vaistai.lt

Į pagalbą šlapimo nelaikantiems pacientams: ką kompensuoja ligonių kasos? (115/0) 

Į pagalbą šlapimo nelaikantiems pacientams: ką kompensuoja ligonių kasos?Birželio pabaigoje kartu su visu pasauliu minėdama Tarptautinę inkontinencijos savaitę,  Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) kviečia visuomenę atkreipti dėmesį į šlapimo nelaikymo problemą. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės pacientams kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Jau nuo 2021 metų liepos mėnesio pacientams, kuriems diagnozuotas šlapimo nelaikymas, reikiamų kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių (MPP) kiekis yra padidintas. Pakeitus Kompensuojamųjų MPP sąrašą, žmonėms, kuriems nustatytas sunkus šlapimo nelaikymo laipsnis, PSDF lėšomis šiuo metu apmokama 60 vienetų sauskelnių per mėnesį.

Skaičiuojama, kad pernai Lietuvoje kompensuojamąsias šlapimo ir išmatų sulaikymui skirtas (inkontinenciją sulaikančias) priemones naudojo 66,5 tūkst. pacientų. Tai yra 8 tūkst. daugiau žmonių nei užpernai. Vien šioms priemonėms kompensuoti prireikė beveik 11 mln. eurų PSDF lėšų. Tai yra 1,6 mln. eurų daugiau nei 2020-aisais.

Dar 4,9 mln. eurų praeitais metais buvo skirta iš valstybės biudžeto beveik 52 tūkst. pacientų priemokoms už inkontinenciją sulaikančias priemones padengti. Tai reiškia, jog reikiamų MPP priemokos buvo padengtos net 78 proc. visų pacientų, naudojančių kompensuojamąsias inkontinenciją sulaikančias priemones.

VLK specialistų teigimu, dėl PSDF lėšomis kompensuojamų įklotų ir sauskelnių pirmiausia reikia kreiptis į šeimos gydytoją. Įvertinęs šlapimo arba išmatų nelaikymo sutrikimo rizikos veiksnius ir laipsnį, jis turi diagnozuoti sutrikimą ir išrašyti receptą kompensuojamoms MPP gauti. Prireikus nuodugnesnio ištyrimo, šeimos gydytojas gali pacientą siųsti patvirtinti diagnozę pas gydytoją specialistą (ginekologą ar urologą).

Gydytojui nustačius šlapimo ir (arba) išmatų nelaikymą, per mėnesį galima gauti šias PSDF lėšomis kompensuojamas priemones:

Kam kompensuojama? Kada kompensuojama? Kas kompensuojama?
VAIKAMS  Esant šlapimo nelaikymui, kai nustatyta negalia 60 sauskelnių, įklotų arba vienkartinių paklodžių
  Esant išmatų nelaikymui  45 sauskelnės
SUAUGUSIEMS  Esant vidutiniam šlapimo nelaikymui   60 įklotų, kurių sugeriamumas nuo 300 ml
  Esant sunkiam šlapimo nelaikymui 60 sauskelnių arba įklotų ir vienkartinių paklodžių
  Esant tik išmatų nelaikymui   45 sauskelnės
  Esant šlapimo ir išmatų nelaikymui 90 sauskelnių

Ligonių kasos primena, kad pirmą kartą skiriamų kompensuojamųjų MPP receptą  išrašo gydytojas, nes jis diagnozuoja paciento ligą, dėl kurios jam gali būti paskirtos kompensuojamosios priemonės. Vėliau šiuos receptus turi teisę išrašyti slaugytojai.

VLK duomenimis, pernai dėl inkontinencijos priežasčių buvo išrašyta 252 tūkst. MPP receptų. Tai yra 9 proc. daugiau negu 2020-aisiais.

Ligonių kasos kviečia:

Skaityti svarbiausias naujienas Facebook: https://goo.gl/ML8SqJ
Pamatyti naujausias nuotraukas ;) Instagram: https://goo.gl/tXvpXr
Žiūrėti išsamius ir linksmus vaizdo įrašus Youtube: https://goo.gl/BPBep2
Sekti išskirtinius infografikus ir ne tik Flickr: https://goo.gl/bGtZg2
Rūpimus klausimus galima pateikti arba (8 5) 232 2222.

Informacija iš:

Valstybinė ligonių kasa

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus. 

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos