vaistai.lt
Perversmą medicinoje sukelianti naujovė: genetiškai pakeistos imuninės ląstelės kovoja su vėžiu

Vilniaus universiteto ligoninėje Santaros klinikose – vienintelėse Baltijos regione – pradėta taikyti gydymo metodika, suteikianti viltį pasveikti nuo atsinaujinančio kraujo vėžio kenčiančiam žmogui. Šis pažangios terapijos gydymo metodas yra naujas – JAV pradėtas taikyti 2017 metais, Vakarų Europoje – 2018 metų pabaigoje, VUL Santaros klinikose – 2022 metų viduryje.

Sveikos širdies paslaptis: kas leidžia sumažinti pavojingų ligų riziką?

Retas apie tai susimąstome, tačiau už galimybę kasdien kibti į darbus, keliauti, bendrauti, džiaugtis gyvenimu ir netgi skaityti šį tekstą turime būti dėkingi nedideliam, kumščio dydžio, ir bene svarbiausiam organui, kuris nepailstamai darbuojasi net ir tuomet, kai miegame. Tai širdis, kuri yra tikrasis mūsų organizmo variklis. Kaip ir kiekvienais metais, rugsėjo 29-ąją minima Pasaulinė širdies diena, kurios metu siekiama paskatinti labiau rūpintis savo širdimi. 

Seimo Pirmininkė ir sveikatos ekspertai kviečia pasirūpinti širdies sveikata

Minint Pasaulinę širdies dieną, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen drauge su Valstybine ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ragina gyventojus pasinaudoti valstybės teikiama galimybe nemokamai pasitikrinti sveikatą aktyviai dalyvaujant širdies ir kraujagyslių ligų prevencinėje programoje.

Įkyri mintis apie neišjungtą lygintuvą jau gali reikšti psichikos sutrikimą

Pastaruosius porą metų laiką daugiausia leidome gerai pažįstamoje namų aplinkoje. Grįžus į įprastą gyvenimo ritmą tenka susidurti su daugiau išorės veiksnių, keliančių nerimą, įtampą. Kai kuriems žmonėms šis grįžimas galėjo sustiprinti pasikartojančias įkyrias, nemalonias mintis, su kuriomis kovojama nuolat atliekant tam tikrus nusiraminimą sukeliančius veiksmus. Dar kitaip ši būsena vadinama obsesiniu kompulsiniu sutrikimu.

Ar elektroepiliacijos procedūra pašalina plaukus visam gyvenimui?

Daugelis moterų ir dalis vyrų norėtų kuo paprasčiau ir greičiau visiems laikams atsikratyti plaukelių nepageidaujamose vietose. Ar tai įmanoma? Tikrai taip! Tik elektroepiliacija  suteikia šią galimybę, kadangi tai vienintelis moksliškai FDA patvirtintas permanentinis (visam gyvenimui) plaukų šalinimo būdas, kuris taikomas jau pusantro šimto metų.

Image

Rugsėjo 29 dieną pradedamas antrasis šiųmečio laukinių gyvūnų vakcinavimo nuo pasiutligės etapas. Iki gruodžio virš Lietuvos miškų ir laukų iš orlaivių planuojama išmėtyti daugiau nei pusę milijono vienetų jaukų su vakcina nuo pasiutligės. Naudojant šią priemonę Lietuvoje nefiksuojama nei vieno pasiutligės atvejo trejus metus iš eilės.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos