vaistai.lt

Argosulfan 20mg/g kremas 40g

Kremas veiksmingai apsaugo žaizdas nuo infekcijos. Kremas sudaro apsauginę plėvelę, kuri užtikrina tinkamą drėgnumą ir greitina gijimą.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 9.99
su receptu
 
Gamintojas :  Bausch Health Ireland Limited
Veiklioji :  Argentum sulfathiazolum
ATC kodas :  D06BA02
Brūkšninis kodas :  5904398401034
Grupė :   Dermatologiniai vaistai -> Antibiotikai ir chemoterapiniai vaistai odos ligoms gydyti -> Sulfonamidai -> Sulfathiazole

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

iDerma
Dermatologo konsultacija
internetu
skirtukas
Kraunama e-parduotuvių informacija...
×

Argosulfan 20mg/g kremas 40g

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija pacientui

ARGOSULFAN 20 mg/g kremas

Sulfatiazolo sidabro druska

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

 • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
 • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.
 • Šis vaistas skirtas tik Jums, todėl kitiems žmonėms jo duoti negalima. Vaistas gali jiems pakenkti (net tiems, kurių ligos požymiai yra tokie patys kaip Jūsų).
 • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją arba vaistininką. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

 1. Kas yra ARGOSULFAN ir kam jis vartojamas
 2. Kas žinotina prieš vartojant ARGOSULFAN
 3. Kaip vartoti ARGOSULFAN
 4. Galimas šalutinis poveikis
 5. Kaip laikyti ARGOSULFAN
 6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 1. Kas yra ARGOSULFAN ir kam jis vartojamas

 

ARGOSULFAN kremo galima vartoti tik ant odos. Jame yra sulfatiazolo sidabro druskos, kuri sukelia stiprų antibakterinį poveikį prieš daugelį bakterijų. ARGOSULFAN kremas veiksmingai apsaugo žaizdas nuo infekcijos. Kremas sudaro apsauginę plėvelę, kuri užtikrina tinkamą drėgnumą ir greitina gijimą.

 

ARGOSULFAN vartojama pasireiškus infekcijai toliau išvardytais atvejais.

 • Esant odos nudegimams.
 • Esant praguloms (pažeidimams, kuriuos sukelia nuolatinis tam tikrų odos vietų spaudimas, pavyzdžiui, per ilgai gulint vienoje padėtyje).
 • Esant lėtinėms veninėms opoms (paviršinėms žaizdoms, kurios atsiranda dėl netinkamos kraujotakos venose, dažniausiai kojų).

 

 1. Kas žinotina prieš vartojant ARGOSULFAN

 

ARGOSULFAN vartoti negalima:

 • jeigu yra alergija sulfatiazolo sidabro druskai, kitokiems sulfonamidams arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
 • jeigu maitinate krūtimi;
 • jeigu pacientas yra naujagimis (įskaitant neišnešiotus) ar jaunesnis kaip 2 mėnesių kūdikis;
 • jeigu yra įgimtas sutrikimas, kai organizme stokojama fermento (gliukozės-6-fosfatdehidrogenazės), kuris padeda normaliai funkcionuoti raudonosioms kraujo ląstelėms.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju arba vaistininku, prieš pradėdami vartoti ARGOSULFAN.

 

 • jeigu Jus ištiko šokas arba yra labai didelių nudegimo sukeltų žaizdų;
 • jei kremo vartojate ilgai (tai nerekomenduojama, ypač jei sergate kepenų ar inkstų liga);
 • jei esate alergiškas bet kokiems kitokiems vaistams, ypač sulfonamidų grupės antibiotikams, sulfonkarbamidams (vaistams, kuriais gydomas diabetas), benzotiazidams (vaistams, kuriais gydoma hipertenzija ir edema) ar p-aminosalicilo rūgščiai (ja gydoma tuberkuliozė). Apie alergiją būtina pasakyti gydytojui.

 

Reikia saugotis, kad kremo nepatektų ant akių ar gleivinės. Jei kremo netyčia patenka ant minėtų sričių, jį reikia nuplauti tekančiu vandeniu.

 

Jei klinikiniu požiūriu Jūsų žaizda negyja tinkamai, gydytojas rekomenduos atlikti mikrobiologinius tyrimus ir, jei reikia, pakeis gydymą.

 

Kiti vaistai ir ARGOSULFAN

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

ARGOSULFAN nevartokite kartu su kitais ant odos vartojamais vaistais.

 

Vaistai ar papildai, kuriuose yra folio rūgšties ar p-aminobenzoinės rūgšties darinių, gali silpninti antibakterinį ARGOSULFAN poveikį.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.

 

Nėštumo laikotarpiu ARGOSULFAN vartoti nerekomenduojama, žindymo laikotarpiu - negalima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

ARGOSULFAN gebėjimo vairuoti ir valdyti mechanizmus neveikia.

 

ARGOSULFAN sudėtyje yra cetostearilo alkoholio, propilo parahidroksibenzoato (E216) ir metilo parahidroksibenzoato (E218).

Gali sukelti lokalių odos reakcijų (pvz., kontaktinį dermatitą) ir alerginių reakcijų, kurios gali būti uždelstos.

 

ARGOSULFAN sudėtyje yra natrio laurilsulfato.

1 g šio vaisto yra 10 mg natrio laurilsulfato, tai atitinka 400 mg/40 g kremo. Natrio laurilsulfatas gali sukelti vietinių odos reakcijų (geliančių ar sukeliančių deginimo pojūtį) arba sustiprinti odos reakcijas, kurias sukėlė ant tos pačios vietos pavartoti kiti preparatai.

 

 1. Kaip vartoti ARGOSULFAN

 

Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

ARGOSULFAN tepama ant odos. ARGOSULFAN kremo galima vartoti naudojant tvarsčius (jie gali būti uždari arba neuždari) arba jų nenaudojant.

 

Vartojimas nudegimams gydyti

Jei nudegimas nėra infekuotas, ant odos reikia tepti storą 2-3 mm kremo sluoksnį. Žaizda kremu turi būti padengta visą gydymo laikotarpį. Jei dalis žaizdos dėl bet kokios priežasties tampa atvira, būtina užtepti naują kremo sluoksnį. Žaizdą dengti tvarsčiu nėra būtina, tačiau jį galima naudoti, jei būtina. Kremo reikia naudoti tol, kol užgis žaizda arba bus persodinta oda.

 

Vartojimas praguloms ir lėtinėms veninėms opoms gydyti

Pažeistą vietą reikia užtepti plonu kremo sluoksniu 2-3 kartus per parą. Kai kremo tepama ant infekuotos žaizdos, gali atsirasti audinių skysčio. Tokiu atveju prieš kartotinį kremo tepimą žaizdą reikia praplauti, pvz., vandeniniu 3% boro rūgšties tirpalu ar vandeniniu 0,1% chlorheksidino tirpalu.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

Vartojimas vaikams

 

ARGOSULFAN negalima vartoti, jei pacientas yra naujagimis (įskaitant neišnešiotus) ar jaunesnis kaip 2 mėnesių kūdikis.

Vyresniems vaikams dozės koreguoti nebūtina.

 

Ką daryti pavartojus per didelę ARGOSULFAN dozę?

Jei pavartojote per didelę ARGOSULFAN dozę arba jei Jūs ar kas nors kitas netyčia kremo nurijote, nedelsdami kreipkitės į gydytoją.

 

Pamiršus pavartoti ARGOSULFAN

Jei pamiršote pavartoti ARGOSULFAN, kremo užtepkite iš karto, kai tik prisiminsite, po to vaisto vartokite įprastai. Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

 

 

 1. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Gali atsirasti dirginimas. Be to, gali atsirasti alerginių reakcijų (deginimo pojūtis, niežulys, paraudimas ir kt.). Jei gydymo metu atsiras bet kuris iš minėtų simptomų, nutraukite ARGOSULFAN vartojimą ir kreipkitės į gydytoją.

 

Ilgalaikio gydymo metu gali atsirasti kepenų ar inkstų sutrikimų, kraujo ląstelių sutrikimų ar kiekio pokyčių (pasireiškiančių dažnesnėmis infekcijomis, blyškumu ir silpnumu arba stipresniu nei įprasta kraujavimu ir kraujosruvų atsiradimu), odos uždegimas.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

 1. Kaip laikyti ARGOSULFAN

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Laikyti ne aukštesnėje kaip 25 °C temperatūroje. Negalima užšaldyti.

 

Ant kartono dėžutės ir tūbelės po „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinka vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

Po pirmojo tūbelės atidarymo tinkamumo laikas – 6 mėn.

 

Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.

 

 

 1. Pakuotės pobūdis ir jos turinys

 

ARGOSULFAN sudėtis

 

-  Veiklioji medžiaga yra sulfatiazolo sidabro druska. 1 g kremo yra 20 mg sulfatiazolo sidabro druskos.

-  Pagalbinės medžiagos yra skystasis parafinas, cetostearilo alkoholis, minkštasis baltas parafinas, natrio laurilsulfatas, glicerolis, propilo parahidroksibenzoatas (E216), metilo parahidroksibenzoatas (E218), kalio-divandenilio fosfatas, dinatrio fosfatas dodekahidratas, injekcinis vanduo.

 

ARGOSULFAN išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Baltas, minkštas, homogeninis šiek tiek rožinio ar pilko atspalvio kremas.

 

Aliuminio tūbelėje yra 40 g arba 100 g kremo. Kartoninėje dėžutėje yra viena tūbelė.

 

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas

 

BAUSCH + LOMB IRELAND LIMITED

3013 Lake Drive

Citywest Business Campus

Dublin 24, D24PPT3

Airija

 

Gamintojas

 

Pharmaceuticals Works Jelfa S.A.

58-5000 Jelenia Gora

 1. Wincentego Pola 21

Lenkija

 

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą.

 

UAB „PharmaSwiss“

Tel. +370 5 2790 762

 

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2021-11-24.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Argosulfan 20mg/g kremas 40g

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 argosulfan sulfathiazolum ligoms gydyti bausch health vaistai sulfathiazole sulfonamidai chemoterapiniai antibiotikai limited odos ireland kremas argosulfanas dermatologiniai argentum

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos