vaistai.lt
Pacientei išoperuotas navikas, pasitaikantis tik dviem žmonėms iš milijono

73 metų šiaulietę Eleną ne vienerius metus kamavo sveikatos problemos, kurios, kaip pati moteris manė, yra vyresnio amžiaus pasekmė. „Vartojau vaistus nuo hipertenzijos, II tipo cukrinio diabeto. Negalėjau net prigulti ant kairiojo šono – iškart vargindavo dusulys“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja moteris. Nei moteris, nei ją gydę ir konsultavę Šiaulių medikai neįtarė, kad tikroji moters prastos savijautos priežastis – iš autonominio nervų mazgo išsivystęs navikas, vadinamas paraganglioma.

Skausmų detektyvas – kad vasaros neapkartintų nemalonūs kūno pojūčiai

Vaistininkai pastebi, kad pavasarį ir vasarą padaugėja besikreipiančių dėl sausgyslių bei raumenų patempimų. Dirbant fizinį darbą po „gulėjimo sezono“ ar sportuojant be tinkamo apšilimo, galima sužaloti raumenis, o skausmas yra organizmo įspėjimo signalas, prašantis suklusti. Specialistai pataria, kaip atpažinti skausmo kilmę ir jį numalšinti.

Beždžionių raupai: EVA pradėjo „Imvanex“ vakcinos duomenų peržiūrą

EVA Žmonėms skirtų vaistų komitetas (angl. Committee of Human Medicinal Products, CHMP) pradėjo raupų vakcinos „Imvanex“ duomenų peržiūrą, siekdamas išplėsti jos vartojimą, įtraukiant žmonių imunizaciją nuo beždžionių raupų. Vakcina „Imvanex“ šiuo metu yra registruota ES suaugusiųjų profilaktikai nuo raupų. Ši vakcina sukurta naudojant gyvą modifikuotą galvijų raupų viruso formą, taip vadinamą „vaccinia Ankara“. „Imvanex“ laikoma potencialia vakcina, galinčia apsaugoti ir nuo beždžionių raupų, mat beždžionių raupų virusas ir raupų virusas yra panašūs.

Pikniko atmintinė: vaistininkė pataria, kaip išvengti nemalonių skrandžio sutrikimų

Atėjus vasarai, daugelis miestą iškeičia į gamtą ir keliauja prie įvairių vandens telkinių, kur rengia pasisėdėjimus, piknikus ir grilio vakarėlius. Tačiau gamtoje maisto laikymo sąlygos ne visada būna tinkamos – sudėtingiau jį apdoroti ir paruošti kepimui. BENU vaistininkė Greta Vaitoškaitė sako, kad dėl šių priežasčių didėja rizika susirgti virškinimo trakto ligomis ir infekcijomis. Ji dalijasi esminiais patarimais, kurie padės išvengti šių nemalonių susirgimų.

PRP procedūra ir labiausiai paplitę mitai

Plazmoterapija – Lietuvoje ir visame pasaulyje naudojama injekcinė procedūra, kuri pasitarnauja tiek kosmetiniais, tiek gydymo tikslais. Pošiūno klinikos specialistai atsako, ką verta žinoti apie PRP injekcijas ir paneigia labiausiai paplitusius mitus.

Tikras karvių pienas, tik be karvių: laboratorijose gaminami pieno produktai jau realybė

Pienas, kiaušiniai ir kiti gyvuliniai produktai dabar gali būti gaminami laboratorijose, naudojant panašius fermentacijos procesus, tad, reguliatoriams reikia apsispręsti, kas iš tiesų yra „pienas“ ar „sūris“. 2014 metais įvyko demoralizuojantis bioinžinierius Ryan Pandya susidūrimas su riestainiu. Ne tiek su pačiu riestiniu, kiek su jo įdaru, „beskone ir takia“ substancija iš sojos, kuri turėjo priminti grietinėlės sūrį. Pandya buvo neseniai atsivertęs į veganizmą ir pieno produktų atsisakymas kėlė sunkumų. Bet gyvenimui pateikus prastą grietinėlės sūrį, jis pagamino ledus.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos