vaistai.lt

Ministerija ragina gyventojus tyrimams į mobilius punktus registruotis internetu (85/0) 

Ministerija ragina gyventojus tyrimams į mobilius punktus registruotis internetuVos prieš savaitę atsiradus galimybei tyrimams dėl koronaviruso (COVID-19) registruotis internetiniame puslapyje 1808.lt, kiekvieną dieną šia paslauga vidutiniškai pasinaudoja po daugiau nei tūkstantį žmonių. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) ragina gyventojus dažniau naudotis šia teikiama galimybe ir taip sumažinti Karštosios linijos operatoriams ir savanoriams tenkantį darbų krūvį.

Žmonės, pajutę koronaviruso infekcijai būdingus simptomus, kviečiami aktyviau registruotis tyrimui elektroniniu būdu ir užpildyti specialią anketą naudojantis interneto tinklalapiu 1808.lt. Skaičiuojama, kad iki šiol šia galimybe jau pasinaudojo daugiau nei 7 tūkst. žmonių. Tai leidžia gyventojams registracijos procedūrą atlikti greičiau ir patogiau, nes nereikia skambinti į Karštąją liniją numeriu 1808.

Karštosios linijos darbus kuruojančios Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis sako, kad registracija internetu vyksta sklandžiai, tai padeda žmonėms greičiau užsiregistruoti tyrimui mobiliajame punkte, be to, padeda sumažinti Karštosios linijos 1808 operatoriams ir savanoriams tenkantį krūvį.

Registruotis internetu galima, jei jaučiamas bent vienas simptomas, būdingas koronavirusui: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, staigus uoslės, skonio praradimas ar susilpnėjimas. Papildomi mažiau specifiški simptomai gali būti galvos ir raumenų skausmas, šaltkrėtis, nuovargis, vėmimas, viduriavimas.

Artimiausiu metu planuojama dar labiau išplėsti tyrimų galimybes, kad poliklinikos, savo teritorijoje įsteigusios specialius patikros punktus, galėtų gauti apmokėjimą už atliekamus tyrimus, o registruotis į poliklinikose įsteigtus punktus būtų galima per juos įsteigusią gydymo įstaigą.

SAM primena, kad gyventojai taip pat turi galimybę skambinti numeriu 1808, kai reikia užsiregistruoti koronaviruso tyrimui mobiliame punkte, reikalinga konsultacija dėl izoliacijos arba konsultacija, kaip elgtis grįžus iš koronaviruso paveiktos šalies.

Elektroninės registracijos formą galima rasti tinklapyje 1808.lt. Skambinti į Karštąją liniją galima visoje Lietuvoje nuo 8 iki 20 val. kasdien nemokamai iš visų tinklų.

Karštoji linija 1808 darbo dienomis sulaukia apie 12–13 tūkstančių skambučių, savaitgaliais ir nedarbo dienomis skaičiai kiek mažesni – apie 4–6 tūkstančius skambučių.

Ženkliai išaugus skambučių srautams ir didėjant tyrimų apimtis, nuo koronaviruso mėginio paėmimo iki atsakymų gavimo žmonėms gali tekti laukti ir iki penkių dienų, todėl SAM ragina žmones būti supratingus – daroma viskas, kad tyrimų rezultatai pacientus pasiektų kuo greičiau.

SAM Spaudos tarnyba

Informacija iš:

www.sam.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos