vaistai.lt
Retą kraujo grupę turinčioms recipientėms persodinti inkstai

Paskutinis liepos savaitgalis transplantologams buvo darbingas – retą kraujo grupę turinčioms recipientėms persodinti inkstai. Įvertinus organų būklę nustatyta, kad transplantuoti tinka donoro inkstai ir ragenos. Vyras turėjo retą AB kraujo grupę. Per pastaruosius 2-ejus metus buvo registruotas tik vienas tokią kraujo grupę turintis donoras, jo inkstai transplantuoti tą pačią kraujo grupę turintiems žmonėms.

Image

COVID-19    2021 rugpjūčio 3

Šalia kasdien žiniasklaidos skelbiamos informacijos apie koronaviruso COVID-19 naujienas pateikiame dinaminę eigą ir rečiau skelbiamus duomenis.

Baimė kreiptis į gydymo įstaigą lėmė suprastėjusią gyventojų sveikatą

3 iš 10 šalies gyventojų skundžiasi suprastėjusia sveikatos būkle – rodo apklausa. Sveikatos specialistų teigimu, gyventojų baimė užsikrėsti gydymo įstaigoje tapo priežastimi to, kad žmonės nustojo prevenciškai tikrintis sveikatą, o tai lėmė jos pablogėjimą. Bendrovės „Spinter tyrimai“ atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis, per pastaruosius metus šiek tiek arba žymiai pablogėjusia sveikatos būkle skundžiasi 35 proc. gyventojų.

Ligonių kasos: dalyvavimas prevencinėse patikrose išlaiko teigiamą pagreitį

Lietuvos gyventojai vis aktyviau dalyvauja prevencinėse sveikatos programose. Dėl koronaviruso pandemijos pernai gerokai sumenkusios profilaktinių patikrų apimtys pastaruoju metu pasiekė ir net pralenkė priešepideminį lygį. Ligonių kasų turimi duomenys rodo, kad nuo 2021-ųjų sausio tokiose patikrose dalyvavusių privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustųjų skaičius augo ir birželį buvo didesnis nei 2019-aisiais, kai apie koronaviruso infekciją dar niekas net negalvojo.

4 veido priežiūros klaidos, dėl kurių nesulaukiate norimų rezultatų

Daug pinigų ir laiko investuojate į grožio salonus arba procedūras namuose, tačiau efekto nesulaukiate? Gali būti, kad gaištate ir rezultatų tikitės visai veltui, nes darote kelias esmines klaidas. Norint gražios veido odos nebūtina pakloti daug pinigų, tačiau reikėtų suprasti, kurios procedūros atsiperka iškart, o kurios – daro daugiau žalos nei naudos.

Ar kava prieš mankštą yra gera mintis? Ar kofeinas padeda sportuoti?

Tikriausiai žinote, kad nemažai žmonių prieš sportuodami geria specialius papildus, kurie turėtų jiems suteikti energijos. Tuo tarpu kiti renkasi kavą, kuri, kaip jie teigia, irgi suteikia energijos. Bet ar tai gera mintis? Sciencealert.com nusprendė šį klausimą užduoti keliems ekspertams. Sporto mokslininkas Neilas Clarkeas teigia, kad kofeinas yra viena iš geriausiai ištyrinėtų stimuliuojančių medžiagų.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos