vaistai.lt

Peties sąnario sausgyslių rekonstrukcija taikant minimaliai invazyvią metodiką (1354/0) 

Peties sąnario sausgyslių rekonstrukcija taikant minimaliai invazyvią metodikąVilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos pristato naujovę: 55 metų pacientui atlikta minimaliai invazyvi peties vidinių sausgyslių rekonstrukcijos operacija panaudojant donoro Achilo sausgyslės audinį.

„Iki šiol mūsų klinikoje rekonstrukcinės peties operacijos atliktos tik vyresniems pacientams, – sako operaciją atlikęs Ortopedijos-traumatologijos centro gydytojas ortopedas traumatologas Tomas Butėnas. – Peties artroskopinė viršutinės kapsulės rekonstrukcija suteikė galimybę pacientui išvengti didelės apimties, atviros, operacijos – peties sąnario endoprotezavimo“.

Peties sąnario sausgyslės įtrūkti ar visiškai nutrūkti gali dėl sausgyslės struktūros pokyčių (degeneracijos) arba traumos: žmogui nugriuvus, staigiai ir sunkiai keliant ar traukiant ir panašiose kasdienybėje pasitaikančiose situacijose. Pasak ortopedo traumatologo T. Butėno, peties rotatorių sausgyslių pažeidimai sukelia skausmą, ypač naktį, apriboja rankos judesius – žmogaus gyvenimo kokybė yra prasta.

„Jei plyšusios sausgyslės susiūti neįmanoma, panaudojama donorinė sausgyslė, iš kurios suformuojamas lopas pritvirtinamas taip, kad prilaikytų žastikaulio galvą ir judesio metu neleistų jai kilti, t. y. pakeičiama sąnario judesio biomechanika. Tokia operacija yra artroskopinė, atliekama per mažus pjūvelius, panaudojant vaizdo kamerą. Pacientas išvaduojamas nuo skausmo ir atkuriami rankos judesiai“.

Pacientas, kuriam atlikta tokia operacija, Piotras Ž. sako, kad petį susižalojo važiuodamas dviračiu: „Leidausi nuo kalniuko ir nugriuvau. Gydytojai nustatė, kad lūžo kaulas. Nors ir vaikščiojau ranką parišęs specialiu įtvaru, vargino dideli skausmai, nuo kurių išvadavo ši operacija. Sunku patikėti, bet kitą dieną po operacijos jau išvažiavau į namus. Dabar pats galiu pavalgyti – ranka tokius judesius jau galiu daryti. Esu labai dėkingas operavusiam gydytojui ir visiems manimi besirūpinusiems.“

Po peties sąnario rekonstrukcijos operacijos sugijus žaizdoms pacientui keletą savaičių bus skiriamos reabilitacijos procedūros.

Santaros klinikų informacija

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos