vaistai.lt
Kompensuoti negalima numirti: kablelį vis dar dedame onkologinių pacientų nenaudai

Įsivaizduokite, jums reikalingi inovatyvūs onkologiniai vaistai, tačiau Lietuvoje jie nėra kompensuojami. Turite tokius pasirinkimus: varstyti paramos fondų duris, bandyti tapti mokslinio tyrimo, toliau tiriančio jums reikalingą preparatą, dalimi arba mokėti keliasdešimt tūkstančių eurų iš savo kišenės. Kurį kelią pasirinksite?

Nustatytas pirmasis A(H3) gripo virusas

Rugsėjo 25 dieną Santaros klinikose nustatytas pirmasis A gripo atvejis. Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija ištyrė mėginį ir patvirtino, jog tai A(H3) tipo virusas. Gripo virusai skirstomi į tris gentis: A, B ir C. Pirmojo, A tipo, virusai yra patogeniškiausi. Virusą sudaro ribonukleoproteinai, polimerazių kompleksas (fermentai PB2, PB1, PA), nestruktūriniai baltymai (NS1 ir NS2), matricos struktūriniai baltymai (kapsidė) ir išorinis dvigubas lipidinis apvalkalas (superkapsidė) su virš jo išsikišusiais dviejų rūšių ,,spygliais“ – išoriniais antigenais hemagliutininu (HA arba H) ir neuraminidaze (NA arba N). 

„Affidea Lietuva“ į naują kliniką sostinėje investavo 3,5 mln. eurų

Veiklą pradedančioje 18-oje „Affidea Lietuva“ klinikoje Vilniuje bus teikiamos platesnės sporto medicinos, reabilitacijos, kineziterapijos ir masažo bei magnetinio rezonanso ir laboratorinių tyrimų paslaugos. Anot „Affidea Lietuva“ direktoriaus Vitalijaus Orlovo, joje bus suteikiamos visos sporto medicinos paslaugos, įskaitant ir mokslo bei tyrimų laboratoriją „LTeam LAB“, taip pat užtikrinamos paslaugos olimpiečiams, kurios ankščiau buvo teikiamos Konstitucijos prospekte esančioje klinikoje. Taip pat bus bendradarbiaujama su sporto federacijomis, krepšinio klubais.

Image

Lietuvoje daugėjant susirgimų COVID-19 infekcija, daliai gyventojų ji nebeatrodo tokia pavojinga kaip ankstesniais metais, tad susirgus reaguojama ramiau. Sveikatos specialistai sako pastebintys, kad per pandemiją susiformavęs įprotis greitaisiais testais pasitikrinti, ar atsiradę peršalimo simptomai nėra koronavirusas, išliko, ir primena, ką daryti pablogėjus savijautai ar susirgus.

Profesorius pataria, koks maistas gali padėti išvengti onkologinių ligų

Vėžio diagnozės baiminasi kone kiekvienas. Pagal dažniausias mirties priežastis, piktybiniai navikai Lietuvoje jau daugelį metų išlieka antroje vietoje. Statistika – niūri, tačiau pataisoma, mat dalies onkologinių susirgimų galima išvengti pakeitus gyvenimo būdą, visų pirma – mitybą.

Apgamų šalinimas – kada rinktis lazerį?

Apgamų šalinimas lazeriu bent jau kol kas yra nepamainomas būdas, norint pašalinti nepageidaujamą gėrybinį odos darinį. Technologija atspindi aukščiausią mokslo evoliuciją ir išlieka auksiniu standartu šalinant apgamus, papilomas, iškilimus, adenomas bei atjauninant veido ar kūno odą. Tad šiandien plačiau būtent apie apgamus bei jų šalinimo būdus.

Maistą švaistome laisva ranka – perkame tiek, lyg reikėtų pamaitinti ne tik šeimą, bet ir kaimynus

Rugsėjo 29 dieną minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena. Nors Lietuvoje daug apie tai kalbama, dideli maisto kiekiai aukojami nepasiturintiems, tačiau planavimo įsigyjant maistą trūksta – kasmet išmetame tūkstančius tonų maisto produktų. Per metus Lietuvoje prarandama 393 tūkstančiai tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kilogramas iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kilogramai – išmetama namuose. 

 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos