vaistai.lt
Telemedicinos galimybės gydant retas ligas

Telemedicina – sveikatos priežiūros teikimas ir palaikymas, naudojant komunikacijos technologijas ir elektroninę informaciją, kai dalyvius skiria atstumas. Telemediciną galima skirstyti į du būdus: sinchroninį, kai pacientas konsultuojamas realiu laiku, bei asinchroninį, kuomet atsakymai apie sveikatos būklę gali būti pateikiami vėliau, pavyzdžiui, po gautų tyrimo rezultatų. Daugiau apie telemedicinos galimybes ir jų pritaikymą pasakoja Gailė Damulevičiūtė, Kauno klinikų Skubios medicinos klinikos gydytoja rezidentė ir Telemedicinos centro koordinatorė.

Ryškūs sapnai, dingusi uoslė bei anksti žylantys plaukai gali įspėti apie neurologinę ligą

Neretai susitikę draugus, artimuosius ar kolegas ir išgirdę sakinį „O ką aš sapnavau!!!“ esame pasiruošę išklausyti išsamų pasakojimą apie neįtikėtinas istorijas ir potyrius miegant. Taip pat kartais turbūt pasitaiko pabusti nuo miegančio partnerio riksmų ir kojų ar rankų agresyvių judesių. Šie simptomai būdingi vadinamam paradoksinio miego elgesio sutrikimui (PMES) ir yra vienas iš ankstyviausių Parkinsono ligos požymių.

Nuo žmogaus papilomos viruso paskiepyta 13 tūkstančių berniukų

Nuo praeitų metų vasario Lietuvoje pagal Vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių žmogaus papilomos viruso vakcina pradėti skiepyti 11 metų sulaukę berniukai. Per pirmuosius vakcinacijos metus Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis nuo šio viruso buvo paskiepyta arti 13,5 tūkst. berniukų, praneša ligonių kasos.

Naująją COVID-19 atmainą ne visada aptinka savikontrolės testai

Pastaruoju metu augant susirgimų koronaviruso infekcija skaičiui, kartais žmonės skundžiasi, kad jaučia COVID-19 būdingus simptomus, tačiau namuose atliekami savikontrolės testai to nerodo. Gydytojai sutinka, kad šiuo metu cirkuliuojančią koronaviruso atmainą tokie testai ne visada „pagauna“, ypač pirmosiomis ligos dienomis arba kai yra atliekami ne visai teisingai.

15 daug skaidulų turinčių maisto produktų

Puodelis pupelių pupelių gali suteikti maždaug trečdalį, jei ne daugiau, per dieną reikalingų skaidulų. Kiti daug skaidulinių medžiagų turintys maisto produktai yra uogos, kryžmažiedės daržovės, avižos, chia sėklos ir juodasis šokoladas.  Skaidulos gali būti naudingos siekiant reguliuoti svorį, sumažinti cukraus kiekį kraujyje, kovojant su vidurių užkietėjimu.  Mitybos specialistai rekomenduoja suvartoti apie 14 g skaidulinių medžiagų kiekvienam 1000 kalorijų per dieną.

UAB „ETKS“ laikinai uždrausta tiekti rinkai gaminį

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Alytaus departamento 2024 m. vasario 22 d. sprendimu UAB „ETKS“ laikinai uždrausta tiekti rinkai ir demonstruoti kremą-makiažo pagrindą DR.IASO UV Total Base SPF 46 PA+++, 40 ml (prekės brūkšninis kodas 8809204926770, kilmės šalis Pietų Korėja, CPNP nuorodos Nr. 3583738), kuris pagrįstai įtariamas, kad gali būti pavojingas, nes neatitinka Reglamento (EB) Nr. 1223/2009 3 straipsnio (Sauga), 10 straipsnio (Saugos įvertinimas), 11 straipsnio (Gaminio informacijos byla) ir Lietuvos Respublikos produktų saugos įstatymo 9 straipsnio 1 punkto reikalavimų.

 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos