vaistai.lt

Levofolino rūgštis medac 50mg/ml injekcinis ar infuzinis tirpalas 4ml N1

Levofolino rūgštis medac yra vartojama vėžio gydymo metu suaugusiesiems ir vaikams, kad mažintų toksinį poveikį bei panaikintų tokių medžiagų kaip metotreksatas, slopinančių vidinės folio rūgšties veikimą (taip vadinamų folio rūgšties antagonistų), poveikį.
 
Receptinis.
Nekompensuojamas.
 

Kaina iki 64.25
su receptu
 
Gamintojas :  Medac
Veiklioji :  Sodium levofolinate
ATC kodas :  V03AF10
Grupė :   Kiti preparatai -> Visi kiti gydomieji produktai -> Detoksikuojantys preparatai vartojami gydant antinavikiniais vaistais -> Sodium levofolinate

Pastebėjote klaidą ar turite pasiūlymą? Rašykite. Komentaras    

skirtukas
×

Levofolino rūgštis medac 50mg/ml injekcinis ar infuzinis tirpalas 4ml N1

Informacinis lapelis
 


Pakuotės lapelis: informacija vartotojui

 

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml injekcinis ar infuzinis tirpalas

Levofolino rūgštis

 

Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

  • Neišmeskite šio lapelio, nes vėl gali prireikti jį perskaityti.
  • Jeigu kiltų daugiau klausimų, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.
  • Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis (net jeigu jis šiame lapelyje nenurodytas), kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.

 

Apie ką rašoma šiame lapelyje?

 

  1. Kas yra Levofolino rūgštis medac ir kam jis vartojamas
  2. Kas žinotina prieš vartojant Levofolino rūgštis medac
  3. Kaip vartoti Levofolino rūgštis medac
  4. Galimas šalutinis poveikis
  5. Kaip laikyti Levofolino rūgštis medac
  6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

 

1. Kas yra Levofolino rūgštis medac ir kam jis vartojamas

 

Levofolino rūgštis medac vartojimas kartu su metotreksatu

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml injekcinis ar infuzinis tirpalas priklauso vaistų grupei, kurie vadinami „priešnuodžiais“. Šios medžiagos naudojamos vėžio gydymo metu (citostatinė terapija), kad neutralizuotų citotstatikų toksinį poveikį.

 

Levofolino rūgštis medac yra vartojama vėžio gydymo metu suaugusiesiems ir vaikams, kad mažintų toksinį poveikį bei panaikintų tokių medžiagų kaip metotreksatas, slopinančių vidinės folio rūgšties veikimą (taip vadinamų folio rūgšties antagonistų), poveikį. Folio rūgšties antagonistų perdozavimą taip pat galima gydyti Levofolino rūgštis medac.

 

Levofolino rūgštis medac vartojimas kartu su 5‑fluorouracilu

Nustatyta, kad Levofolino rūgštis medac padidina tam tikrų citostatikų poveikį. Todėl jis taip pat naudojamas vėžio gydymo metu, kad padidintų ląsteles naikinantį priešvėžinio vaisto, vadinamo 5‑fluorouracilu, poveikį.

 

 

2. Kas žinotina prieš vartojant Levofolino rūgštis medac

 

Levofolino rūgštis medac vartoti negalima

 

  • jeigu yra alergija levofolino rūgščiai arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);
  • jei sergate piktybine anemija arba kita anemija dėl vitamino B12 trūkumo;
  • kartu su 5‑fluorouracilu, jei yra kontraindikacijos 5‑fluorouracilo vartojimui, ypatingai jei esate nėščia ar žindote;
  • kartu su 5‑fluorouracilu, jei stipriai viduriuojate.

 

Įspėjimai ir atsargumo priemonės

Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja, prieš pradėdami vartoti Levofolino rūgštis medac.

 

Bendros atsargumo priemonės

Levofolino rūgštis medac gali būti vartojama kartu su 5‑fluorouracilu arba metotreksatu tik vėžio gydyme patyrusio gydytojo priežiūroje.

 

Levofolino rūgšties negalima švirkšti į stuburo kanalą dėl sunkių šalutinių poveikių, įskaitant mirties atvejus, stebėtų panašaus gydymo metu.

 

Jei jums skiriami tam tikri citotoksiniai (ląsteles naikinantys) preparatai, tokie kaip hidroksikarbamidas, citarabinas, merkaptopurinas, tioguaninas, jums gali išsivystyti makrocitozė (padidėję eritrocitai). Tokia makrocitozė negali būti gydoma levofolino rūgštimi.

 

Jei sergate epilepsija, kuri gydoma tam tikrais vaistais (fenobarbitaliu, fenitoinu arba primidonu), gali padidėti traukulių rizika. Tai sąlygoja priešepilepsinių vaistų koncentracijos kraujyje sumažėjimas. Jūsų gydytojas levofolino rūgšties vartojimo metu ir po jos vartojimo nutraukimo turbūt atliks kraujo tyrimus. Bus nustatyta priešepilepsinių vaistų koncentracija jūsų kraujyje ir, jei reikės, koreguojama dozė.

 

Specialios atsargumo priemonės Levofolino rūgštis medac vartojant kartu su metotreksatu

Jūsų gydytojas užtikrins, kad levofolino rūgštis nebūtų skiriama tuo pačiu laiku, kaip ir folio rūgšties antagonistai (pvz., metotreksatas), nes antagonisto terapinis poveikis gali sumažėti.

 

Jūsų gydytojas taip pat vengs skirti per dideles levofolino rūgšties dozes, nes tai gali mažinti antinavikinį metotreksato poveikį.

 

Tačiau atsitiktinis tokių folio rūgšties antagonistų kaip metotreksatas perdozavimas bus gydomas nedelsiant kaip skubi pagalba.

 

Jei jums jau yra nustatytas inkstų nepakankamumas, netinkama hidratacija arba jei vartojate tam tikrus vaistus nuo uždegimo arba skausmo (nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai, pvz., ibuprofenas, diklofenakas, arba salicilatai, tokie, kaip acetilsalicilatams priklausantis aspirinas), metotreksato pasišalinamas gali būti lėtesnis dėl skysčių kaupimosi, pvz., pilvaplėvės ertmėje arba tarp krūtinės ir plaučių.

Esant tokioms aplinkybėms turėtų būti skiriamos Levofolino rūgštis medac didesnės dozės arba ilgesnį laiką.

 

Lėtesnis metotreksato pasišalinimas gali paveikti jūsų inkstų funkciją, todėl didėja metotreksato kiekis kraujyje.

Šiuo atveju taip pat jums gali būti skirtos didesnės Levofolino rūgštis medac dozės arba levofolino rūgšties skyrimo laikotarpis gali būti pailginamas.

 

Specialios atsargumo priemonės Levofolino rūgštis medac vartojant kartu su 5‑fluorouracilu

Kombinuoto gydymo metu su 5‑fluorouracilu, levofolino rūgštis gali didinti 5‑fluorouracilo toksinio poveikio riziką. Dažniausi simptomai, priklausantys nuo dozės yra:

  • sumažėjęs leukocitų skaičius,
  • gleivinių uždegimas (pvz., burnos ir (arba) skrandžio),
  • viduriavimas.

 

Jei jums atsirado vandeningos išmatos du kartus per dieną ir (arba) skrandžio gleivinės uždegimas (lengvo ar vidutinio sunkumo opos), nedelsiant turite kreiptis į gydytoją.

 

Jei pasireiškia šalutinis poveikis virškinimo traktui, nepriklausomai nuo jo sunkumo laipsnio, jums negalima taikyti kombinuoto gydymo 5‑fluorouracilu ir levofolino rūgštimi arba šio gydymo tęsti.

Ypatingai, jei pasireiškia viduriavimas, gydytojas stebės jus labai atidžiai, kadangi jūsų būklė gali labai greitai blogėti ir atsirasti sunkus šalutinis poveikis. Jūsų gydytojas pradės arba atnaujins gydymą levofolino rūgštimi ir 5‑fluorouracilu po to, kai virškinimo trakto simptomai visiškai išnyks.

 

Senyvus ar nusilpusius pacientus, arba pacientus, kuriems prieš tai taikyta radioterapija, reikia gydyti ypač atsargiai nes levofolino rūgštis gali didinti toksinį 5‑fluorouracilo poveikį.

 

Kiti vaistai ir Levofolino rūgštis medac

Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui.

 

Kartu vartojama Levofolino rūgštis medac gali turėti įtakos šių vaistinių preparatų veikimui: fenobarbitalis, primidonas, fenitoinas, sukcinimidas (vaistai, skirti epilepsijai gydyti). Jūsų gydytojas gali ištirti šių vaistų koncentraciją kraujyje ir pakeisti dozes, kad išvengtumėte traukulių (priepuolių) padažnėjimo.

 

Jei Levofolino rūgštis medac yra vartojamas tuo pačiu metu, kaip ir metotreksatas, jis gali panaikinti šio vaisto tinkamą veikimą.

 

Kartu vartojant Levofolino rūgštis medac su 5‑fluorouracilu, padidėja 5‑fluorouracilo veiksmingumas ir šalutinis poveikis.

 

Kai Levofolino rūgštis medac yra skiriamas kartu su folio rūgšties antagonistais (pvz., kotrimoksazoliu, pirimetaminu), folio rūgšties antagonisto veiksmingumas gali sumažėti arba visiškai išnykti.

 

Nėštumas ir žindymo laikotarpis

Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia, arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą, pasitarkite su gydytoju.

Nėra tikėtina, kad Jūsų nėštumo arba žindymo laikotarpiu gydytojas paprašys vartoti folio rūgšties antagonistą arba 5‑fluorouracilą. Vis tik, jei nėštumo arba žindymo laikotarpiu Jūs vartojate folio rūgšties antagonistą, šį vaistą (Levofolino rūgštis medac) galima vartoti, kad susilpnėtų šalutinis poveikis.

 

Nėštumas

Nėra duomenų, rodančių, kad Levofolino rūgštis medac sukelia žalingą poveikį nėštumo metu, jei vartojama viena.

 

Jei esate nėščia, metotreksatas gali būti jums skiriamas tik tuomet, kai gydymo nauda yra didesnė už galimą žalą vaisiui.

Jei jums skiriamas metotreksatas nepaisant nėštumo, nėra apribojimų dinatrio levofolinato vartojimui, skirtam metotreksato poveikio slopinimui ar panaikinimui.

 

Jei esate nėščia, jums negalima skirti kombinuoto gydymo su Levofolino rūgštis medac ir 5‑fluorouracilu.

 

Žindymo laikotarpis

Jūs turite nutraukti žindymą prieš pradedant gydymą metotreksatu arba 5‑fluorouracilu.

 

Jei būtina, vien Levofolino rūgštis medac žindymo metu vartoti galima.

 

Vairavimas ir mechanizmų valdymas

Nėra įrodymų, kad Levofolino rūgštis medac veikia gebėjimą vairuoti arba valdyti mechanizmus. Jūsų bendra būklė yra svarbesnė, nei bet koks Levofolino rūgštis medac sukeltas poveikis.

 

Levofolino rūgštis medac sudėtyje yra natrio

Šio vaistinio preparato flakone yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.

 

 

3. Kaip vartoti Levofolino rūgštis medac

 

Levofolino rūgštis medac paruošti ir skirti turi apmokytas sveikatos priežiūros personalas.

 

Levofolino rūgštis medac yra visuomet leidžiamas į veną, neskiestas injekcijos būdu, arba skiestas infuzijos būdu.

 

Levofolino rūgštis medac negalima leisti į stuburo kanalą (intratekaliai)

 

Levofolino rūgštis medac dozė, siekiant išvengti toksinio metotreksato poveikio

Jei gydant vėžį jums skiriama metotreksato dozė didesnė nei 500 mg/m² kūno paviršiaus ploto, po to taip pat turi būti skiriama levofolino rūgštis. Kai skiriamos 100 mg/m² – 500 mg/m² metotreksato dozės, jūsų gydytojas nuspręs dėl levofolino rūgštis skyrimo.

 

Jūsų gydytojas užtikrins, kad būtų skiriama tinkama dozė jūsų būklei.

 

Levofolino rūgštis medac dozė, siekiant padidinti 5‑fluorouracilo citotoksinį poveikį

Yra skirtingi kombinuoto gydymo Levofolino rūgštis medac ir 5‑fluorouracilu dozavimo režimai (kas savaitę, du kartus per mėnesį ir kartą per mėnesį).

 

Jūsų gydytojas užtikrins, kad atsižvelgiant i jūsų būklę, jums būtų parinktas tinkamas dozavimo režimas.

 

Skyrus per didelę Levofolino rūgštis medac dozę?

Per didelis Levofolino rūgštis medac kiekis gali mažinti folio rūgšties antagonistų, tokių kaip metotreksatas, poveikį. Esant 5‑fluorouracilo ir Levofolino rūgštis medac kombinacijos perdozavimui, turi būti vadovaujamasi 5‑fluorouracilo perdozavimo instrukcijomis.

 

Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.

 

 

4. Galimas šalutinis poveikis

 

Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.

 

Nutraukite Levofolino rūgštis medac vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba skubios pagalbos skyrių, jei pasireiškė bet kuris iš toliau nurodytų simptomų:

 

Labai retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10000 žmonių):

  • sunki alerginė reakcija: Jums gali staiga atsirasti niežtintis bėrimas (dilgėlinė), patinti plaštakos, pėdos, kulkšnys, veidas, lūpos, burna arba gerklė (dėl to gali būti sunku nuryti arba kvėpuoti) ir galite pajusti, kad tuoj nualpsite.

Tai sunkus šalutinis poveikis. Jums gali prireikti skubios medicinos pagalbos.

 

Kitas galintis pasireikšti šalutinis poveikis:

 

Nedažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 100 žmonių):

  • karščiavimas.

 

Retas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 1000 žmonių):

  • sunkumas užmigti (nemiga), sujaudinimas ir depresija po didelių dozių,
  • virškinimo trakto sutrikimai (po didelių dozių),
  • epilepsija sergantiems pacientams: traukulių (priepuolių) padažnėjimas.

 

Natrio levofolinatas kartu su 5‑fluorouracilu:

Jei vartojate levofolino rūgštį kartu su priešvėžiniu vaistu, kurio sudėtyje yra fluoropirimidinų, labiau tikėtina, kad Jums gali pasireikšti pastarojo vaisto sukeltas toliau nurodytas šalutinis poveikis.

 

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

  • kraujo ląstelių skaičiaus sumažėjimas (įskaitant gyvybei pavojingas būkles),
  • žarnų ir burnos gleivinių uždegimas (skausmingas patinimas ir paraudimas) (buvo gyvybei pavojingų būklių).

 

Dažnas (gali pasireikšti ne daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

  • delnų arba padų paraudimas ir patinimas, dėl kurio gali luptis oda (plaštakų–pėdų sindromas).

 

Dažnis nežinomas (negali būti įvertintas pagal turimus duomenis):

  • didesnis negu įprastai amoniako (organizme susidarančio gyvybinės veiklos produkto) kiekis kraujyje.

 

Bendrai saugumas priklauso nuo taikomo gydymo 5‑fluorouracilu režimo, dėl 5‑fluorouracilo sukelto toksinio poveikio padidėjimo.

 

Režimas kas mėnesį:

 

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

  • vėmimas, pykinimas.

 

Nėra stebėta kitų 5‑fluorouracilo indukuotų toksinių poveikių sustiprinimo (pvz., neurotoksinio poveikio).

 

Režimas kas savaitę:

 

Labai dažnas (gali pasireikšti daugiau kaip 1 iš 10 žmonių):

  • sunkus viduriavimas ir galimai viduriavimo sukeltas skysčių netekimas, reikalaujantis hospitalizacijos, ir net mirtis.

 

Pranešimas apie šalutinį poveikį

Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos nemokamu telefonu 8 800 73568 arba užpildyti interneto svetainėje www.vvkt.lt esančią formą ir pateikti ją Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos vienu iš šių būdų: raštu (adresu Žirmūnų g. 139A, LT-09120 Vilnius), nemokamu fakso numeriu 8 800 20131, el. paštu NepageidaujamaR@vvkt.lt, taip pat per Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę (adresu http://www.vvkt.lt). Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.

 

 

5. Kaip laikyti Levofolino rūgštis medac

 

Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.

 

Ant etiketės ir dėžutės po „Tinka iki/EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.

 

Laikyti šaldytuve (2 °C ‑ 8 °C).

 

Flakoną laikyti išorinėje dėžutėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

 

 

6. Pakuotės turinys ir kita informacija

 

Levofolino rūgštis medac sudėtis

Veiklioji medžiaga yra levofolino rūgštis. Viename ml tirpalo yra 54,65 mg dinatrio levofolinato, tai atitinka 50 mg levofolino rūgšties.

 

Viename 1 ml flakone yra 54,65 mg dinatrio levofolinato, tai atitinka 50 mg levofolino rūgšties.

Viename 4 ml flakone yra 218,6 mg dinatrio levofolinato, tai atitinka 200 mg levofolino rūgšties.

Viename 9 ml flakone yra 491,85 mg dinatrio levofolinato, tai atitinka 450 mg levofolino rūgšties.

 

Pagalbinės medžiagos yra natrio hidroksidas, vandenilio chlorido rūgštis, injekcinis vanduo.

 

Levofolino rūgštis medac išvaizda ir kiekis pakuotėje

 

Levofolino rūgštis medac yra skaidrus, bespalvis ar gelsvas injekcinis ar infuzinis tirpalas. Jis yra tiekiamas bespalvio I tipo stiklo flakonuose su bromobutilo gumos kamščiais ir aliumininio nuplėšiamais dangteliais.

 

Pakuočių dydžiai:

Flakonai po 1 ml, 4 ml arba 9 ml injekcinio ar infuzinio tirpalo pakuotėse po 1 arba 5 flakonus.

Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.

 

Registruotojas ir gamintojas

 

 Registruotojas:

medac

Gesellschaft für klinische Spezialpräparate mbH

Theaterstr. 6

22880 Wedel

Vokietija

 

Gamintojas:

medac

Gesellschaft für klinische Spezialpräparate mbH

Theaterstr. 6

22880 Wedel

Vokietija

 

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį atstovą.

 

UAB „Viasana“

J.Jasinskio 17

LT-01111 Vilnius

Tel.: +370 5 278 8414

El. paštas: info@viasana.lt

 

Šis vaistinis preparatas EEE valstybėse narėse registruotas tokiais pavadinimais:

 

Belgija:

Levofolic 50 mg/ml solution injectable/pour perfusion

Levofolic 50 mg/ml oplossing voor injectie / infusie

Levofolic 50 mg/ml Injektions-/Infusionslösung

Estija:

Levofolinic acid medac 50 mg/ml süste-/infusioonilahus

Italija:

Sodio Levofolinato medac 50 mg/ml soluzione iniettabile o per infusione

Jungtinė Karalystė:

Levofolinic acid 50 mg/ml solution for injection/infusion

Latvija:

Levofolic 50 mg/ml šķīdums injekcijai/infūzijai

Lenkija:

Levofolic 50 mg/ml roztwór do wstrzykiwań / do infuzji

Lietuva:

Levofolino rūgštis medac 50 mg/ml injekcinis ar infuzinis tirpalas

Portugalija:

Levofolic 50 mg/ml solução injetável ou para perfusão

Prancūzija:

Levofolinate de sodium medac 50 mg/ml, solution injectable/pour perfusion.

Slovakija:

Levofolic 50 mg/ml injekčný/infúzny roztok

Slovėnija:

Levofolic 50 mg/ml raztopina za injiciranje/infundiranje

Suomija:

Levofolic 50 mg/ml injektio-/infuusioneste, liuos

Levofolic 50 mg/ml injektions-/infusionsvätska, lösning

Švedija:

Natriumlevofolinat medac

Vokietija:

Levofolic 50 mg/ml Injektions-/Infusionslösung

 

Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas 2023-10-06.

 

 

Išsami informacija apie šį vaistą pateikiama Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos tinklalapyje http://www.vvkt.lt/.

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Toliau pateikta informacija skirta tik sveikatos priežiūros specialistams.

 

Instrukcijos Levofolino rūgštis medac vartojimui ir paruošimui

 

Infuzinio tirpalo paruošimas turi būti atliekamas aseptinėmis sąlygomis.

 

Injekcinis ar infuzinis tirpalas turi būti skiedžiamas su 9 mg/ml (0,9 %) natrio chlorido tirpalu arba 5 % gliukozės tirpalu.

 

Levofolino rūgštis medac yra suderinama su 5‑fluorouracilu.

 

Gali būti vartojami tik skaidrūs be matomų kietų dalelių tirpalai.

 

Tik vienkartiniam vartojimui. Nesuvartotą vaistinį preparatą ar atliekas reikia tvarkyti laikantis vietinių reikalavimų.

 

Leisti į veną.

 

Tinkamumo laikas po pirmo pakuotės atidarymo arba praskiedimo

 

Sumaišius su 5‑fluorouracilu arba praskiedus 9 mg/ml (0,9 %) natrio chlorido tirpalu arba 5 % gliukozės tirpalu:

 

Cheminis ir fizinis stabilumas išlieka 72 valandas esant 20 °C – 25 °C temperatūrai.

 

Mikrobiologiniu požiūriu, preparatas turi būti suvartojamas nedelsiant. Jei nesuvartojamas tuoj pat, už saugojimo laiką ir sąlygas atsako vartotojas. Saugojimo laikas ir sąlygos negali būti ilgesnis nei 24 valandos esant 2 °C – 8 °C temperatūrai, nebent praskiedimas buvo atliekamas kontroliuojamomis ir patvirtintomis aseptinėmis sąlygomis.

 

Dozavimas ir vartojimo metodas

 

5‑fluorouracilo citotoksinio poveikio didinimas

 

Naudojami skirtingi režimai ir skirtingos dozės; nė viena dozė nebuvo patvirtinta kaip optimaliausia. Šie režimai buvo naudojami suaugusiems ir vyresnio amžiaus pacientams gydant progresavusį ar metastazavusį kolorektalinį vėžį ir čia pateikiami kaip pavyzdžiai.

 

Režimas du kartus per mėnesį: 100 mg/m² levofolino rūgšties (= 109,3 mg/m² dinatrio levofolinato) infuzija į veną per dvi valandas, po to 400 mg/m² 5‑fluorouracilo smūginė dozė (bolus) ir 5‑fluorouracilo (600 mg/m²) 22 valandų infuzija dvi iš eilė einančias paras, kas 2 savaites 1 ir 2 paromis.

 

Režimas kas savaitę: 10 mg/m² levofolino rūgšties (= 10,93 mg/m² dinatrio levofolinato) bolus injekcija į veną arba 100 – 250 mg/m² levofolio rūgšties (= 109,3 mg/m² – 273,25 mg/m² dinatrio levofolinato) infuzija į veną per 2 valandų periodą plius 500 mg/m² 5‑fluorouracilo bolus injekcija į veną dinatrio levofolinato infuzijos viduryje arba pabaigoje.

 

Režimas kas mėnesį: 10 mg/m² levofolino rūgšties (= 10,93 mg/m² dinatrio levofolinato) bolus injekcija į veną arba 100 – 250 mg/m² levofolino rūgšties (= 109,3 mg/m² – 273,25 mg/m² dinatrio levofolinato) infuzija į veną per 2 valandų periodą po to iš karto skiriant 425 arba 370 mg/m² 5‑fluorouracilo bolus injekcija į veną per 5 iš eilės einančias paras.

 

Kombinuoto gydymo su 5‑fluorouracilu metu jo dozės keitimas ir intervalų be gydymo keitimas gali būti reikalingas, priklausomai nuo paciento būklės, klinikinio atsako ir dozę apribojančio toksinio poveikio, kaip nurodyta 5‑fluorouracilo preparato informacijoje. Dinatrio levofolinato dozės sumažinimas nereikalingas.

 

Pasikartojančių ciklų skaičių nustato gydytojas.

 

Vaikų populiacija

Duomenų apie šių kombinacijų vartojimą nėra.

 

Pagalbinis gydymas dinatrio levofolinatu metotreksato terapijos metu

 

Kadangi dinatrio levofolinato kaip priešnuodžio dozės režimas labai priklauso nuo vidutinės ar didelės dozės metotreksato dozavimo ir vartojimo metodo, metotreksato protokole bus nurodytas reikalingas dinatrio levofolinato dozės režimas. Todėl dėl dinatrio levofolinato dozavimo ir vartojimo metodo geriausia žiūrėti vidutinės ar didelės dozės metotreksato protokole.

 

Toliau pateiktos gairės gali būti suaugusiesiems, senyviems asmenims ir vaikams skiriamo dozavimo pavyzdys:

 

Dinatrio levofolinatas kaip priešnuodis turi būti skiriamas parenteraliai pacientams su malabsorbcijos sindromais ar kitais virškinimo trakto sutrikimais, kai rezorbcija iš žarnyno nėra užtikrinama.

Dėl dinatrio levofolinato įsotinamos enterinės rezorbcijos parenteraliai turi būti skiriamos 12,5 ‑ 25 mg levofolino rūgšties dozės.

 

Dinatrio levofolinatas kaip priešnuodis yra būtinas, kai metotreksatas skiriamas dozėmis, viršijančiomis 500 mg/m² kūno paviršiaus ploto ir turi būti sprendžiama dėl jo skyrimo, kai metotreksato dozės yra 100 mg ‑ 500 mg/m² kūno paviršiaus ploto.

 

Dinatrio levofolinato kaip priešnuodžio dozės ir skyrimo trukmė priklauso nuo metotreksato terapijos tipo ir dozės, toksinio poveikio simptomų atsiradimo ir metotreksato išskyrimo individualaus gebėjimo. Kaip taisyklė, pirmoji levofolino rūgšties dozė yra 7,5 mg (3 – 6 mg/m²), ją skiriant praėjus 12 – 24 valandoms (vėliausiai po 24 valandų) po metotreksato infuzijos. Ta pati dozė yra skiriama kas 6 valandas per visą 72 valandų laikotarpį. Po kelių parenterinių dozių gydymą galima pakeisti į per burną vartojamą vaisto formą.

 

Greta dinatrio levofolinato skyrimo, svarbu imtis priemonių, užtikrinančių greitą metotreksato ekskreciją.

 

Šios priemonės yra:

 

a) Šlapimo šarminimas, kad šlapimo pH būtų didesnis nei 7,0 prieš metotreksato infuziją (taip gerinant metotreksato ir jo metabolitų tirpumą).

 

b) Palaikyti šlapimo išskyrimą 1800 – 2000 cm³/m²/24 valandas, didinant išgeriamų skysčių arba skiriamų į veną kiekį 2, 3 ir 4 parą po gydymo metotreksatu.

 

c) Metotreksato plazmos koncentracija, BUN (šlapalo azoto kiekis kraujyje) ir kreatininas turi būti tiriami 2, 3 ir 4 parą.

Šios priemonės turi būti tęsiamos, kol metotreksato kiekis plazmoje bus mažiau nei 10-7 mol (0,1 mM).

 

Kai kuriems pacientams gali būti stebima lėtesnė metotreksato ekskrecija. Taip gali būti dėl kaupimosi trečiojoje ertmėje (pavyzdžiui, esant ascitui arba skysčiui pleuros ertmėje), esant inkstų nepakankamumui ar nepakankamam skysčių skyrimui. Tokioms aplinkybėms dinatrio levofolinato dozės turėtų būti skiriamos didesnės arba ilgesnį laiką. Pacientams, kuriems pasireiškia lėtesnė ankstyva metotreksato eliminacija, gali išsivystyti grįžtamas inkstų nepakankamumas.

 

Praėjus 48 valandoms po metotreksato infuzijos, reikia ištirti ištiriamas likusią metotreksato koncentraciją. Jei likusi metotreksato koncentracija yra > 0,5 µmol/l, dinatrio levofolinato dozę reikia koreguoti pagal šią lentelę:

 

Likusi metotreksato koncentracija kraujyje po 48 valandų po metotreksato skyrimo pradžios

Papildomas levofolino rūgšties kiekis, kurį reikia skirti kas 6 valandas 48 valandų laikotarpyje arba kol metotreksato koncentracija taps mažiau nei 0,05 µmol/l:

≥ 0,5 µmol/l

 

7,5 mg/m²

 

≥ 1,0 µmol/l

 

50 mg/m²

 

≥ 2,0 µmol/l

 

100 mg/m²

 

 

 

 

Dėl vaistų vartojimo ir galimo šalutinio poveikio būtina pasitarti su gydytoju ar vaistininku.

Levofolino rūgštis medac 50mg/ml injekcinis ar infuzinis tirpalas 4ml N1

 
Preparato charakteristikų santrauką sveikatos priežiūros specialistai gali peržiūrėti jiems skirtame elektroniniame vaistų žinyne gydytojams.vaistai.lt
 


 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos