vaistai.lt
Pirmą kartą Lietuvoje nusinerseno injekcija suleista suaugusiam pacientui

Kauno klinikų pacientė 50-ies metų Jolanta yra pirmoji Lietuvoje, kuriai trečio tipo (lėtai progresuojanti) spinalinė raumenų atrofija nusinerseno injekcijomis pradėta gydyti jai esant suaugusiai. Kauno klinikų Nervų ir raumenų ligų centro vadovės, gydytojos neurologės Evelinos Grušauskienės teigimu, iki šiol suaugusieji gydymą nusinersenu gaudavo tik kaip tęstinį gydymą, kai vaikai, sergantys šia liga, sulaukdavo 18 metų.

Daugėja akių operacijų lazeriu

Respublikinės Šiaulių ligoninės Akių ligų skyriaus lazerio kabinete pastebimai daugėja pacientų, o moderniais akių ligų gydymo lazeriais daug dažniau operacijos atliekamos akių šviesą prarandantiems pacientams. Dažnas pripažįsta, kad procedūrą, padedančią sustabdyti ligos progresavimą ir atgauti regėjimą, vis atidėliojo, nes baiminosi koronaviruso.

 

Ligonių kasos apie akių lęšiukus: kada reikia mokėti tik kainos skirtumą?

Į ligonių kasas dažnai kreipiasi pacientai, tikėdamiesi atgauti sumokėtas lėšas už kataraktos operacijos metu jiems implantuotą brangesnį akių lęšiuką. Žmonės mano, kad pasirinkę ne ligonių kasų kompensuojamą, o brangesnį lęšiuką, galės atgauti bent dalį išleistų pinigų. Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai primena, kad visose gydymo įstaigose, sudariusiose sutartis su TLK dėl akių lęšiuko keitimo operacijų, privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdraustam pacientui turi būti pasiūlyta ir nemokama operacija, ir nemokamas, kokybiškas  akių lęšiukas.

Spalvoti kontaktiniai lęšiai – gražu ir madinga, tačiau kaip nepakenkti savo akims?

Spalvotus kontaktinius lęšius galima naudoti tiek kasdien norint pagyvinti savo išvaizdą, tiek specialiomis progomis kuriant šventinį įvaizdį. Kokybiški spalvoti lęšiai nekelia jokio pavojaus, tačiau išsirinkus netinkamus galima netyčia pakenkti savo akims.

Tamsiausias JAV istorijos puslapis – „branduolinės jūrų kiaulytės“

Šaltojo karo metu įvyko daugybė kraupių dalykų. Ir tai, turbūt, viena tamsiausių JAV istorijos dėmių, kai JAV su savo piliečiais atliko radioaktyvių medžiagų eksperimentus. Tamsiojoje JAV istorijoje yra ypatingai bjaurus faktas. 1944-1974 metais trys JAV agentūros – Atominės energijos komisija (AEC), Gynybos departamentas ir Nacionaliniai sveikatos institutai – atliko daugiau nei 4000 slaptų eksperimentų.

 

    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos