vaistai.lt
Inovatyvus kepenų naviko gydymas radioaktyviomis medžiagomis

Kauno klinikų Radiologijos klinikoje naujos gydymo galimybės pacientams, kuriems negalima atlikti sudėtingų kepenų naviko šalinimo operacijos. Čia pirmą kartą atlikta kepenų naviko radioembolizacija. Šios operacijos metu į naviką arterijomis įnešamos radioaktyvios darinį naikinančios dalelės. Pasak prof. Donato Vajausko, Kauno klinikų Radiologijos klinikos Branduolinės medicinos skyriaus vadovo, šios medžiagos sunaikina naviką ir padeda valdyti onkologinę ligą.

AIDS: svarbiausia – žinios ir prevencija

Kasmet gruodžio 1 d. minima Pasaulinė AIDS diena, kurios šūkis šiais metais yra „Tegul bendruomenės lyderiauja“ (angl. „Let communities lead“). Visame pasaulyje atkreipiamas dėmesys į bendruomenės (t. y. ŽIV užsikrėtusių asmenų, jų šeimos narių, artimųjų, nevyriausybinių organizacijų, medikų, sveikatos politikos formuotojų ir kt.) svarbą palaikant susirgusiuosius ir perduodant žinias apie prevenciją ir gydymą, didinant jų galimybes gauti reikiamas paslaugas ir gyventi visavertį gyvenimą.

GMP tarnybos pertvarka: įvedama vieninga darbo užmokesčio sistema, gerinamos darbo sąlygos

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva startavusi nacionalinė Greitosios medicinos pagalbos (GMP) tarnyba siekia darbuotojams plėsti galimybes kelti kvalifikaciją, gerinti darbo sąlygas įsigyjant naują, šiuolaikišką ir standartizuotą įrangą. Siekiant suvienodinti darbo užmokestį, nuo 2024 m. sausio bus pradedama diegti vieninga darbo užmokesčio sistema. 

Mandarinai: dietistė atskleidė, kodėl jie turėtų atsidurti žiemos valgiaraštyje

Atėjus žiemai šviežių vaisių įvairovė ir pasirinkimas susiaurėja, tačiau viena grupė – citrusai – sužiba ne tik ryškiausiomis spalvomis, bet ir geriausiomis savo savybėmis. Mandarinai, apelsinai, citrinos, greipfrutai bei kiti citrusų šeimos atstovai, manoma, yra puikus pasirinkimas siaučiant peršalimo ligoms ir gripui. Be to, tai skanus būdas kovoti su antsvoriu, apsisaugoti nuo odos problemų ar net prastos nuotaikos. Vis dėlto, prieš tiesiant ranką link ryškiaspalvio vaisiaus, dera atkreipti dėmesį į keletą svarbių taisyklių.

6 faktai, kurių nežinojote apie plaukų šalinimą lazeriu

Plaukų šalinimas lazeriu šiuo metu yra viena populiariausių bei geidžiamiausių estetinės medicinos procedūrų. Pastebima, jog vis daugiau žmonių ryžtasi nepageidaujamus plaukelius pašalinti lazeriu ir su erzinančiu kūno plaukuotumu atsisveikina labai ilgam laikui. Jau kuris laikas domitės šia procedūra? Tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių niekaip neprisiruošiate jos atlikti? Galbūt trūksta naudingos informacijos? Pateikiame 6 įdomius ir labai naudingus faktus apie plaukų šalinimą Aleksandrito lazeriu, kurių, ko gero, nežinojote. 

KTU alumno, geriausios šalies disertacijos laureato vykdomi tyrimai gali pakeisti sunkių genetinių ligų gydimo procesą

Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakulteto alumnas Karolis Norvaiša keičia pasaulį. Absolventas, baigęs doktorantūros studijas Airijoje, šiuo metu dirba Belgijoje, vienoje iš geriausių tyrėjų grupių Europoje. Naujausias jo tyrimų rezultatas – mažos neutralios molekulės, leidžiančios pernešti fosfatus pro membraną, taip atveriant duris naujiems tyrimams sunkių genetinių ligų gydimui.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos