vaistai.lt

Kaip pasirūpinti sveikatos draudimu baigus mokyklą? (307/0) 

Kaip pasirūpinti sveikatos draudimu baigus mokyklą?Susitikime su Šiaulių profesinio rengimo centro Statybos skyriaus mokiniais ligonių kasų atstovė pristatė, kokias garantijas žmogui suteikia privalomasis sveikatos draudimas (PSD). Ji priminė apie pokyčius, lauksiančius mokinių, kai šie baigs mokyklą, paaiškino, kaip tinkamai pasirūpinti savo sveikatos draudimu ateityje.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė paskaitos metu atkreipė jaunuolių dėmesį į tai, kad baigę mokyklą jie PSD valstybės lėšomis bus apdrausti iki rugpjūčio 31 dienos.

Svarbu žinoti, kad nepradėjusiems nuolatinių studijų jaunuoliams, jei jie neįsidarbina, neužsiregistruoja Užimtumo tarnyboje ar nepriklauso kitoms valstybės lėšomis draudžiamų asmenų grupėms, kas mėnesį reikia savarankiškai mokėti PSD įmokas. Iškart po mokyklos pradėję studijuoti nuolatinių (dieninių) skyrių studentai Lietuvoje ar kitose Europos Sąjungos (ES) bei Europos ekonominės erdvės šalyse, taip pat Šveicarijoje ir toliau bus apdrausti valstybės lėšomis.

Ligonių kasų atstovė pabrėžė, kad studijuojantieji ES šalių, Norvegijos, Islandijos, Lichtenšteino bei Šveicarijos aukštosiose mokyklose pagal nuolatinių arba dieninių studijų programas yra draudžiami PSD valstybės lėšomis, tačiau studentams reikia pasirūpinti jų draudimą liudijančių dokumentų pateikimu ligonių kasai.

Studijuojančiųjų ES šalių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose draudimas valstybės lėšomis įsigalioja, kai TLK pateikiama universiteto išduota oficiali akademinė pažyma, patvirtinanti, kad jaunuolis studijuoja šiame universitete. Aukštosios mokyklos kvietimas studijuoti šiuo atveju netinka. Studentai PSD draudžiami vieneriems mokslo metams, todėl pažymą iš aukštosios mokyklos į TLK reikia pristatyti kiekvienais mokslo metais. Jei studentas neturi galimybių dokumentų pristatyti pats, TLK juos galima atsiųsti registruotu laišku.

Ligonių kasų atstovė atkreipė dėmesį, kad studentams išduodama Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK). Ši kortelė patvirtina studijuojančiojo teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas Europos šalyse. Turėdami ESDK studentai gali būti užtikrinti, kad prireikus jie gaus būtinąją pagalbą pagal tos šalies, kurioje studijuoja, įstatymais nustatytą tvarką.

Neturinčiam ESDK studentui gali tekti pačiam apmokėti suteiktų būtinosios medicinos pagalbos paslaugų išlaidas. Grįžęs į Lietuvą, kurioje jis yra apdraustas PSD, studentas gali kreiptis į TLK dėl patirtų išlaidų kompensavimo.

 

Susitikime pristatyta ir galimybė savarankiškai susiformuoti ESDK laikinai pakeičiantį sertifikatą. Apdraustasis gali savarankiškai elektroniniu būdu užpildyti nustatytos formos prašymą ir gauti sertifikatą. Jis, kaip ir kortelė, patvirtina apdraustųjų teisę visose ES šalyse, Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėje Karalystėje gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas. Studijų ar viešnagės šiose valstybėse metu staiga susirgus, paūmėjus lėtinei ligai, patyrus traumą, patekus į eismo įvykį ir panašiais atvejais keliautojui suteiktų medicinos paslaugų išlaidas visiškai arba iš dalies apmokės ligonių kasos.

Ligonių kasų atstovė taip pat atkreipė mokinių dėmesį į tai, kad PSD apsidraudę žmonės savo sveikatą gali nemokamai pasitikrinti pagal penkias ligų prevencijos programas: gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Ji paragino mokytojus ir moksleivius priminti savo artimiesiems išsitirti pagal šias programas. Anksti nustatytos sunkios ligos yra sėkmingiau išgydomos, nei aptiktos vėlesnėse stadijose.

Susitikime pabrėžta, kad valstybės laiduojama sveikatos priežiūra Lietuvos sveikatos sistemos įstaigose teikiama nemokamai. Gydymo įstaigose, turinčiose sutartis su TLK dėl gydymo paslaugų išlaidų apmokėjimo, apdraustiesiems PSD pirminės ambulatorinės, o gavusiems šeimos gydytojo siuntimą – ir stacionarinės, reabilitacijos paslaugos, reikiami tyrimai ir konsultacijos yra kompensuojamos. Už šias paslaugas gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos PSDF lėšomis.

Paskaitoje I. Kvedarienė paaiškino, kad, gaudami ligonių kasų apmokamas pirminės odontologinės priežiūros paslaugas, apdraustieji turi primokėti už vaistus, odontologines ir kitas medžiagas, tačiau moksleiviams už šias medžiagas mokėti nereikia. 100 proc. kompensuojamos pirminės odontologinės priežiūros paslaugos teikiamos vaikams ir dieninių bendrojo lavinimo mokyklų, profesinių mokyklų dieninių skyrių mokiniams, kol jiems sukanka 24 metai, socialiai remtiniems asmenims, pateikusiems savivaldybės, kurios teritorijoje gyvena, socialinės paramos skyriaus pažymą.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

Ligonių kasos kviečia:

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2
Rūpimus klausimus galima pateikti arba (8 5) 232 2222.

Informacija iš:

Valstybinė ligonių kasa

Image: FreeDigitalPhotos.net







Komentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 



Ieškomiausių TOP 5




Naudingos nuorodos