vaistai.lt
Pažangiausios įgimtų širdies ydų gydymo be pjūvio procedūros – platesniam pacientų ratui

Dėl įgimtos širdies ydos progresavimo – blogai funkcionuojančio plaučių arterijos vožtuvo (dėl nesandarumo) – Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro intervenciniai kardiologai ir gydytojai kardiologai pradėjo gydyti minimaliai invazyviu metodu.

Teikiame pirmąją pagalbą: kaip tai padaryti teisingai ir išvengti klaidų

Kiekvienas gali tapti avarijos, nelaimingo atsitikimo arba ūmaus ligos priepuolio auka. Šios nelaimės gali ištikti gatvėje, darbe, namuose, gamtoje – bet kur. Kritinė situacija reikalauja neatidėliotinų veiksmų, todėl išmokę atpažinti pavojingą būklę, įvertinti situaciją ir pradėti neatidėliotinus veiksmus, iškviesdami greitąją medicinos pagalbą ir teikdami pirmąją pagalbą, kol atvyks medikai, gelbstite žmonių gyvybę.

Atnaujintas planas dėl medikų emocinės gerovės kūrimo

Bendradarbiaudama su ekspertais ir medikų bendruomene, Sveikatos apsaugos ministerija atnaujino Psichoemocinio klimato ir psichologinės (emocinės) gerovės sveikatos priežiūros sistemoje gerinimo veiksmų planą. Tokiu būdu siekiama didinti esamų ir būsimų gydymo įstaigų specialistų emocinę gerovę.

Kvapnusis imbieras – natūralus būdas atsilaikyti prieš rudenišką žvarbą

Žvarbūs rudeniški orai skatina rinktis sotesnius patiekalus, gerti daugiau karštųjų gėrimų ir pasirūpinti organizmo stiprinimu. Subalansuota mityba ir tokių produktų kaip imbieras bei citrina įtraukimas į kasdienį valgiaraštį ne tik padeda atrasti naujų skonių, bet ir prisideda prie organizmo atsparumo stiprinimo.

Aknė – ne vien paauglių problema, kenčia vis daugiau vyresnių moterų ir vyrų

Aknė nėra paprastas bėrimas, kaip ir nėra vien tik paauglių problema. Taip, 9 iš 10 paauglių kenčia nuo aknės, tačiau tyrimai rodo, kad net trečdaliui moterų ir pusei tiek vyrų iki 30–40 m. būdinga suaugusiųjų aknė. Iš dalies tam įtakos turi hormonų pusiausvyra bei genetika, tačiau negalima atmesti ir aplinkos veiksnių. 

Ateinančią savaitę Lietuvoje pradedamas rudeninis laukinių gyvūnų vakcinavimas nuo pasiutligės

Kitos savaitės pradžioje Lietuvoje pradedama rudeninė laukinių gyvūnų vakcinacinacija nuo pasiutligės. Kasmet rudenį ir pavasarį vykdoma vakcinacija padėjo pasiekti, kad Lietuvoje pasiutlige nebeserga nei naminiai, nei laukiniai gyvūnai, tačiau užsikrėtusių gyvūnų dar aptinkama kaimyninėse šalyse.

 

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos