasdienis fizinis aktyvumas – pagal šį rodiklį Lietuvos jaunuoliai yra tarp 5 mažiausiai fiziškai aktyvių Europos šalių.

Ruošiamės vasarai: kaip sumažinti celiulitą?

Celiulitas yra toksinis riebalų susikaupimas, neretai vadinamas panikulioze. Deja, bet celiulitu skundžiasi apie 90 proc. pasaulio moterų. Dažniausiai jis susidaro dėl genetinių veiksnių ar hormonų disbalanso, antsvorio, netinkamos mitybos bei gyvenimo būdo, mažo fizinio aktyvumo, lėtinių ligų, staigių svorio pokyčių ar net nekontroliuojamo streso.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

Birželio mėnesio pirmos pusės maudyklų vandens kokybė

Higienos instituto Sveikatos stiprinimo centras informuoja, kad birželio mėnesio pirmoje pusėje gauta informacija apie 101 maudyklos vandens kokybę. Šiais metais į maudyklų vandens stebėsenos sąrašą įtraukta 121 maudykla. Pranešame, kad Naujosios Vilnios paplūdimio maudykloje vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normoje HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ nustatytų mikrobiologinių parametrų.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos