vaistai.lt

Sveikatos sektoriaus teisininkai patys atstovaus teismuose ir rengs teisės aktus (1089/0) 

Sveikatos sektoriaus teisininkai patys atstovaus teismuose ir rengs teisės aktusSveikatos apsaugos ministerija (SAM), siekdama užtikrinti efektyvų valstybės lėšų naudojimą ir kad sveikatos sistemoje dirbantys teisininkai patys, t.y. be trečiųjų šalių, atliktų visus reikalingus darbus, nustatė naują tvarką. Ši naujovė leis ne tik taupyti valstybės biudžeto lėšas, bet ir efektyviau išnaudoti vidinius žmogiškuosius teisinius resursus.

Pirmiausia, ministro patarėjos Nendrės Černiauskienės teigimu, nurodyta pavaldžioms įstaigoms ir gydymo įstaigoms, kurių dalininkė yra SAM,  nutraukti naudojimąsi trečiųjų asmenų (advokatų) teikiamomis teisinėmis paslaugomis ir  be SAM rašytinio leidimo nepirkti teisinių paslaugų, neinicijuoti ieškinių teismuose, kas paprastai ženkliai didina institucijų išlaidas.

„Tad nuo šiol to nebebus galima daryti. Išskyrus išimtinius atvejus, gavus SAM rašytinį leidimą. Tikimasi, kad įstaigų ir įmonių savininkai atkreips dėmesį į galimybę sprendžiant teisinius klausimus ir ginčus daugiau naudoti žmogiškuosius vidinius resursus, o šiuo pavyzdžiu paseks ir savivaldybėms pavaldžios 258 gydymo įstaigos“, - sako N. Černiauskienė.

Anot jos, SAM dirbantys teisininkai patys atlieka teisėkūros ir atstovavimo darbus – atstovauja  teismuose, rengia ieškinius, teisės aktų projektus, rekomendacijas, pastabas ar išvadas kitų institucijų pateiktiems projektas.

„Tad tik įsitikinus, kad tikrai įmanoma dirbti be išorės ekspertų, ir pradėjus nuo savęs, SAM siekia užtikrinti, kad taip būtų visose jai pavaldžiose įstaigose. Be to, turimi duomenys rodo, kad sveikatos sistemoje dirba nemažai teisės srities specialistų, kurie puikiai geba atlikti įvairias teisines procedūras – tiek teisėkūros, tiek atstovavimo ir tam nebūtina leisti valstybės pinigų, samdant papildomai išorines teisines paslaugas“, - sako N. Černiauskienė.

Tikimasi, kad taip bus sutaupyta nemažai lėšų, kurias bus galima panaudoti efektyvesniam sveikatos sistemos valdymui, ypač medikų algoms didinti, kam yra nuolat ieškoma lėšų PSDF biudžete. Pavyzdžiui, vienoje iš didžiųjų gydymo įstaigų 2015 m. teisinėms paslaugoms iš trečiųjų šalių buvo išleista beveik 70 tūkst. eurų, kai tuo tarpu joje dirbančių medikų darbo sąlygos vienos prasčiausių Lietuvoje. Kitas pavyzdys, vienoje iš įstaigų 7 val. 30 min. advokato darbo diena įkainota 900 eurų, kai tuo tarpu gydytojas dirba visą mėnesį maždaug 160 val. ir neretai gauna mažiau.

Taip įgyvendinamos Valstybės kontrolės bei Specialiųjų tyrimų rekomendacijos, taupomi valstybės pinigai, efektyviau išnaudojami turimi žmogiškieji ištekliai ir konsoliduojamos paslaugos.

 

Informacija iš:

www.sam.lt

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos