vaistai.lt
Naujasis lazeris gali suskaldyti ir kiečiausią inkstų akmenį

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje jau kelias savaites inkstų akmenų skaldymui pasitelkiamas naujas Tulio lazeris. „Mūsų ligoninėje yra vienas pažangiausių urologijos skyrių Lietuvoje, kuriame teikiama pagalba pacientams, sergantiems šlapimo takų akmenlige. Džiaugiamės, jog pirmieji ir kol kas vieninteliai Lietuvoje akmens šalinimo ir minkštųjų audinių operacijas galime atlikti galingiausiu bei naujausiu lazeriu, kuris pasaulyje yra vadinamas „auksiniu standartu“, – pranešime žiniasklaidai pasakoja Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktorė dr. Aušra Bilotienė Motiejūnienė.

Kviečia pažinti savo širdį: „Laikydamiesi kelių taisyklių, ilgiau mėgausimės gera sveikata“

Rugsėjo 29 d. minima Pasaulinė širdies diena. Šia proga Vilniaus universiteto profesorius, Širdies ir kraujagyslių klinikos kardiologas Pranas Šerpytis ragina atsigręžti į save ir pagalvoti, kaip galime pasikeisti, kad išsaugotume savo širdies sveikatą. Kokių septynių taisyklių turėtume laikytis, norėdami išvengti širdies ir kraujagyslių ligų? Ką bendro širdies sveikata turi su geromis emocijomis, kokybišku miegu ir muzika? Ar verta mažinti padidėjusį cholesterolį, o gal tai tėra gydytojų pramanas?

PSO metodika padės užtikrinti negalią ar psichikos sutrikimų turinčių asmenų žmogaus teises

Žmogaus teisių standartų laikymasis itin svarbus teikiant sveikatos priežiūros ir socialinės globos paslaugas, ypatingai žmonėms su psichosocialine negalia. Jiems turi būti užtikrintas orumas, saugumas, teisė būti informuotam ir pačiam apsispręsti dėl siūlomo gydymo bei slaugos. Užtikrinti tokių asmenų teises padeda Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) sukurtas įrankis „QualityRights“. Lietuva – viena pirmųjų šalių Europoje, įdiegusi reguliaraus vertinimo ir veiklos tobulinimo sistemą, pagrįstą „QualityRights“ metodika. 

Profesorius pataria, koks maistas gali padėti išvengti onkologinių ligų

Vėžio diagnozės baiminasi kone kiekvienas. Pagal dažniausias mirties priežastis, piktybiniai navikai Lietuvoje jau daugelį metų išlieka antroje vietoje. Statistika – niūri, tačiau pataisoma, mat dalies onkologinių susirgimų galima išvengti pakeitus gyvenimo būdą, visų pirma – mitybą.

Apgamų šalinimas – kada rinktis lazerį?

Apgamų šalinimas lazeriu bent jau kol kas yra nepamainomas būdas, norint pašalinti nepageidaujamą gėrybinį odos darinį. Technologija atspindi aukščiausią mokslo evoliuciją ir išlieka auksiniu standartu šalinant apgamus, papilomas, iškilimus, adenomas bei atjauninant veido ar kūno odą. Tad šiandien plačiau būtent apie apgamus bei jų šalinimo būdus.

Rugsėjo 28-oji – Pasaulinė pasiutligės diena: kodėl svarbu augintinius vakcinuoti nuo pasiutligės?

Pasiutligė  – nepagydoma, gyvūnams ir žmonėms būdinga pavojinga  liga. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis kasmet pasaulyje šia liga užsikrečia ir nuo jos miršta apie 5 tūkstančius žmonių. Vakcinacija – vienintelė profilaktinė priemonė apsisaugoti nuo užsikrėtimo šią ligą sukeliančio viruso.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos