vaistai.lt
Naujas prostatos vėžio gydymo būdas

Nacionaliniame vėžio institute pradėtas naujas etapas prostatos vėžio gydyme: krioabliacijos būdu sunaikintas lokaliai atsinaujinęs navikas. „Krioabliacija yra gana tausojantis gydymo metodas, naikinantis vėžines ląsteles, tačiau išsaugantis pakankamai audinių ir tokiu būdu gerokai sumažinantis pooperacinių komplikacijų skaičių“, – sako Nacionalinio vėžio instituto (NVI) intervencinis radiologas dr. Mantas Trakymas.

Nepaisyti kalcio trūkumą signalizuojančių ženklų – pavojinga sveikatai

Tyrimai rodo, kad Lietuvos gyventojai – nepriklausomai nuo lyties ar amžiaus – su maistu negauna būtinos kalcio normos. Kada organizmas pradeda signalizuoti apie kritinį kalcio trūkumą ir kokios galimos pasekmės? Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Farmakognozijos katedros prof. dr. Nijolė Savickienė pataria atlikti biocheminius kraujo tyrimus ir išsiaiškinti kalcio kiekį organizme. Tačiau apie kalcio trūkumą – hipokalcemiją – perspėja ir nemažai simptomų. Deja, ne visus pastebėti paprasta, o neatkreipus dėmesio pasekmės gali būti liūdnos.


Vyresni nei 65-erių metų žmonės irgi gali tapti kraujo donorais

Lietuvoje populiarėjant neatlygintinai kraujo donorystei ir žmonėms vis aktyviau domintis, kas gali tapti kraujo donorais, Nacionalinis kraujo centras (NKC) primena, kad jais gali būti ne tik 18-65 metų amžiaus sveiki žmonės, tačiau ir vyresni nei 65-erių, kurie anksčiau buvo sėkmingai davę kraujo ar jo komponentų. Norint tai padaryti, svarbu turėti šeimos gydytojo pažymą, kad senjorų sveikata yra gera ir galima neatlygintinai aukoti kraują. Apskaičiuota, kad kasmet kraujo ateina duoti daugiau nei 150 donorų, kuriems daugiau nei 65 metai.

Pasaulinės bėgimo dienos siekis – didinti motyvaciją bėgioti

Higienos institutas primena, kad Pasaulinė bėgimo diena pirmą kartą pažymėta 2009 m. Jungtinėse Amerikos Valstijose ir nuo tol minima kiekvienų metų pirmąjį birželio trečiadienį. Pasaulinės bėgimo dienos tikslas – skatinti žmones bėgioti ir būti sveikesnius. 2023 m. ši diena minima birželio 7-ąją, jos siekis – didinti motyvaciją bėgioti.

Kosmetinės revizija – specialistė patarė, kokias 5 priemones svarbu turėti šią vasarą

Ar žinojote, kad vasara – tai metas, kai būtina peržiūrėti jūsų kosmetinės turinį? Didelis karštis ir intensyvi spinduliuotė gali dovanoti ne tik gražų įdegį, bet ir krūvą odos problemų – pigmentaciją, užsikimšusias poras ar dehidrataciją. Pakitusi oro temperatūra ir drėgmė reikalauja naujų įpročių, kurie gali padėti išvengti šių nemalonumų. „Eurovaistinė internete“ odos priežiūros specialistė Orinta Ramanauskaitė pataria – kokios 5 priemonės turėtų atsidurti jūsų vasaros kosmetinėje, o ką reikėtų palikti stalčiuje žiemos sezonui.

Pasaulinės aplinkos apsaugos diena. Spręskime taršos plastiku ir plastiko atliekomis pasaulio problemą

Higienos institutas primena, kad kiekvienais metais birželio 5-ąją minima Pasaulinė aplinkos apsaugos diena. Imta minėti nuo 1974 m., ji išaugo į pasaulinę aplinkos apsaugos platformą, kurioje milijonai žmonių iš viso pasaulio siekia apsaugoti planetą. 2023 metų Pasaulinė aplinkos apsaugos diena – penkiasdešimtoji kasmetinė planetos šventė – skirta plastiko taršos krizei spręsti. Žmonija kasmet pagamina daugiau nei 430 milijonų tonų plastiko, iš kurių du trečdaliai yra trumpalaikiai produktai, kurie greitai tampa atliekomis, užpildo vandenynus, dažnai patenka į maisto grandinę.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos