vaistai.lt
Pirmą kartą Lietuvoje nusinerseno injekcija suleista suaugusiam pacientui

Kauno klinikų pacientė 50-ies metų Jolanta yra pirmoji Lietuvoje, kuriai trečio tipo (lėtai progresuojanti) spinalinė raumenų atrofija nusinerseno injekcijomis pradėta gydyti jai esant suaugusiai. Kauno klinikų Nervų ir raumenų ligų centro vadovės, gydytojos neurologės Evelinos Grušauskienės teigimu, iki šiol suaugusieji gydymą nusinersenu gaudavo tik kaip tęstinį gydymą, kai vaikai, sergantys šia liga, sulaukdavo 18 metų.

Nuo rimtų koronaviruso komplikacijų nėštumo metu – vakcinos apsauga

Klastinga koronaviruso infekcija nesirenka savo aukų. Ne tik pati liga, bet ir jos pasekmės vienodai pavojingos tiek suaugusiesiems, tiek vaikams, ką jau kalbėti apie jautrų sveikatai etapą išgyvenančias besilaukiančias moteris. Ne tik mūsų šalies, bet ir užsienio ekspertai sutartinai tvirtina: planuojant ar laukiantis naujos gyvybės ir norint apsisaugoti nuo koronaviruso, nėra patikimesnio ginklo nei COVID-19 vakcina.

 

Image

Gruodžio pirmąją, pažymima Pasaulinė AIDS diena. Šių metų šūkis „Įveikime netolygumus. Įveikime AIDS“. Šiuo šūkiu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) siekia atkreipti dėmesį į didėjančius pagrindinių ŽIV paslaugų prieinamumo netolygumus. Pasak PSO, nors per pastaruosius dešimtmečius buvo pasiekta didelė pažanga kovoje su AIDS, tačiau  ŽIV pandemija vis dar kelia grėsmę pasauliui.

Ligonių kasos pataria: vaistus būtina vartoti tinkamai

Lietuvoje kasmet suvartojama vis daugiau vaistų. Naujausi duomenys rodo, kad per metus šalyje parduodama daugiau negu 80 milijonų vaistų pakuočių. Tačiau pernai į vaistines gyventojai pristatė 28,5 tonos pasenusių ir nereikalingų vaistų. Per kelerius metus į vaistines grąžinamų vaistų kiekis išaugo dvigubai.

Kaip išsirinkti žuvį sveikai šeimos mitybai?

Šiandien šeimininkei sveikai šeimos mitybai išsirinkti žuvį iš tokios gausios pasiūlos tampa nelengva užduotimi: svarbu, kad pati žuvis būtų šviežia, sveika, turtinga maistinėmis medžiagomis, vaikai ją įprastų valgyti nuo mažens, vyresnieji ir toliau noriai rinktųsi žuvies patiekalus, maisto gamyba būtų nesudėtinga ir maloni, o visa šeima kartu būtų sveika ir laiminga.


Vyrų odos priežiūros ypatumai: ar teisinga naudoti produktus, skirtus moterims?

Kalbant apie odos priežiūrą, vyrai tradiciškai laikosi itin paprastos rutinos. Daugeliui ji apsiriboja drėkinamuoju veido kremu, kurį naudoja partnerė, arba dar blogiau – veido odos „palepinimu“ nuprausiant paprastu muilu. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė Laima Givėliušienė papasakojo apie išskirtinius vyrų odos priežiūros poreikius ir kokia rutina padės išlaikyti jaunatvišką ir švytinčią odą.

„Nėra nė vienos priežasties atsisakyti skiepų. Mane visiškai išsunkė srautas žmonių, kuriuos iš visų jėgų stengiamės išgelbėti ir kurie nepasinaudoja šansu išsigelbėti patys“

Pastaruosius metus intensyvios terapijos skyriuje su kovidiniais pacientais praleidusio brito gydytojo, respiratorinių susirgimų specialisto monologas. Ligoninėse kovidas tapo daugiausiai nevakcinuotų žmonių liga — nepriklausomai nuo gyvenimo būdo, amžiaus ir lėtinių ligų. Išgarsėjusios skilties The Guardian autorius, panorėjęs likti anonimu NHS gydytojas konsultantas kvėpavimo takų susirgimų klausimais, rašo, kad dabar intensyvios terapijos skyriuose mato tiek dvidešimtmečius sportininkus sveikuolius, solidžius verslininkus, neradusius laiko pasiskiepyti, tiek ir pensininkus, įbaugintus savo pažįstamų, susidūrusių su vakcinos pašalinių poveikiu, patirties, ar atkakliai tikinčių Didžiosios Farmos sąmokslu.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos