vaistai.lt
Unikali procedūra: stentais sutvirtintos išsiplėtusios krūtininė ir pilvinė aortos dalys bei jos šakos

Pirmą kartą Lietuvoje Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Radiologijos ir branduolinės medicinos centro Intervencinės radiologijos skyriuje intervenciniai radiologai kartu su intervenciniais kardiologais atliko unikalią procedūrą. Tai yra pagrindinės ir stambiausios kūno arterijos – aortos – padengimas dengtu stentu (stentgraftu) dėl jos išsiplėtimo krūtininėje ir pilvinėje dalyje.

Vyriškos krūtinės padidėjimo kaltininkas – nebūtinai antsvoris

Problema, kurios vyrams nepavyksta nei visiškai užmaskuoti, nei ,,išsportuoti“ – vyriškos krūtinės padidėjimas –  sukelia ir fizinį, ir psichologinį diskomfortą. Ir nors iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad dažniausias to kaltininkas yra padidėjęs svoris, vis dėlto ginekomastijos pasekmes kenčia ir visai neturintys antsvorio vyrai.

Su šia kortele kišenėje šventės Europoje bus saugesnės

Artėjant žiemos šventėms bei moksleivių atostogoms, kai daugelis išvyksta į svečias šalis, ligonių kasų specialistai ragina nepamiršti Europos sveikatos draudimo kortelių. Nedelsiant užsisakius, kortelės bus pagamintos iki suplanuotos kelionės ir garantuos būtinąsias medicinos paslaugas Europos šalyse ištikus bėdai.

Sveika širdis, aštrus protas, svorio mažėjimas – padėkokime Viduržemio jūros dietai

Egzistuoja daugybė dietų, kurios veikia, kaip mokslas sako, tik jei jų laikomasi visą gyvenimą. Tik ar galima laikytis tokios dietos, pavyzdžiui, visą gyvenimą nevalgant angliavandenių? Greičiausiai taip – tik sveikatos išsaugoti, tikėtina, nepavyks. Maisto technologė, knygos „Sveiko maisto gamyba“ autorė Raminta Bogušienė dalinasi vienintelės mokslu pagrįstos dietos principais ir praktiniais patarimais, kuriuos labai paprasta integruoti į savo gyvenimą.

Norite atnaujinti ar pakelti veido odą - ką rinktis?

Oda atspindi mūsų gyvenimo būdą ir tai kiek rūpesčio bei dėmesio jai skiriame. Natūralu, jog odos priežiūros pagrindas yra kasdienių sveikų įpročių (subalansuotos mitybos, pakankamo fizinio aktyvumo ir poilsio) bei rutinos, apimančios odai pritaikytas priemones, derinys. Visgi, tam tikrais atvejais to nepakanka ir šį derinį reikia papildyti dar vienu komponentu – pažangiomis procedūromis, padedančiomis pagerinti odos būklę, išvaizdą ir išlaikyti odos jaunystę.

Ką turėtume žinoti eidami į baseiną

Atvėsus orams vandens pramogos iš lauko persikelia į baseinus, todėl Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) primena, į ką reikėtų atkreipti dėmesį nusprendusiems pasinaudoti baseino paslaugomis.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos