vaistai.lt

NVSC priminimas: kaip saugiai teikti pirties paslaugas (689/0) 

NVSC priminimas: kaip saugiai teikti pirties paslaugasKai už lango žiema, norisi pasimėgauti šiluma, todėl žmonės dažnai renkasi laisvalaikį praleisti pirtyje. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) specialistai primena pagrindinius reikalavimus, kurie būtini norint teikti saugias pirties paslaugas, ir į ką turi atkreipti dėmesį patys pirties lankytojai, kad buvimas pirtyje būtų saugus ir teiktų naudą sveikatai.


Veiklai būtinas leidimas-higienos pasas

Primename, kad pirčių įrengimo ir priežiūros visuomenės sveikatos saugos reikalavimus nustato Lietuvos higienos norma HN 39:2016 „Pirčių visuomenės sveikatos saugos reikalavimai“, todėl norint teikti šias paslaugas privaloma turėti veiklai būtiną dokumentą – leidimą-higienos pasą, kuris liudija, kad ūkinės komercinės veiklos sąlygos atitinka visuomenės sveikatos saugos teisės aktų reikalavimus.


Su taisyklėmis supažindinti iš anksto

Paslaugų vartotojus labai svarbu iš anksto supažindinti su pirties paslaugomis, taip pat informuoti, kaip saugiai naudotis įranga, inventoriumi. Paslaugos teikėjas turi paaiškinti, kas gali kelti riziką sveikatai, galimas pasekmes, pateikti saugaus pirties paslaugų vartotojų elgesio taisykles (pvz., informaciją apie alkoholio vartojimą, vaikų priežiūrą, paslaugų vartotojų sveikatos būkles, kurioms esant nerekomenduojama naudotis pirtimi ir pan.), vidaus tvarkos taisykles.

Būtina pasirūpinti pirmosios pagalbos rinkiniu, kuris, kaip ir vidaus tvarkos taisyklės, turi būti gerai matomoje vietoje.  

NVSC specialistai pabrėžia, kad ne tik paslaugos teikėjai, bet ir pirties lankytojai turėtų būti atsakingi ir patys susipažinti su taisyklėmis ir, žinoma, svarbiausia – jų laikytis, kad nekeltų pavojaus nei savo, nei aplinkinių sveikatai bei saugumui.


Tikrintis sveikatą

Lankytojai, norintys pasinaudoti pirtimi, turi būti sveiki, kaip ir pirties darbuotojai. Pastarieji turi prieš pradėdami dirbti, o vėliau kasmet tikrintis sveikatą.

Pirties paslaugas teikiantys asmenys, tiesiogiai susiję su lankytojų aptarnavimu ir galintys daryti tiesioginę įtaką jų sveikatai, turi turėti higienos ir pirmosios pagalbos žinių bei tai patvirtinančius sveikatos žinių atestavimo pažymėjimus. Pagal nustatytą tvarką, pirčių paslaugas teikiantys darbuotojai, tiesiogiai susiję su klientų aptarnavimu, prieš pradėdami dirbti turi baigti Privalomojo pirmosios pagalbos mokymo pagrindinę programą (PP), Privalomojo higienos įgūdžių mokymo bendrąją programą (HB), Privalomojo higienos įgūdžių mokymo specialiąją programą (H5), o kas penkerius metus – pakartoti Privalomojo pirmosios pagalbos mokymo tęstinę programą (PT).


Pavojingas pirties vietas – apsaugoti ar paženklinti

Paslaugų teikėjai turi įdiegti apsaugos priemones, kad lankytojai būtų apsaugoti nuo nudegimų, taip pat įrengti ar įspėjamaisiais ženklais (pvz., garso, šviesos) riboti ar neleisti prieiti prie pavojingų vietų ar įrenginių.


Prižiūrėti vandens tiekimo sistemas

Siekiant užkirsti kelią legionelėms daugintis, vandens tiekimo sistemose turi būti vykdoma nuolatinė jos priežiūra ir palaikoma tinkama temperatūra. Karšto vandens čiaupuose svarbu palaikyti ne žemesnę nei 50 °C, šalto – ne aukštesnę kaip 20 °C. Pirties paslaugų teikėjas privalo užtikrinti, kad karšto vandens tiekimo sistemoje vandens temperatūra kas 3 mėnesius būtų profilaktiškai pakeliama iki 66 °C ir išlaikoma ne mažiau kaip 25 min. Ne rečiau kaip vieną kartą per metus būtina atlikti geriamojo vandens (šalto ir karšto) mikrobiologinį tyrimą legionelėms nustatyti, o jas nustačius – imtis vandens tiekimo sistemos valymo ir kenksmingumo šalinimo darbų. Papildomi vandens tyrimai atliekami, kai vandens tiekimo sistema pradedama naudoti daugiau kaip po vieno mėnesio pertraukos, po vandens tiekimo sistemos rekonstrukcijos ar remonto, taip pat tada, kai diagnozuojama susirgimų legionelioze. Kadangi legionelės linkusios kauptis kalkių nuosėdose – labai svarbu valyti bei dezinfekuoti dušų ragelių ir tai atlikti ne rečiau kaip kartą per mėnesį.

Informacija iš:

Image Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos