vaistai.lt
Depresijai gydyti – transkranialinė magnetinė stimuliacija

2021 metais Kauno klinikose pradėta taikyti transkranialinė magnetinė stimuliacija, kuri padeda kovoti su depresijos forma, atsparia gydymui. Nuovargis, silpnumas, mieguistumas, spengimas galvoje, pesimistiškumas ir nuolatinis nerimas – tokie pirmieji simptomai prieš 20 metų Andriui išdavė depresiją. „Turėjau skaudžių išgyvenimų, kurie ir paskatino šios klastingos ligos atsiradimą, – Kauno klinikų pranešime žiniasklaidai prisimena vyras. – Gėriau vaistus, bet prieš dvejus metus pasijutau ypatingai prastai.“


Išaugus sergamumui protrūkių kreivė šoktelėjo aukštyn

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) epidemiologinių tyrimų metu surinkti duomenys rodo, kad trečiąją šių metų savaitę aktyvių COVID-19 ligos protrūkių skaičius lyginant su ankstesne savaite išaugo. Šios savaitės pradžioje užfiksuota 818 aktyvių COVID-19 ligos protrūkių įvairiose srityse. Pastarosiomis savaitėmis smarkiai išaugęs sergamumas COVID-19 liga, atsispindi ir protrūkių žemėlapyje – praėjusios savaitės pradžioje iš viso buvo užfiksuota 320 protrūkių, šios savaitės pradžioje – 818. Protrūkių skaičiaus padidėjimas fiksuojamas beveik visose srityse, epidemiologų teigimu, tokio protrūkių augimo buvo galima tikėtis.

Ar bioplastikas yra saugi plastiko alternatyva?

Pramonės rinkodaros specialistai reklamuoja bioplastiką kaip plastiko taršos sprendimą. O kaip yra iš tikrųjų? Apie tai pasakoja Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos (NVSPL) Cheminių tyrimų skyriaus Ne maisto medžiagų ir gaminių tyrimų poskyrio vedėja Dalia Uksienė.

Sveikatos apsaugos ministras su Japonijos ambasadoriumi aptarė bendradarbiavimo perspektyvas

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys antradienį per susitikimą su Japonijos ambasadoriumi OZAKI Tetsu aptarė bendradarbiavimo perspektyvas sveikatos ir socialinėje srityse. Susitikimo dalyviai aukštai įvertino galimybes plėsti bendrą veiklą biotechnologijų ir farmacijos sektoriuose, įgyvendinti bendrus mokslinių tyrimų projektus onkologijos ir kitose medicinos srityse, skatinti gydytojų mainus ir glaudesnį bendradarbiavimą tarp universitetų.

Skystasis auksas – ghi sviestas: kodėl juo verta pakeisti tradicinį

Viduržemio jūros šalių gyventojai mėgstamo maisto neįsivaizduoja be alyvuogių aliejaus, o Indijoje viena iš patiekalų sudedamųjų dalių yra lydytas sviestas ghi. Jis pasižymi ne tik ypatingu skoniu, bet ir sveikatai naudingomis savybėmis, netgi stiprina imuninę sistemą.


Ispanija svarsto laikyti COVID-19 endemine liga - ką tai reiškia?

Ispanai, kaip ir jūs, norėtų kuo greičiau ištrūkti iš COVID-19 pandemijos gniaužtų. Tik pandemija šalyje gali baigtis kiek keistai - svarstoma COVID-19 laikyti endemine liga. Po susitikimo su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sánchezas teigė, kad jo vyriausybė svarsto būdus, kaip greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo. Vienas iš būdų tai padaryti būtų COVID-19 teisinio statuso pakeitimai. Vietoje to, kad COVID-19 būtų laikoma pandemine liga, ji gautų endemijos statusą.

 


    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos