vaistai.lt
Kodėl būtina atkurti kiekvieną prarastą dantį?

Danties netekimas – nemaloni problema, su kuria gali tekti susidurti kiekvienam. Deja, kartais pacientai šiai problemai spręsti skiria per mažai dėmesio, ypač tuomet, kai tarpas nėra pastebimas. Dantų protezavimas atidėliojamas, nes netekus vieno danties dar yra su kuo kramtyti, o ir šypsotis galima nerodant dantų. Visgi toks atidėliojimas gali brangiai kainuoti, todėl delsti neverta.

Vyrų sveikata: kokie simptomai įspėja apie rimtas ligas ir net vėžį?

Simptomų ignoravimas, delsimas ir baimė apsilankyti pas gydytoją urologą tai lyg vaikščiojimas plonu ledu. Deja, bet vyrai į sveikatos sutrikimus linkę numoti ranka, manydami, kad tai tik trumpalaikis diskomfortas, kuris galbūt praeis savaime, o pagalbos kreipiasi tik tuomet, kai pasijunta tikrai blogai. Gydytojo urologo Algirdo Domarko teigimu, vyrams būtina žinoti ir įsiminti dažniausių ligų simptomus, kad būtų išvengta skaudžių pasekmių.

Stokholme vykusioje konferencijoje – dėmesys inovacijoms kovoje prieš vėžį

Sveikatos apsaugos viceministrė Danguolė Jankauskienė vasario 1 d. dalyvavo Europos kovos su vėžiu planui skirtoje konferencijoje Stokholme. Renginio metu akcentuota inovacijų svarba vėžio prevencijai, ankstyvajai diagnostikai ir gydymui, taip pat lygios galimybės visiems Europos Sąjungos (ES) piliečiams susirgus vėžiu gauti kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas.

Mitai apie breketus, kuriais neverta tikėti

Dantų tiesinimas nėra naujiena, tačiau šią sritį vis dar gaubia daugybė mitų. Vienas populiariausių tiesinimo būdų yra breketai. Jie suteikia greitą ir efektyvų rezultatą. Tačiau pacientų jų vis dar baiminasi, nes tiki mitais, kurie neturi jokio pagrindo. Šiame straipsnyje supažindinsime jus su populiariausiais mitais ir juos sugriausime. 

Riebaluojasi plaukai? Galvą plaukime kartą per savaitę

Vis dar stipriai vyrauja mitas, kad norint rečiau besiriebaluojančių plaukų, reikia dažniau keisti plaukų priežiūros priemones. Tačiau tai neturi įtakos plaukų odai. „Jeigu atradote priemones, kurios puikiai tinka jūsų galvos odai ir plaukams, pasidžiaukite ir neskubėkite ieškoti alternatyvų joms pasibaigus. Iki šiol nėra įrodymų, kad plaukai taptų atsparūs priemonių poveikiams. 

Ligoninės vaistininkei į darbą tenka skubėti ir naktį

„Priemonė, kurios ligoninėje sunaudojama daugiausiai, – pirštinės. Jų kiekvieną mėnesį išduodame apie pusę milijono, kitaip tariant, 250 tūkstančių porų. O štai chirurgai per mėnesį sunaudoja net 400 km chirurginių siūlų“, – pasakoja Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės (RVUL) vaistinės vedėjo pavaduotoja Kristina Indriūnienė. Ji atskleidžia ligoninės ir visuomenės vaistinių skirtumus, įdomius faktus ir kasdienius darbe laukiančius iššūkius.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos