vaistai.lt

Kur kreiptis moksleiviams, kad už dantų gydymą nereikėtų mokėti? (75/0) 

Kur kreiptis moksleiviams, kad už dantų gydymą nereikėtų mokėti?Ligonių kasos sulaukia moksleivių tėvelių klausimų, ar yra galimybė vaikams gydantis dantis nemokėti nei už gydymą, nei už sunaudotas plombines ar kitas odontologines medžiagas.

Šiaulių teritorinės ligonių kasos specialistai primena, kad norint gauti nemokamas, t .y. iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) kompensuojamas, pirmines odontologines sveikatos priežiūros paslaugas, apdraustiesiems reikia kreiptis į poliklinikos, prie kurios yra prisirašę, gydytoją odontologą. Dažniausiai pirminės odontologinės paslaugos teikiamos toje pačioje įstaigoje kaip ir šeimos gydytojo paslaugos. Jei įstaigoje odontologo nėra, ji turi pateikti informaciją, kuri odontologijos klinika teikia nemokamas pirmines odontologines paslaugas toje įstaigoje prisirašiusiems asmenims.

Vaikams, moksleiviams, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau nei jiems sukanka 24 metai, bei socialiai remtiniems asmenims gydantis dantis poliklinikoje, kurioje jie yra prisirašę, mokėti nereikia nei už pirmines odontologines paslaugas, nei už plombines ar kitas odontologines medžiagas. Socialiai remtini gyventojai turi pateikti gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus pažymą.

Kitiems apdraustiesiems gydantis dantis poliklinikoje, kurioje jie yra prisirašę, reikia sumokėti už plombines ar odontologines medžiagas, vienkartines priemones. Taigi, jiems už gydytojo darbą kompensuoja ligonių kasos, o už dantims gydyti sunaudotas medžiagas ir vienkartines priemones – pacientas.

Ligonių kasų specialistai atkreipia gyventojų dėmesį, kad tais atvejais, kai pacientas pasirenka brangesnes medžiagas, priemones ar kitas papildomas  paslaugas – taip pat reikia sumokėti patiems.

Kasmet iš PSDF biudžeto vis daugiau lėšų skiriama pirminėms odontologinėms paslaugoms. Užpernai Šiaulių TLK šioms paslaugoms išleido 6,8 mln. eurų, pernai – 7,2 mln. eurų, šiemet planuojama išleisti 7,9 mln. eurų.

Pirminėms odontologinėms paslaugoms priskiriamas dantų ėduonies gydymas, pulpito, kai kurių rūšių periodontito gydymas, dantų akmenų nuėmimas, dantų ir dantų šaknų traukimas, ikivėžinių ligų tikimybės nustatymas, vaikų dantų ėduonies profilaktika (silantavimo paslaugos), sąkandžio anomalijų nustatymas ir profilaktika, laikinų įtvarų uždėjimas gydant dantų traumas ir kita.

Daugiau apie ligonių kasų apmokamas odontologijos paslaugas galima sužinoti čia.

Ligonių kasos kviečia:

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2
Rūpimus klausimus galima pateikti arba (8 5) 232 2222.

Informacija iš:

Valstybinė ligonių kasa

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos