vaistai.lt

Šiandien – pasaulinė pasiutligės diena (795/0) 

Šiandien – pasaulinė pasiutligės dienaRugsėjo 28 d. yra pasaulinė informavimo apie pasiutligę diena. Kasmet ši diena minima siekiant padidinti visuomenės supratimą apie pasiutligę ir jos prevenciją – vieną seniausių ir pavojingiausių ne tik gyvūnų, bet ir žmonijos ligų. Būtent ši diena buvo pasirinkta, nes tai Luiso Pastero mirties diena, kuris pirmasis su bendraautoriais sukūrė vakciną nuo pasiutligės.

Aktyviai kovoti su pasiutlige pasaulyje 2007 metais pradėjo Pasaulinė pasiutligės kontrolės sąjunga GARC (Global Alliance of Rabies Control). Šiai sąjungai talkina partneriai – Pasaulinė gyvūnų sveikatos organizacija (OIE), Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO), Jungtinių Tautų Maisto ir žemės ūkio organizacija, mokslinių tyrimų institutai, įvairūs fondai ir pramonininkų atstovai.

GARC, Pasaulio sveikatos organizacija, Pasaulio gyvūnų sveikatos organizacija, JT maisto ir žemės ūkio organizacija pasaulinėje konferencijoje sutarė dėl bendro tikslo – iki 2030 m. pasiekti, kad nebūtų užregistruota mirties atvejų nuo šios ligos. Idėjai palaikyti, 2017 m. paskelbta pasaulinės pasiutligės dienos tema: „Pasiutligė – iki 2030“.

Ši liga dar visai neseniai Lietuvoje buvo viena iš nerimą kėlusių problemų. Tačiau Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai įgyvendinus efektyvias kovos priemones – naminių ir laukinių gyvūnų stebėseną, kasmet pavasarį ir rudenį vykdomą oralinę laukinių gyvūnų vakcinaciją, o gyvūnų augintojų laikytojams – vakcinuojant gyvūnus, pasiutligė pažabota – praėjusiais ir šiais metais Lietuvoje nebuvo užregistruota nė vieno atvejo žmonėms ir gyvūnams.

„Pasiutligės galima išvengti. Esminis naminių gyvūnų geros sveikatos užtikrinimo elementas ir pagrindinė prevencijos priemonė yra vakcinacija. Gyvūnų augintinių savininkai turi kreiptis į privačius veterinarijos gydytojus dėl skiepų nuo pasiutligės. Skiepijama gali būti kasmet arba kas tris metus – pagal vakcinos gamintojo instrukcijas“, – teigė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Gyvūnų sveikatingumo ir gerovės skyriaus vedėjas Egidijus Mecelis.

Pasaulinės pasiutligės dienai paminėti teritorinės valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (teritorinės VMVT) organizuoja įvairius pasitarimus, susitikimus su veterinarijos gydytojais, apie šios ligos pavojingumą aiškinama vaikų ugdymo įstaigose, privatūs veterinarijos gydytojai vykdo akcijas, kurių metu gyvūnai augintiniai nemokamai skiepijami nuo pasiutligės.

Informaciją apie renginius, skirtus pasaulinėms pasiutligės ir gyvūnų globos dienoms galima rasti

VMVT interneto puslapio skyriuje „Renginiai“

 

Informacija iš:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos