vaistai.lt

Loperamidum WZF Polfa 2mg tabletės N10

Simptominė žarnų veiklos sutrikimo, jų uždegimo sukelto ūminio arba lėtinio viduriavimo gydymo priemonė.
 

Loperamidum WZF Polfa 2mg tabletės N10

Nereceptinis.
 

Kaina iki 3.82
 
Vartojimas : Neatsižvelgiant į valgymą Neatsižvelgiant į valgymą
Gamintojas :  Polfa Warszawa
Veiklioji :  Loperamidum
ATC kodas :  A07DA03
Brūkšninis kodas :  5900257082192
Grupė :   Virškinimo sistemą ir metabolizmą veikiantys vaistai -> Antidiarėjiniai vaistai. Vaistai žarnyno infekcinėms ir uždegiminėms ligoms gydyti -> Žarnyno motoriką slopinantys -> Loperamide
Nuo viduriavimo

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

E. klinika E.klinika
Reikalinga konsultacija su gydytoju?
Užsisakykite el. konsultaciją!
skirtukas
Kraunama e-parduotuvių informacija...
×

Loperamidum WZF Polfa 2mg tabletės N10

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui 

LOPERAMIDUM WZF Polfa 2 mg tabletės

Loperamido hidrochloridas

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu norite sužinoti daugiau arba pasitarti, kreipkitės į vaistininką.
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.
 • Jeigu per 2 dienas Jūsų savijauta nepagerėjo arba net pablogėjo, kreipkitės į gydytoją.

 

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra Loperamidum WZF Polfa ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant Loperamidum WZF Polfa
 3. Kaip vartoti Loperamidum WZF Polfa
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti Loperamidum WZF Polfa
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1. Kas yra Loperamidum WZF Polfa ir kam jis vartojamas

 

Loperamidum WZF Polfa yra vaistas nuo viduriavimo. Jis lėtina maisto slinkimą virškinimo traktu, mažina vandens ir elektrolitų išskyrimą ir didina išangės rauko tonusą. Dėl Loperamidum WZF Polfa poveikio suretėja tuštinimasis ir sumažėja išmatų kiekis.

Loperamidum WZF Polfa tinka suaugusių žmonių ir vyresnių kaip 12 metų paauglių ūminio viduriavimo gydymui. Savo nuožiūra vaisto galima vartoti ne ilgiau kaip 2 paras.

 

 

2. Kas žinotina prieš vartojant Loperamidum WZF Polfa

 

Loperamidum WZF Polfa vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija loperamido hidrochloridui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jaunesniems nei 12 metų pacientams;
 • jeigu sergama ūmine dizenterija, kuriai būdinga kraujas išmatose ir karščiavimas;
 • jeigu sergama opiniu kolitu (žarnų uždegimu);
 • jeigu yra ūminis viduriavimas, kurį sukėlė patogeninės bakterijos ar pseudomembraninis kolitas, susijęs su antibiotikų vartojimu.
 • Jeigu pasireiškia vidurių užkietėjimas ar pilvo išpūtimas, vaisto vartojimą reikia nutraukti.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti Loperamidum WZF Polfa.

 

 • Šio vaisto negalima vartoti kita nei numatyta paskirtimi (žr. 1 skyrių) ir vartoti didesnio nei rekomenduojama jo kiekio (žr. 3 skyrių). Gauta pranešimų apie sunkius širdies veiklos sutrikimus (jų simptomai – pagreitėjęs arba nereguliarus širdies ritmas) pacientams, kurie išgėrė per daug loperamido (veikliosios Loperamidum WZF Polfa medžiagos).
 • Žarnų peristaltikos slopinimas gali daryti mažiau pastebimus ar sunkinti vandens ir elektrolitų trūkumo simptomus, todėl loperamidu gydomas ligonis turi vartoti pakankamą kiekį skysčių (pvz., vandens) ir mineralinių druskų.
 • Pacientai, sergantys AIDS, ir kurie viduriavimo gydymui vartoja loperamido, vaisto vartojimą turi nutraukti iškart, vos tik pasireiškia pirmieji pilvo išpūtimo simptomai.
 • Jeigu loperamido vartojama ūminiam viduriavimui gydyti ir per 2 paras būklė nepagerėja, vaisto vartojimą reikia nutraukti ir reikia pasitarti su gydytoju. Pacientams, kuriems viduriavimas yra susijęs su anksčiau gydytojo diagnozuotu dirgliosios žarnos sindromu, taip pat reikia pasitarti su savo gydytoju, jeigu simptomai pakinta arba jeigu viduriavimas kartojasi daugiau nei dvi savaites.
 • Jeigu Jums nustatytas kepenų veiklos sutrikimas, šio vaisto reikia vartoti atsargiai, nes dažniau gali pasireikšti toksinis vaisto poveikis centrinei nervų sistemai.
 • Senyviems pacientams dozę reikia koreguoti atsižvelgiant į paciento atsaką į gydymą.

 

Kiti vaistai ir Loperamidum WZF Polfa

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui, ypač jeigu vartojate:

 • ritonaviro (vartojamo ŽIV gydyti);
 • chinidino (vartojamo sutrikusiam širdies ritmui ar maliarijai gydyti);
 • geriamojo desmopresino (vartojamo padidėjusiam šlapinimuisi gydyti);
 • itrakonazolo ar ketokonazolo (vartojamo grybelinei infekcijai gydyti);
 • gemfibrozilio (vartojamo padidėjusiam cholesterolio kiekiui gydyti).

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

Loperamidum WZF Polfa nepatariama vartoti žindymo laikotarpiu, nes nedidelis kiekis gali patekti į motinos pieną. Pasitarkite su savo gydytoju dėl tinkamo gydymo.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Viduriavimo gydymui vartojant Loperamidum WZF Polfa, gali pasireikšti sąmonės praradimas, sąmonės pritemimas, nuovargis, svaigulys. Todėl vairuoti ir valdyti mechanizmus reikia atsargiai.

 

Loperamidum WZF Polfa sudėtyje yra laktozės

Jeigu gydytojas Jums yra sakęs, kad netoleruojate kokių nors angliavandenių, kreipkitės į jį prieš pradėdami vartoti šį vaistą.

 

 

3. Kaip vartoti Loperamidum WZF Polfa

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip aprašyta šiame lapelyje arba kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Jei pasireiškė ūminis viduriavimas, iš pradžių reikia gerti 4 mg loperamido hidrochlorido (atitinka dvi tabletes), vėliau, t. y. po kiekvieno išsituštinimo beformėmis išmatomis, reikia gerti po 2 mg loperamido hidrochlorido (atitinka vieną tabletę). Didžiausia loperamido hidrochlorido paros dozė yra 12 mg (atitinka 6 tabletes). Jos viršyti negalima. Jei požymiai per 2 paras pradėjus gydymą nepraeina, reikia kreiptis į savo gydytoją.

 

Ką daryti pavartojus per didelę Loperamidum WZF Polfa dozę?

Jeigu pavartojote per daug Loperamidum WZF Polfa, nedelsdami kreipkitės patarimo į gydytoją arba ligoninę. Jums gali pasireikšti šie simptomai: padažnėjęs širdies plakimas, nereguliarus širdies ritmas, pakitęs širdies plakimas (šie simptomai gali turėti sunkių, grėsmę gyvybei keliančių padarinių), raumenų stingulys, nekoordinuoti judesiai, mieguistumas, šlapinimosi sunkumai arba paviršutiniškas kvėpavimas.

 

Palyginti su suaugusiais, vaikai stipriau reaguoja į didelį Loperamidum WZF Polfa kiekį. Jeigu vaikas išgėrė per didelę vaisto dozę arba jam pasireiškė bent vienas iš pirmiau minėtų simptomų, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Gali pasireikšti stuporas (visiškas nejudrumas ir nekalbumas), pasireikšti mieguistumas, miozė (akies vyzdžio susitraukimas), pasireikšti vidurių užkietėjimas ir žarnų nepraeinamumas.

Loperamido hidrochlorido priešnuodis yra naloksonas.

 

Pamiršus pavartoti Loperamidum WZF Polfa

Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

 

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Šalutinis loperamido hidrochlorido poveikis, pasireiškęs klinikinių tyrimų metu ar po vaisto pateikimo į rinką, pateiktas pagal pasireiškimo dažnį.

 

Dažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 10 pacientų):

 • galvos skausmas, vidurių užkietėjimas, pykinimas, pilvo pūtimas.

 

Nedažnas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 100 pacientų):

 • svaigulys, mieguistumas, pilvo skausmas, nemalonus pojūtis pilve, burnos sausmė, viršutinės pilvo dalies skausmas, vėmimas, dispepsija (virškinimo sutrikimas), išbėrimas.

 

Retas (gali pasireikšti mažiau kaip 1 iš 1000 pacientų):

 • padidėjusio jautrumo reakcijos, anafilaksinės reakcijos (įskaitant anafilaksinį šoką ir anafilaktoidinės reakcijas), angioneurozinė edema – alerginės reakcijos, įskaitant nepaaiškinamą švokštimą, dusulį, nualpimą ar veido ir gerklės tinimą. Jeigu pasireiškia šie simptomai, nedelsiant pasitarkite su gydytoju;
 • sąmonės netekimas, stuporas ar sąmonės pritemimas (nualpimas, silpnumo jausmas ar sumažėjęs budrumas), nekoordinuoti judesiai;
 • padidėjęs raumenų tonusas;
 • miozė (akies vyzdžio susitraukimas);
 • žarnų nepraeinamumas (taip pat ir paralyžinis);
 • didelė gaubtinė žarna (megacolon), įskaitant toksinę didelę gaubtinę žarną;
 • pilvo tempimas;
 • dilgėlinė ir niežulys;
 • pūslinio tipo išbėrimas, įskaitant Stivenso-Džonsono sindromą, daugiaformę eritemą (odos liga, susijusi su papulių ir dėmių pasireiškimu) ir toksinę epidermio nekrolizę (viso kūno odos paraudimą ir papulių formavimąsi);
 • šlapimo susilaikymas;
 • nuovargis

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5. Kaip laikyti Loperamidum WZF Polfa

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje.

 

Ant dėžutės bei lizdinės plokštelės po „Tinka iki“/„EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Loperamidum WZF Polfa sudėtis

 • Veiklioji medžiaga yra loperamido hidrochloridas. Kiekvienoje tabletėje yra 2 mg loperamido hidrochlorido.
 • Pagalbinės medžiagos yra laktozė monohidratas, kukurūzų krakmolas, povidonas 25, stearino rūgštis.

 

Loperamidum WZF Polfa išvaizda ir kiekis pakuotėje

Tabletė yra balta arba beveik balta, abipus plokščia, su nuožulniu kraštu.

Loperamidum WZF Polfa tiekiamas lizdinėse plokštelėse. Kartono dėžutėje yra 10 tablečių.

 

Registruotojas ir gamintojas

Registruotojas

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa, Lenkija

 

Gamintojas

Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa S.A.

Karolkowa 22/24; 01-207 Warszawa, Lenkija

 

Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA

Oddział Produkcyjny w Nowej Dębie

Metalowca 2

39-460 Nowa Dęba, Lenkija

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2020-12-15.

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/. 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Loperamidum WZF Polfa 2mg tabletės N10

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 * Rodoma minimalaus vieneto kaina 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos