vaistai.lt
Galūnės amputacijos gali padėti išvengti minimaliai invazyvus gydymas

Pagrindine vyrų mirtingumo priežastimi Lietuvoje vis dar išlieka kardiovaskulinės ligos, kurioms priklauso ir periferinių arterijų liga. Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojas intervencinis radiologas Mantas Buitkus pranešime žiniasklaidai teigia, jog mūsų vyrai yra kantrūs ir neretai nekreipia dėmesio į pradinius periferinių arterijų ligos simptomus. Ligai ženkliai progresavus, dažnai endovaskulinis gydymas tampa nebeįmanomas ir, geriausiu atveju, lieka tik chirurginis gydymas. Patobulėjus medicinai, atsiradus naujoms gydomosioms priemonėms, pacientams gali būti taikomas minimaliai invazyvus, endovaskulinis gydymas net ir sudėtingais atvejais, nors anksčiau juos būtų įmanoma gydyti tik atviros chirurgijos metodu.

Lietuvoje – 20 (1060644) koronaviruso atvejai

Paskutinės paros naujų atvejų skaičius: 20
Iš viso buvusių/esamų atvejų skaičius (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 1044620): 1060644
Statistinis šiuo metu sergančių asmenų skaičius: 3503

Aukštas kraujo spaudimas – vienas iš dažniausių sveikatos sutrikimų pasaulyje

Aukštas kraujo spaudimas, dar kitaip vadinamas hipertenzija, yra vienas dažniausių sveikatos sutrikimų visame pasaulyje. Ne išimtis yra ir Lietuva. Būtent širdies ir kraujagyslių ligos yra dažniausia mirties priežastis mūsų šalyje, o aukštas kraujo spaudimas – dažna šių sutrikimų būsena. Kraujo spaudimas yra jėga, kuria arterijas (stambiausias organizmo kraujagysles) veikia cirkuliuojantis kraujas. Kai kraujo spaudimas yra didesnis nei įprasta, tai vadinama hipertenzija. Kraujo spaudimas apibrėžiamas dviem reikšmėmis. Sistolinis kraujo spaudimas rodo, koks spaudimas sukuriamas arterijoms tuo metu, kai širdis susitraukia.

Stebėtojų taryboje aptartas didėjančių PSDF lėšų paskirstymas

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) stebėtojų tarybos posėdyje pristatytas TLK skirtas šiųmetis Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, su sveikatos priežiūros įstaigomis sudarytos sutartys, finansinių ataskaitų rinkiniai bei Šiaulių TLK išlaidos ir pareigybių sąrašas. Išrinktas stebėtojų tarybos pirmininkas ir jo pavaduotoja. Sutarčių skyriaus vedėja Sigrida Kubilienė pristatė sutarčių sudarymo proceso eigą, teisės aktus, reglamentuojančius sutarčių su gydymo įstaigomis sudarymą, pagrindinius pasikeitimus ir naujoves sudarant sutartis. 

Gydytoja ragina rūpintis savimi: šis kasdienis įprotis – prevencija nuo įvairiausių ligų

Šiandien didžioji dalis darbų yra sėdimi, žmonės kur kas dažniau mankština pirštus rašydami klaviatūra, nei treniruodami kūną. Kasdienybėje lieka vis mažiau laiko fiziniam aktyvumui. Pagal Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenis, daugiau nei ketvirtadalis suaugusių pasaulio gyventojų yra nepakankamai aktyvūs. Tai yra opi problema, kadangi fizinis aktyvumas suteikia ne tik energijos, bet ir prailgina gyvenimo trukmę.


Saulė ir alerginės reakcijos: kaip apsisaugoti?

Nors vis ryškesni ir kaitresni saulės spinduliai džiugina daugelį, kai kuriems žmonėms saulėti orai asocijuojasi su nemaloniomis sveikatos problemomis. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė, kosmetologė Ramunė Uosienė pasakoja, kad raudoni niežtintys plotai ant įvairių odos vietų, pūslelės, itin išsausėjusi, net kraujuojanti oda gali byloti apie alergiją saulei. Tad kaip spręsti šią kasdienybę apsunkinančią problemą?

Stimuluiojančios erotinės prekės

Vos už pupelę didesnis, gerai „pasislėpęs“ klitoris, kuris savo embriologine kilme itin primena varpą, yra ta moters kūno dalis, kurio stimuliacija daugumai moterų yra bene vienintelis būdas patirti didįjį „O“. Efektyviai klitorio stimuliacijai yra būtinos tinkamos priemones. Šias priemones ir dar daugiau erotinių prekių rasite, sekdami šią nuorodą: https://aistra.lt/sekso-prekes.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos