vaistai.lt

Ligonių kasos kompensuos krūtų implantus (91/0) 

Ligonių kasos kompensuos krūtų implantusGerėja paslaugų prieinamumas moterims, kurioms dėl vėžinių susirgimų buvo pašalintos krūtys. Nuspręsta nuo 2022 metų sausio 1-osios privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis kompensuoti krūtų implantus, atliekant krūtų rekonstrukcijos operacijas.

Iki šiol PSDF lėšomis moterims buvo apmokamos krūtų rekonstrukcijos operacijos po krūtų pašalinimo. Tačiau dėl didelės implantų kainos, paslaugos kompensavimas ne pilnai padengdavo visas susijusias operacijos sąnaudas. Todėl nuo kitų metų dėl vėžinių susirgimų netekusioms krūtų moterims bus kompensuojamos ne tik operacijos, bet ir krūtų implantai. Neabejojama, kad ši naujovė padės šimtams moterų grįžti į normalų gyvenimą, jaustis pilnavertiškai.

Jau nuspręsta, kokiu būdu tai bus finansuojama. Planuojama gydymo įstaigoms padidinti šiuo metu esančią rekonstrukcinės operacijos paslaugos kainą, papildomai mokant už implantą. Tokiu būdu gydymo įstaigos įsigys reikiamos kokybės implantus ir atliks rekonstrukcines operacijas, o ligonių kasos tai apmokės PSDF lėšomis.

Tikimasi, kad ši iniciatyva padės ne tik toms moterims, kurioms dėl vėžio jau buvo pašalintos krūtys ir reikalinga rekonstrukcinė operacija, naudojant implantus, bet ir toms, kurioms tos pačios operacijos metu bus atliktas naviko pažeistų krūtų pašalinimas ir jų rekonstrukcija, taip išvengiant pakartotinės operacijos. 

Preliminariais VLK duomenimis, per metus krūtų implantų kompensavimu galėtų pasinaudoti apie 300 moterų, kurioms atliekamos krūtų rekonstrukcijos operacijos po vėžio chirurginio gydymo.

Planuojama, jog reikiamų lėšų poreikis galėtų sudaryti apie 250 tūkst. eurų PSDF lėšų per metus.

 

Ligonių kasos kviečia:

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2
Rūpimus klausimus galima pateikti arba (8 5) 232 2222.

Informacija iš:

Valstybinė ligonių kasa

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 


    

Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos