vaistai.lt

Rankos nykštys atkurtas iš kojos piršto (989/3) 

Rankos nykštys atkurtas iš kojos pirštoKauno klinikose pacientui rankos nykštys atkurtas iš kojos piršto. Jauno Kauno klinikų paciento Vainiaus istorija prasidėjo daugiau nei prieš pusmetį. Gegužės mėnesį, dirbant su staklėmis, mechanizmai netyčia įtraukė kairę plaštaką, todėl vyras neteko visų penkių pirštų. Kauno klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos gydytojas dr. Domantas Rainys sako, kad patirta Vainiaus trauma – didelis psichologinis smūgis pacientui.

Vainius prisimena, kad vos tik traumai įvykus, Greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilis atvežė jį tiesiai į Kauno klinikas. „Atvykus į ligoninę, man sutvarkė žaizdas, tačiau pirštų jau nebeturėjau“, – pasakoja jis.

Dėl sužalojimo sudėtingumo replantacijos atlikti iškart nebuvo galima, tačiau pradėta planuoti sudėtinga operacija ateityje. „Pacientui suformuotos pirštų bigės amputacijos lygmenyje. Įvertinus paciento jauną amžių ir tai, kad jis neturi žalingų įpročių, pradėta galvoti apie rekonstrukcijos galimybes ateityje“, – sako pacientą priėmęs ir jam būtinąją pagalbą suteikęs Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikos gydytojas rezidentas Aurimas Dobilinskas.

Pirmosios operacijos metu Vainiui suformuota nykščio bigė, bet pasižymėtos kraujagyslės ir nervai ateities rekonstrukcijai. Taip pat lenkiamoji ir tiesiamoji piršto sausgyslės susiūtos tarpusavyje, kad nesutrupėtų ir galėtų veikti ateityje. Dr. D. Rainys pasakoja, kad pacientui taikytos mankštos ir tuo pačiu ruoštasi antrajai operacijai – pėdos piršto perkėlimui į sužalotąją plaštaką, kad bent iš dalies būtų galima atstatyti prarastą jos funkciją.

„Kitos procedūros, atliktos rugsėjį, metu Vainiui antrasis pėdos pirštas perkeltas į prarastojo nykščio vietą, – aiškina gydytojas. – Tai mikrochirurginė operacija, kurios metu perkeliamas visas piršto kompleksas – sujungiami kaulai, sausgyslės, arterijos, venos ir nervai.“

Pacientui procedūra atlikta kartu dirbant net dviem plastikos chirurgų ir jų slaugytojų komandoms, o paciento nuskausminimu ir rekonstrukcinei operacijai būtinų gyvybinių parametrų užtikrinimu rūpinosi anesteziologų komanda. Dėl gerai koordinuoto komandinio darbo operacija truko vos keturias valandas. Vyro savijauta tiek prieš rekonstrukciją, tiek po jos buvo rami. „Nykštys – svarbiausias plaštakos pirštas, nes jam priskiriama net 33-40 proc. plaštakos funkcijos. Netekus jo, tampa sunkiau atlikti kasdienius darbus, – pasakoja D. Rainys. – Vainius nuo pirmos akimirkos pasižymėjo ryžtu ir bendradarbiavimu. Jo optimizmas tapo nemaža paskata mums patikėti, kad net tokia reta operacija turi ir gali pavykti.“

Šiuo metu vyras reabilitacijos pagalba bando išmokti valdyti kairės rankos nykštį. „Aktyvioji chirurgijos fazė – baigta. Dabar reikia atlikti reabilitacinį gydymą, po kurio, tikime, pacientui taps lengviau valdyti kol kas dar nerangų pirštą. Progresą matome jau šiandien ir tai labai džiugina“, – pažymi dr. D. Rainys.

Po ilgai trukusio gydymo Vainius pratinasi prie naujojo piršto. „Jaučiuosi gerai, stengiuosi daryti visus pratimus, kad judėtų ranka ir pirštas. Po truputį tobulėju, jau galiu švelniai suimti daiktus, – šypsosi jis. – Dėkoju Kauno klinikų medikams už suteiktą galimybę vėl naudoti kairiąją plaštaką.“

Dr. D. Rainys priduria, kad pasaulinėje praktikoje kojos piršto perkėlimas į plaštaką – ne naujiena. „Jau kelis dešimtmečius ši metodika tobulinama gilias mikrochirurgijos tradicijas turinčiuose centruose. Kauno klinikų medikų profesionalumas įrodė, kad mes taip pat galime atlikti tokias sudėtingas ir kruopštumo reikalaujančias mikrochirurgines operacijas“, – pabrėžia jis.

Kauno klinikų Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos klinikoje atliekamos sudėtingos rekonstrukcinės operacijos pacientams, turintiems ir minkštųjų audinių defektų. Bendradarbiaujant su kitomis profilinėmis klinikomis, gydomi pacientai, sergantys odos ir minkštųjų audinių onkologiniais susirgimais, operuojami veido, burnos, nosies, ausų defektai.

Kauno klinikų informacija 

Informacija iš:

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 3)

Glenda
Parašė Svečias 2023-02-08 21:56:26
Skubus ir veiksmingas meilės Ratukas, padėsiantis susigrąžinti buvusį meilužį ir išsaugoti santuoką. Greitas kontaktas: yra tikrai geriausias rašybos ratukas internete ir jo rezultatui suteikiama 100% garantija!. 
 
Mano vardas Glenda, jo forma Tx, JAV. Po 12 santuokos metų aš ir mano vyras ginčijomės, kol galiausiai jis mane paliko ir persikėlė į Kaliforniją pas kitą moterį. Jaučiau, kad mano gyvenimas baigėsi, o vaikai manė, kad daugiau niekada nepamatys savo tėvo. Stengiausi būti stipri tik dėl vaikų, bet negalėjau suvaldyti skausmų, kurie kankina mano širdį, mano širdis buvo pilna liūdesio ir skausmų, nes aš tikrai mylėjau savo vyrą. Kiekvieną dieną ir naktį galvoju apie jį ir visada linkiu, kad jis sugrįžtų pas mane. Buvau labai nusiminusi ir man reikėjo pagalbos, todėl ieškojau pagalbos internete ir aptikau svetainę, kurioje buvo pasiūlyta, kad daktaras Murugu gali padėti susigrąžinti buvusįjį. greitai. Taigi, pajutau, kad turėčiau jį pabandyti. Aš susisiekiau su juo ir jis man pasakė, ką daryti, ir aš tai padariau, tada jis padarė (meilės burtą) už mane. Po 18 valandų mano vyras tikrai man paskambino ir pasakė, kad labai pasiilgo manęs ir vaikų, taip nuostabu!! Taip jis grįžo tą pačią dieną su daugybe meilės ir džiaugsmo ir atsiprašė už savo klaidą ir už skausmą, kurį sukėlė man ir vaikams. Tada nuo tos dienos mūsų Santuoka buvo stipresnė nei buvo anksčiau, viskas dėka daktaro Murugu. jis toks galingas ir nusprendžiau internete pasidalinti savo istorija apie tikrą ir galingą burtininką Dr.Murugu, kurio aš visada melsiu, kad gyventų ilgai, kad padėtų jo vaikams bėdų metu, jei esate čia ir jums reikia susigrąžinti buvusią arba jūsų vyras persikėlė pas kitą moterį, daugiau neverk, susisiekite su šiuo galingu burtininku dabar. Štai jo kontaktas: Skambinkite / WhatsApp: +90 538 069 4285, El. paštu: ARBA  
Svetainė: https://drmuruguspellhome.net
Elisa
Parašė Svečias 2023-02-08 21:54:44
TIKRAS SKUBIAS VEIKSMINGAS RABUOTOJAS, PADĖDAMAS SUGRĄŽINTI BUVUSIĄ MYLĖTOJĮ IR IŠSAUGOTI SANTUOKĄ. paštas:  
 
Sveiki visi, mano Elisa Kelly mane apėmė toks džiaugsmas dėl daktaro Murugu burtų. prieš kelerius metus mano vyras paliko mane dėl kitos moters ir aš buvau labai sugniuždyta, nes niekada jam nieko blogo nepadariau, likau su dviem vaikais ir mažai apmokamu darbu. Jau beveik pasidaviau, kol internete pamačiau liudijimą apie daktarą Murugu ir nusprendžiau su juo susisiekti. Paaiškinau jam savo problemą ir jis patikino, kad po 24 val. pamatysiu teigiamą rezultatą. Nenuostabu, kad kitą dieną po burto grįžo mano vyras, prašydamas manęs atleisti ir pažadėjo niekada nepalikti. mano vyras grįžo jau 6 mėnesius ir mes niekada neturėjome jokių problemų, džiaugiuosi, kad neabejojau dr. Murugu, nes jis tikrai gali išspręsti bet kokias problemas greitai palengvindamas, taip pat galite susisiekti su juo pagalbos dabar el. paštu: dr. WhatsApp/skambinkite +90 538 069 4285 
https://drmakinidrmurugu.blogspot.com 
Svetainė: https://drmuruguspellhome.net
Elisa Kelly
Parašė Svečias 2023-02-08 21:54:24
REAL URGENT EFFECTIVE SPELL CASTER TO HELP BRING BACK EX-LOVER AND SAVE MARRIAGE. Email:  
 
Hello everyone my is Elisa Kelly am so overwhelmed with the joy all thanks to Dr. Murugu's spell. my husband left me for another woman a few years back and I was very devastated cause I never did anything wrong to him, I was left with my two kids and a job that pays little. I was almost giving up until I saw a testimony online about Dr. Murugu and I decided to contact him. I explained my problem to him and he assured me I'll see a positive result after 24hurs, surprisingly my husband came back the day after the spell begging me to forgive him and promised to never leave. my husband has been back for 6 months now and we've never had any issues, am glad I didn't doubt Dr. Murugu cause he sure can solve any problems with fast relief you can also contact him for help now email: WhatsApp/call +90 538 069 4285 
https://drmakinidrmurugu.blogspot.com 
Website: https://drmuruguspellhome.net


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos