vaistai.lt

Fizikos Nobelio premijos laureatas ragina virti makaronus išjungus viryklę – paprasta gudrybė kaip tai padaryti (294/0) 

Fizikos Nobelio premijos laureatas ragina virti makaronus išjungus viryklę – paprasta gudrybė kaip tai padarytiKai kurie italai savo mylimus makaronus verda išjungę viryklę, kad apribotų sunaudojamų dujų kiekį, tikėdamiesi sumažinti sąskaitas už brangią energiją.

Nobelio fizikos premijos laureatas italas Giorgio Parisi neseniai socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje rašė, kad makaronus galima virti ant nedidelės ugnies, kai vanduo puode pasiekia virimo temperatūrą. Triukas yra tame, jog visada reikia laikyti puodą su dangčiu, sakė G. Parisi. Šiuo metodu sunaudojama mažiau dujų, bet vis tiek išverdami makaronai, pridūrė jis.

G. Parisi dar kartą pasidalijo Alessandro Busiri Vici įrašu, kurį „Financial Times“ apibūdino kaip žinomą architektą, kuris teigė, kad viryklę galima visiškai išjungti, kai vanduo užvirs. Makaronai išvirs puode uždengus dangtį ir turėtų būti palikti papildomai minutei, kol jie bus galutinai paruošti. Busiri Vici teigė, kad šis metodas gali sutaupyti mažiausiai aštuonias minutes dujų deginimo.

Maisto asociacija „Unione Italiane Food“ taip pat pasiūlė „pasyvų gaminimą“: ruošimo metu išjungti šilumą, kad sutaupytumėte iki 47 % energijos ir išmetamo anglies dioksido. Asociacija teigia, kad uždengus puodą dangčiu verdant skysčius ir naudojant reikiamą vandens kiekį, taip pat skiriasi energijos suvartojimas.

Tačiau kai kurie italų virėjai patarimais nebuvo patenkinti.

Vieno italų restorano Romoje šefas Wasfi Mesieha „Euronews“ sakė, kad makaronai ir toliau virs, jei liepsna bus išjungta, tačiau „jie išvirs tikrai blogai“.

Virtuvės šefas Vincenzo Feola „Deutsche Welle“ pasakojo, kad kai makaronai verdami neįjungus viryklės, jie būna netinkamos konsistencijos, tampa lipnūs ir „pervirto“ skonio.

Didesnės energijos sąnaudos kyla tuo metu, kai Europa grumiasi su energetine krize po to, kai Rusija sustabdė jos tiekimą žemynui, reaguodama į Vakarų sankcijas Maskvai dėl Ukrainos karo.

Europos vyriausybės ir kai kurios įmonės nuo tada ėmėsi įvairių priemonių, siekdamos sumažinti energijos suvartojimą prieš žiemą.

Didžiosios Britanijos žmonės atsikratė savo 29 000 USD vertės vintažinių krosnių, kad kovotų su didėjančiomis energijos sąnaudomis, pranešė „Bloomberg“, o Vokietijos kepyklos išjungė apšvietimą, protestuodamos prieš milžiniškas sąskaitas.

Parengta pagal:
Business Insider

Informacija iš:

technologijos.lt

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos