vaistai.lt
Nauja riešo pažeidimų gydymo metodika žymiai sutrumpina gydymo trukmę

Respublikinės Vilniaus universitetinėje ligoninėje dirbantis gydytojas ortopedas traumatologas Simonas Sereika džiaugiasi galėdamas lietuviams pasiūlyti vokiečių profesoriaus metodu paremtą įplyšusių riešo raiščių gydymą. „Dažniausiai gydymo prireikia jaunesnio amžiaus, aktyvaus gyvenimo būdo, sportuojantiems žmonėms, pažeidusiems riešo raiščius. Dalis jų dėl ilgos reabilitacijos anksčiau visai atsisakydavo gydymo“, – sako plaštakos chirurgas S. Sereika.

Tuberkuliozė yra išgydoma, jei laikomasi gydymo režimo

Pagrindinė tuberkuliozės gydymo problema – nutrauktas gydymas ir dėl to besivystanti vaistams atspari liga. Tuberkuliozė – liga pasauliui pažįstama jau daugiau nei 9000 metų, bet vis dar aktuali. Tai infekcinė, dažniausiai plaučius pažeidžianti lėtinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos, plintančios oro lašeliniu būdu – sergančiam asmeniui kalbant, juokiantis, kosint, čiaudint, spjaudant. Skaičiuojama, kad maždaug trečdalis pasaulio gyventojų yra užsikrėtę tuberkuliozės mikobakterijomis. Liga gali būti išgydoma, kai laikomasi griežtų gydymosi taisyklių: būtina laikytis gydymo plano, taisyklingai vartoti vaistus, nenutraukti gydymo kurso, laikytis tvarkingo dienos ir mitybos režimo.

Visuomenei ir bendruomenėms – didesnės galimybės susipažinti su projektų poveikiu visuomenės sveikatai

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu visuomenei sudarytos geresnės galimybės susipažinti su planuojamos ūkinės veiklos poveikio visuomenės sveikatai vertinimo rengimo dokumentais. Tai padės gyventojams gauti išsamesnę informaciją, kaip atsižvelgiama į jų išsakytas pastabas projekto viešo aptarimo metu, aktyviau įsitraukti į vertinimo procesą, kuriant švarią ir saugią gyvenamąją aplinką.

Geriamasis vanduo – kaip nepakenkti sveikatai?

Vanduo – neatskiriama kasdienės rutinos dalis. Juo prausiamės, geriame, gaminame maistą, laistome augalus ir t.t. Bet ar žinome, koks vanduo iš čiaupo teka pas kiekvieną mūsų namuose? Kartais užduodame klausimus, ką mums reikėtų tirtis geriamajame vandenyje, kokie parametrai dažniausiai viršija normas pagal Lietuvos higienos normą. Galime pažvelgti į NVSPL Vilniaus skyriuje atliktą geriamojo vandens tyrimų duomenų analizę 2022 m. 

Pavasario iššūkiai odai – kokių 7 būtinų medžiagų jums gali pritrūkti?

Kamuoja sausėjanti, pleiskanojanti ar išblyškusi oda? Nenumokite į tai ranka – suprastėjusią odos būklę gali lemti ir pavasario pradžioje dažnam būdingas vitaminų ir mineralų trūkumas. „Eurovaistinė internete“ farmacininkė Vilija Navikienė dalijasi sąrašu mikroelementų, kurių stoka gali lemti odos problemas, ir pataria, kaip papildyti jų atsargas. 

Bendra KTU, LSMU mokslininkų ir verslo inovacija – odontologinė įranga, naikinanti virusus

Prieš daugiau nei trejus metus prasidėjusi COVID-19 pandemija ypač paveikė sveikatos priežiūros specialistų kasdienybę, kurie dėl didelės rizikos užsikrėsti pacientus konsultavo nuotoliniu būdu, o daliai jų, kaip antai odontologams, buvo net draudžiama dirbti. Naujas KTU, LSMU mokslininkų ir verslo išradimas leis teikti sveikatos priežiūros paslaugas bei užtikrins specialistų saugumą siaučiant įvairioms užkrečiamoms ligoms.

 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos