vaistai.lt
Aortos vožtuvo stenozė: komplikacijos gali negrįžtamai pakeisti gyvenimą

Pagrindinis širdies darbas – deguonies prisotintu krauju aprūpinti visas kūno dalis. Atlikdama šį darbą, širdis pumpuoja kraują per keturias širdies kameras, o jai padeda keturi vožtuvai, kurie atsiveria ir užsiveria su kiekvienu širdies tvinksniu. Sveikame aortos vožtuve esančios plonytės burės atsidaro ir užsidaro tinkamai, o susirgus aortos vožtuvo stenoze, šios burės sukietėja ir sustorėja, joms tampa sunku atsiverti ir užsiverti, todėl širdis turi dirbti sunkiau, kad kraują išpumpuotų į kitas kūno dalis.

Ankstyvoji plaučių vėžio patikra išgelbėtų daugiau gyvybių

Nors Lietuvoje daugiausia mirties atvejų įvyksta dėl širdies ir kraujagyslių ligų, visgi didžiausią nerimą ir baimę kelia onkologinės ligos. Pasak Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Pulmonologijos ir alergologijos centro vadovo profesoriaus Edvardo Danilos, viena iš dažniausių ir klastingiausių – plaučių vėžys. Kasmet Lietuvoje diagnozuojama apie 1500 naujų plaučių vėžio atvejų. Kiekvienais metais nuo jo miršta apie 1100 mūsų tautiečių. Neretai šių mirčių būtų galima išvengti, jei plaučių vėžys būtų aptiktas esant ankstyvai stadijai. Bet realybė kol kas tokia, kad daugumai susirgusių liga diagnozuojama jau III–IV stadijos.

Ligonių kasos: neteisėtai paimtą iš paciento priemoką už operaciją įpareigojo grąžinti teismas

Gruodžio 10-ąją minima Tarptautinė žmogaus teisių diena, primenanti, kad visiems turi būti suteiktos vienodos galimybės, laisvės ir teisės. Ne išimtis – sveikatos priežiūra. Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti pacientai turi nemažai laisvių ir teisių šioje srityje, tačiau kartais prireikia ir ligonių kasų pagalbos jas ginant. 

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

Image by Freepik

Virškinimo sistema yra itin svarbi mūsų organizmo dalis, kuri atsakinga už maisto perdirbimą ir maistinių medžiagų įsisavinimą. Tinkamas virškinimo sistemos funkcionavimas gali turėti įtakos mūsų imunitetui ir bendrai savijautai.

6 faktai, kurių nežinojote apie plaukų šalinimą lazeriu

Plaukų šalinimas lazeriu šiuo metu yra viena populiariausių bei geidžiamiausių estetinės medicinos procedūrų. Pastebima, jog vis daugiau žmonių ryžtasi nepageidaujamus plaukelius pašalinti lazeriu ir su erzinančiu kūno plaukuotumu atsisveikina labai ilgam laikui. Jau kuris laikas domitės šia procedūra? Tačiau dėl vienokių ar kitokių priežasčių niekaip neprisiruošiate jos atlikti? Galbūt trūksta naudingos informacijos? Pateikiame 6 įdomius ir labai naudingus faktus apie plaukų šalinimą Aleksandrito lazeriu, kurių, ko gero, nežinojote. 

Europos vaistų agentūra: šalys turi ieškoti sprendimų rinkti kuo tikslesnius duomenis apie antibiotikų sunaudojimą gyvūnų gydymui

Šiemet baigėsi Europos vaistų agentūros (EMA) įgyvendintas projektas - Veterinarinių antimikrobinių medžiagų suvartojimo priežiūra Europoje (angl. European Surveillance of Veterinary Antimicrobial Consumption – ESVAC). Įgyvendindamos šį projektą visos Europos šalys rinko ir teikė duomenis apie tai, kiek veterinarinių antimikrobinių medžiagų buvo parduota per tam tikrą laikotarpį. 

 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos