vaistai.lt
Dėl situacijos Kinijoje nerimą keliančių ženklų neįžvelgiama

2023 m. lapkričio 23 d. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė pranešimą apie Kinijoje (Pekino ir Liaoningo regionuose) ligų protrūkius tarp mokyklinio amžiaus vaikų, kuriems diagnozuotas plaučių uždegimas, susijęs su Mycoplasma pneumoniae sukėlėju. Lapkričio 23 d. vykusioje spaudos konferencijoje Kinijos valdžios institucijos pateikė duomenis, kad nuo gegužės mėnesio Kinijoje stebimas ambulatorinių konsultacijų ir vaikų hospitalizacijos atvejų dėl Mycoplasma pneumoniae padidėjimas, o nuo spalio – dėl respiracinio sincitinio viruso (RSV), adenoviruso ir gripo viruso. 

Tyrimas: gyventojai kasmet vis labiau pripažįsta prevencijos programų svarbą

Lietuvos gyventojai vis labiau pripažįsta ligų prevencijos programų, finansuojamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo, svarbą ir vis aktyviau jose dalyvauja, rodo naujausias Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) užsakymu atliktas tyrimas. 

Pirmasis sniegas: pataria, kaip apsaugoti rankas ir kojas nuo šalčio

Pirmasis sniegas kasmet iškrenta netikėtai. Dar ne visi būname pasiruošę tinkamą avalynę ar rūbus, o ką kalbėti apie pirštines. Ypač prasidedant savaitgaliui vaikai gali skubėti laukan pažaisti su sniegu, o suaugusieji rytus pasitikti plikomis rankomis nukasant sniegą nuo automobilių. Kaip greičiau sušildyti savo rankas ir kojas? 

6 faktai, kurių nežinojote apie plaukų šalinimą lazeriu

Plaukų šalinimas lazeriu šiuo metu yra viena populiariausių bei geidžiamiausių estetinės medicinos procedūrų. Pastebima, jog vis daugiau žmonių ryžtasi nepageidaujamus plaukelius pašalinti lazeriu ir su erzinančiu kūno plaukuotumu atsisveikina labai ilgam laikui. Jau kuris laikas domitės šia procedūra? Tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių niekaip neprisiruošiate jos atlikti? Galbūt trūksta naudingos informacijos? Pateikiame 6 įdomius ir labai naudingus faktus apie plaukų šalinimą Aleksandrito lazeriu, kurių, ko gero, nežinojote. 

KTU mokslininkė Asta Pundzienė: skaitmeninės sveikatos priežiūros paslaugos gali, bet dar neprisideda prie pacientų gyvenimo kokybės gerinimo

Nuotolinės sveikatos priežiūros paslaugos, tokios kaip, pavyzdžiui, nuotolinė pacientų stebėsena namuose gali ne tik išgelbėti gyvybę, bet turi ir prevencinį poveikį sveikatai. Dėl to, kad jaučiasi „stebimi“ gydytojo, pacientai ima aktyviau gyventi, sveikiau maitintis ir rūpintis savo sveikata – tai rodo mokslininkų atliekami tyrimai.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos