vaistai.lt

5 mitai ir faktai, apie kuriuos būtina žinoti pasiryžus veido injekcijoms (6734/0) 

5 mitai ir faktai, apie kuriuos būtina žinoti pasiryžus veido injekcijomsVeidas – jautri, lengvai pažeidžiama sritis, kai netinkamai atliktos procedūros kaina gali būti „akmeninio veido“ įspūdžio efektas, užkritę akių vokai ar „ančiuko lūpos“. Tačiau taisyklingai atliktos injekcijos atlieka ir pagalbinę, ir estetinę funkciją. Gydytoja atskleidžia penkis dažniausius klaidinančius mitus ir faktus apie dvi populiariausias veido injekcijas, kuriuos būtina žinoti prieš ryžtantis procedūroms.

Prieštaringi pavyzdžiai, kuriuos matome šou pasaulyje – glumina. Nors vienos garsenybės po veido injekcijų atrodo stulbinančiai, kitos – pasidalina neigiamomis patirtimis. Vienas svarbiausių aspektų, kuriuos pabrėžia specialistai, yra metodika, kaip atliekamos injekcijos – nuo to ir individualios situacijos, odos būklės – priklauso rezultatas. „Nordclinic“ gydytoja dermatovenerologė Aida Adomaitienė atkreipia dėmesį į dažniausius mitus ir dalinasi argumentais, kodėl jais negalima tikėti.


Injekcijos pakeis veido bruožus, atrodys nenatūraliai

Klaida manyti, kad hialurono ar botulino poveikis yra toks pat, kaip atlikus drastišką plastinę operaciją. Priešingai – injekcijos yra skirtos tam, kad be didesnės invazinės rizikos, operacijų būtų pasiekti tam tikri rezultatai, priklausomai nuo individualios situacijos – užpildytos gilios raukšlės, atkurtas veido tūris, panaikinta pykčio linija ir kt. Tačiau gydytoja A. Adomaitienė pažymi, kad dėl blogai atliktos injekcijų technikos ar suleisto kiekio, veido oda gali ne atjaunėti, o priešingai – atrodyti senesnė, pasipūtusi. Dėl šios priežasties tokias injekcijas gali atlikti ne kosmetologai, o dermatologai bei plastikos chirurgai.


Reikės dažnai kartoti ir didinti užpildų kiekį

Netiesa, kad tam, jog užpildai būtų veiksmingi, injekcijas reikia kartoti dažnai ir kiekvieną kartą suleisti vis didesnį jų kiekį. ,,Įdomus faktas, kad suleidus botulino toksino atprantama išraiškingai mimikuoti, aktyvuoti pykčio zoną, kelti antakius – tačiau pati injekcija tik natūraliai sumažina mūsų įpročius susiraukti. Viena didžiausių pacientų baimių yra „kaukės efektas, akmeninis veidas“, šio mito turime atsisakyti, nes tinkamai atlikta procedūra emocijų „neužšaldo“, tik pristabdo jų aktyvumą.


Hialurono injekcijas galima atlikti visiems

Pasak gydytojos A. Adomaitienės, hialurono rūgštis – tai natūraliai žmogaus organizme esanti medžiaga, atsakinga už vandens paskirstymą audiniuose. Ji palaiko odos drėgmę, suteikia apimties. Laikui bėgant, hialurono kiekis organizme mažėja, todėl ima ryškėti raukšlės, oda praranda stangrumą. Nors hialurono rūgšties injekcijos yra populiarios dėl daug priežasčių: gali būti naudojamos sveikos odos išvaizdai atstatyti bei sulėtinti senėjimo procesus, koreguoti matomus senėjimo požymius, tačiau gydytoja A. Adomaitienė pabrėžia, kad, pavyzdžiui, paakių zona yra itin subtili ir ne kiekvienas pacientas yra geras kandidatas šiai procedūrai, todėl visuomet reikia gerai įvertinti individualų atvejį.


Botulino toksinas ir hialurono rūgštis veikia taip pat

Šios dvi medžiagos ir jų veikimas dažnai painiojami tarpusavyje. Pasak gydytojos A. Adomaitienės, botulinas leidžiamas į raumenis, mimikos raukšles, kad būtų sumažintas raumenų hiperaktyvumas. Dažniausios zonos yra kakta, pykčio zona ir aplink akis. Hialuronas pasirenkamas norint atstatyti tūrį, suteikti odai drėgmės, dažniausiai leidžiamas į skruostus ir lūpas, svarbu atkreipti dėmesį, kad botulinas lūpų korekcijai nenaudojamas, A. Adomaitienės teigimu, vis dar tenka išgirsti šį mitą. Hialurono injekcijos dažniausiai veikia iki dvejų metų, botulino – nuo keturių iki šešių mėnesių. Po abiejų procedūrų svarbu vengti UV spindulių, karščio, nedaryti kitų procedūrų veidui, vengti agresyvių kosmetikos priemonių – retinolio ar kitų rūgščių.


Hialuronas kaupiasi organizme

Tai dar vienas mitas, kadangi hialurono rūgštis yra natūraliai aptinkama žmogaus organizme, šios injekcijos nesukelia šalutinių reiškinių. Ilgainiui, hialurono rūgštis yra išskaidoma į neutralias medžiagas.


Amžius nėra rodiklis – nuo kokių veiksnių priklauso odos senėjimas?

Gydytoja A. Adomaitienė pastebi, kad moterys dažniausiai pradeda domėtis injekcijomis siekiant atjaunėti. Pavyzdžiui, pastebi pirmąsias raukšleles arba pavargusią, papilkėjusią veido odą ir nori ją atgaivinti. „Deja, kaip atrodo mūsų oda, kada ji pradeda senti – priklauso ne tik nuo amžiaus. 25-erių metų vienos moters odos būklė gali būti daug blogesnė nei kitos 45-erių metų. Didelę reikšmę turi genetika ir gyvenimo būdas. Žalą daro intensyvus darbas, ypač pamainomis, stresas, miego trūkumas, žalingi įpročiai, žinoma, ir mimikos, išraiškingos emocijos – kai raumenys aktyviai dirba, tai lemia raukšlelių formavimąsi“, – vardijo gydytoja A. Adomaitienė.

Pagrindiniai ženklai, kad odai reikalinga pagalba, yra požymiai, kad ji papilkėjusi, papleiskanojusi, netolygios spalvos, patamsėję paakiai, veidas atrodo pavargęs. Siekiant atgaivinti ir sumažinti pirmuosius senėjimo požymius gali padėti biorevitalizacija, redermalizacija - gintaro ir hialurono rūgšties kombinacija. Jei norima stipresnio efekto, kai yra gilesnių raukšlių, gali prireikti ir hialurono rūgšties užpildų. Esant mimikos raukšlėms –efektyviausios yra botulino injekcijos. „Labai svarbu žinoti savo lūkesčius, poreikius ir suprasti, ar jie sutampa su gydytojo, kuris atliks injekcijas. Tokiu būdu galima pasiekti natūralų ir efektyvų rezultatą“, – pažymėjo gydytoja A. Adomaitienė.

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos