vaistai.lt
Kauno klinikose pritaikytas Krono ligos gydymas kamieninėmis ląstelėmis

Kauno klinikose pirmą kartą Baltijos šalyse atliktas naujas ir efektyvus sunkios žarnyno ligos – Krono ligos sukeltų išangės fistulių gydymas padaugintomis kamieninėmis riebalinio audinio ląstelėmis. Kauno klinikų Gastroenterologijos klinikos vadovas prof. Juozas Kupčinskas pažymi, kad pastaruoju metu kamieninių ląstelių terapija vis plačiau taikoma sunkioms, kitais metodais nepagydomoms ligoms gydyti.

Per pirmuosius vakcinacijos metus 6 808 pranešimai apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas į vakcinas nuo COVID-19 ligos

Per pirmuosius vakcinacijos metus (nuo 2020 m. gruodžio 27 dienos iki 2021 m. gruodžio 31 dienos) Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) sulaukė 6 808 pranešimų apie įtariamas nepageidaujamas reakcijas (ĮNR) į vakcinas nuo COVID-19 ligos. ĮNR pranešimai sudarė 0,16 procento nuo bendro vakcinacijų skaičiaus (sunaudotų vakcinų dozių skaičius nuo vakcinacijos pradžios iki gruodžio 31 dienos siekė  4 131 021 dozę).

Nijolė Goštautaitė Midttun: „Ant verslo svarstyklių – jaunų žmonių gyvenimai“

Visuomenės sveikatos srityje dirbančios valstybės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos, medikai, jaunimas ir ekspertai ragina nepalaikyti verslo brukamų alkoholio ribojimų atlaisvinimų. Apie galimas tokių pasiūlymų pasekmes sutiko pasikalbėti Nacionalinės tabako ir alkoholio kontrolės koalicijos prezidentė Nijolė Goštautaitė Midttun.

Ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Ligonių kasų gyventojai klausia, kodėl būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Bendraujant su paklausėjais atkreiptas dėmesys, kad neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Patikrinus gydymo įstaigų skelbiamą informaciją ir atsižvelgiant  į rezultatus gyventojams primenama, kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka.

Ar augalinis gėrimas tikrai sveikesnis už įprastą pieną?

Augalinės kilmės produktų pagrindu gaminamos karvės pieno alternatyvos kiekvienais metais tampa vis populiaresnės net ir tarp tų žmonių, kurie alergijos pieno produktams neturi. Nesvarbu, esate alergiškas laktozei ar riešutams, nemėgstate kokoso ar sojos – šiuo metu tinkamai išsirinkti gali kiekvienas.

Mokslininkai paliktiems ir vienišiems vyrams turi prastų žinių

Daugybė žmonių kenčia nuo vienatvės. Kai kurie tai renkasi patys, o kiti tiesiog yra paliekami. Naujas tyrimas turi prastų naujienų vidutinio amžiaus vyrams, kurie yra geri vienatvės draugai. Vidutinio amžiaus vyrai, kurie išgyveno kelis išsiskyrimus ir daug metų gyveno vieni susiduria su didesne sisteminio uždegimo rizika. Tiesa, išmatuojamas uždegimo lygis visiems vyrams yra santykinai žemas, bet net ir šiek tiek rimtesni uždegiminiai procesai, besitęsiantys daug metų, gali turėti išmatuojamą neigiamą įtaką žmogaus sveikatai.

 


    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos