vaistai.lt
Kauno klinikose pritaikytas Krono ligos gydymas kamieninėmis ląstelėmis

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atliktas naujas ir efektyvus sunkios žarnyno ligos – Krono ligos sukeltų išangės fistulių gydymas padaugintomis kamieninėmis riebalinio audinio ląstelėmis. Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos vadovas prof. Juozas Kupčinskas pažymi, kad pastaruoju metu kamieninių ląstelių terapija vis plačiau taikoma sunkioms, kitais metodais nepagydomoms ligoms gydyti.

Visa tiesa apie protezavimą: ar dantų protezai aktualūs tik senjorams?

Dantų protezavimas yra išties gelbstinti odontologinė procedūra. Deja, ji iki šiol apipinta įvairiais klaidingais įsitikinimais. Dažnai manoma, kad protezai yra nepatogūs, neestetiški ir netinka jaunesnio amžiaus pacientams... O kaip yra iš tiesų? Klinikos „32:Balti“ specialistai paneigia labiausiai paplitusius mitus apie dantų protezavimą.


Naujos paslaugos gimdos kaklelio vėžio prevencijos programoje

Sausio pabaigoje minint Europos gimdos kaklelio vėžio prevencijos savaitę, ligonių kasų specialistai primena moterims, kokia svarbi yra šios ligos prevencija. Verta žinoti, kad nuo 2022-ųjų sausio ši prevencijos programa pasipildė naujomis iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamomis paslaugomis: žmogaus papilomos viruso (ŽPV) ir gimdos kaklelio citologinio tepinėlio skystoje terpėje tyrimais. Naujoms paslaugoms iš PSDF prireiks apie 3 mln. eurų.


Nemalonūs kūno kvapai – kada tai higienos stoka, o kada ligos simptomas?

Kiekvienas žmogus turi savo individualų kūno kvapą ir pats jo nejaučia. Tačiau jei kūno kvapas nemalonus, tai tampa problema ne tik pačiam žmogui, bet ir aplinkiniams. Nemalonus kvapas gali atsirasti dėl stipraus kūno ir pėdų prakaitavimo, šlapimo nelaikymo, lytinių organų infekcijos, nemalonus kvapas taip pat gali sklisti iš burnos. „Kartą teko vaistinėje konsultuoti vyrą dėl lėtinio gastrito. Kai pasakiau, kad tabakas dirgina skrandžio gleivinę ir tai gali būti užsitęsusio gastrito priežastis, vyriškis tvirtai pareiškė, kad jis nerūko.

Užmiršimas – visai ne klaida? Nauja teorija tvirtina, kad tai mums naudinga smegenų gudrybė

Remiantis nauja tyrėjų iš Airijos teorija, užmarštis naudinga organizmui, nes tada jis gali situaciją įvertinti naujai ir susidaryti geresnį aplinkos vaizdą. Tuo tarpu smegenys prisiminimus vis viena saugo, tiesiog neleidžia jų pasiekti. Trinty koledžo mokslininkai pristatė teoriją, kurioje užmiršimas gali būti ne klaida, o funkcine smegenų savybė, padedanti joms dinamiškai sąveikauti su aplinka.

 


    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos