vaistai.lt
Retą kraujo grupę turinčioms recipientėms persodinti inkstai

Paskutinis liepos savaitgalis transplantologams buvo darbingas – retą kraujo grupę turinčioms recipientėms persodinti inkstai. Įvertinus organų būklę nustatyta, kad transplantuoti tinka donoro inkstai ir ragenos. Vyras turėjo retą AB kraujo grupę. Per pastaruosius 2-ejus metus buvo registruotas tik vienas tokią kraujo grupę turintis donoras, jo inkstai transplantuoti tą pačią kraujo grupę turintiems žmonėms.

Image

COVID-19    2021 rugpjūčio 3

Šalia kasdien žiniasklaidos skelbiamos informacijos apie koronaviruso COVID-19 naujienas pateikiame dinaminę eigą ir rečiau skelbiamus duomenis.

Šiemet dažniausiai susižaloja dviratininkai ir maudynių mėgėjai

Į antrą pusę persiritusi vasara pasižymi ne tik rekordiniais karščiais, bet ir traumų, patirtų aktyviai leidžiant laisvalaikį, skaičiumi. Daugiausiai susižalojimų lėmė dviračiai ir neatsargus elgesys vandenyje ar prie vandens, o pastarųjų atvejų šiemet užfiksuota 2,5 karto daugiau nei 2020-ųjų vasarą, rodo draudikų atlikta analizė.

Ligonių kasos: dalyvavimas prevencinėse patikrose išlaiko teigiamą pagreitį

Lietuvos gyventojai vis aktyviau dalyvauja prevencinėse sveikatos programose. Dėl koronaviruso pandemijos pernai gerokai sumenkusios profilaktinių patikrų apimtys pastaruoju metu pasiekė ir net pralenkė priešepideminį lygį. Ligonių kasų turimi duomenys rodo, kad nuo 2021-ųjų sausio tokiose patikrose dalyvavusių privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustųjų skaičius augo ir birželį buvo didesnis nei 2019-aisiais, kai apie koronaviruso infekciją dar niekas net negalvojo.

4 veido priežiūros klaidos, dėl kurių nesulaukiate norimų rezultatų

Daug pinigų ir laiko investuojate į grožio salonus arba procedūras namuose, tačiau efekto nesulaukiate? Gali būti, kad gaištate ir rezultatų tikitės visai veltui, nes darote kelias esmines klaidas. Norint gražios veido odos nebūtina pakloti daug pinigų, tačiau reikėtų suprasti, kurios procedūros atsiperka iškart, o kurios – daro daugiau žalos nei naudos.

Antros liepos mėnesio pusės maudyklų vandens tyrimų rezultatai

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras (SMLPC), įvertinęs gautus liepos mėnesio antrosios pusės maudyklų vandens kokybės tyrimų rezultatus, informuoja, kad kai kuriose maudyklose vandens kokybė neatitiko Lietuvos higienos normos HN 92:2018 „Paplūdimiai ir jų maudyklų vandens kokybė“ reikalavimų. Liepos mėnesį atliktų vandens tyrimų rezultatai buvo blogesni palyginti su birželio mėnesio rezultatais. Birželį trumpalaikės taršos maudyklose nebuvo nustatyta, o liepą tarša nustatyta 4 maudyklose.

 

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos