vaistai.lt
Suaugusiam pacientui atlikta unikali itin didelio laipsnio skoliozės operacija

Sudėtinga stuburo tiesinimo operacija suaugusiam pacientui atlikta pirmą kartą Lietuvoje. Jos metu buvo taikomas ilgas pasirengimo etapas ir daug papildomų priemonių operacijos metu. Didelio laipsnio C formos stuburo iškrypimas yra iššūkis visiems stuburo chirurgams. VUL Santaros klinikų Neurochirurgijos centro gydytoja neurochirurgė Ona Lapteva, ortopedai traumatologai dr. Giedrius Bernotavičius ir Šarūnas Bernotas yra vieninteliai chirurgai Lietuvoje, užsiimantys tokia chirurgijos rūšimi.


Lietuvoje – 16 (1060636) koronaviruso atvejai

Paskutinės paros naujų atvejų skaičius: 16
Iš viso buvusių/esamų atvejų skaičius (iš jų laboratoriškai patvirtintų: 1044612): 1060636
Statistinis šiuo metu sergančių asmenų skaičius: 3495

Saulė atneša ne tik šilumą, bet ir alergines reakcijas: kaip apsisaugoti?

Nors vis ryškesni ir kaitresni saulės spinduliai pavasarį džiugina daugelį, kai kuriems žmonėms saulėti orai asocijuojasi su nemaloniomis sveikatos problemomis. BENU vaistinės Sveikos odos instituto ekspertė, kosmetologė Ramunė Uosienė pasakoja, kad raudoni niežtintys plotai ant įvairių odos vietų, pūslelės, itin išsausėjusi, net kraujuojanti oda – gali byloti apie alergiją saulei. Tad kaip spręsti šią kasdienybę apsunkinančią problemą?

Stebėtojų taryboje aptartas didėjančių PSDF lėšų paskirstymas

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) stebėtojų tarybos posėdyje pristatytas TLK skirtas šiųmetis Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, su sveikatos priežiūros įstaigomis sudarytos sutartys, finansinių ataskaitų rinkiniai bei Šiaulių TLK išlaidos ir pareigybių sąrašas. Išrinktas stebėtojų tarybos pirmininkas ir jo pavaduotoja. Sutarčių skyriaus vedėja Sigrida Kubilienė pristatė sutarčių sudarymo proceso eigą, teisės aktus, reglamentuojančius sutarčių su gydymo įstaigomis sudarymą, pagrindinius pasikeitimus ir naujoves sudarant sutartis. 

Kaip išsirinkti odontologą ir kliniką, kad netektų gailėtis?

Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau nei 2 tūkst. odontologijos klinikų – nuo nedidelių kabinetų, kuriuose dirba vienas odontologas, iki didelių, praktiškai visas odontologines paslaugas teikiančių klinikų ir centrų, kuriuose pacientų laukia kelios dešimtys itin aukštą kvalifikaciją turinčių, skirtingose odontologijos srityse besispecializuojančių gydytojų. Visų šių klinikų misija viena ir ta pati – padėti pacientams išspręsti kamuojančias odontologines problemas.


Top 3 odos priežiūros priemonės atostogaujantiems prie jūros

Keliaujate atostogauti prie jūros? Metas pasirūpinti patikimomis kosmetikos priemonėmis ir išsaugoti odos grožį bei jaunatviškumą. Lietuviška kosmetika Manilla bus puikus pasirinkimas norint skirti savo odai daugiau kokybiško dėmesio ir pasiekti puikius, ganėtinai greitus rezultatus. Netrukus vėl galėsite mėgautis dailia ir lygia oda be žymesnių rūpesčių! Perskaitykite šį straipsnį – jame sužinosite apie tinkamiausias vasaros priemones nepriekaištingai odos priežiūrai.


Mokslininkė Edita Prichockienė: akiniai nuo saulės neturėtų būti tik stiliaus detalė

Nė vienas iš mūsų neįsivaizduoja vasaros ar saulėtų dienų be saulės akinių. Paprastai saulės akinius renkamės pagal įprastus grožio ir mados standartus: gražu – negražu, madinga –  nemadinga. Vis dėlto, dažniausiai paties saulės akinių rėmelio grožis nurungia akinių lęšio funkcionalumą ir mūsų rankoje atsiranda saulės akiniai be paprasčiausios UV apsaugos. Kartais klaidingai manoma, kad saulės šviesa yra pavojinga, tačiau tiesa ta, kad ji yra neišsemiamas vitamino D ir natūralios energijos šaltinis. Kenksminga – ne pati saulės šviesa, bet UV spinduliuotė. Todėl, saugant odą nuo saulės, turėtume nepamiršti ir akių.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos