vaistai.lt

Rokiškyje apsilankęs A. Dulkys: reikia dažniau atsistoti į paciento batus (106/0) 

Rokiškyje apsilankęs A. Dulkys: reikia dažniau atsistoti į paciento batusRokiškio gydymo įstaigose apsilankęs sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys akcentavo, kad turi būti užtikrintas bendradarbiavimas tarp pirminės ir antrinės grandies gydymo įstaigų, išvengiant perteklinio pacientų vaikščiojimo iš vienos įstaigos į kitą. Susitikime su Rokiškio gydymo įstaigų vadovais ministras atkreipė dėmesį ir į gydytojų pritraukimo į regionus aktualumą – apie trečdalis regionuose dirbančių gydytojų yra vyresnio nei 60-ies metų amžiaus.

Vizito Rokiškio pirminės sveikatos priežiūros centre (PSPC) metu ministras bendravo su šeimos gydytojais ir slaugytojais. Pagrindinė pokalbio tema – biurokratinių reikalavimų mažinimas, taip didinant sveikatos paslaugų prieinamumą. Su ministru bendravusios šeimos gydytojos vardino, kad aktualiausia yra peržiūrėti siuntimo galiojimo terminą, nedarbingumo ekspertizių atlikimą, siuntimus socialinėms paslaugoms, perteklinį pacientų siuntinėjimą tarp PSPC ir ligoninių.

„Patys gydytojai aiškiai įvardina, kad pacientai be reikalo yra mėtomi per gydymo įstaigas. Pavyzdžiui, specialistui skyrus vaistus, pacientas yra grąžinamas į pirminį lygmenį vien tam, kad jam būtų paaiškinta vaisto vartojimo ypatumai. Kyla natūralus klausimas – kodėl tai negali būti padaroma iš karto? Iš tokių smulkių detalių ir susidaro paciento patirtis. Šių situaciją galima išvengti glaudžiau bendradarbiaujant pirminio priežiūros centrams ir ligoninėms, tam reikia visai nedaug – dažniau atsistoti į paciento batus“, – teigė ministras.

Ministras su sveikatos priežiūros centro darbuotojais pasidalino, kad siuntimai konsultacijoms artimiausiu metu ilgės nuo 60 iki 180 dienų, todėl pacientų, ateinančių vien persirašyti pasibaigusius siuntimus, sumažės. Taip pat bus peržiūrimi siuntimai, susiję su socialinėmis paslaugomis, ieškant būdų mažinti biurokratinę naštą gydytojams.

Susitikimo metu aptartas ir medikų bei kito personalo pritraukimo į regionus situacija. Apie trečdalis medikų, dirbančių regionuose, yra priešpensinio arba pensinio amžiaus, ne išimtis ir Rokiškis. Vietos gydymo įstaigos sėkmingai dirba pritraukiant tiek slaugytojus, tiek gydytojus – per praėjusius ir šiuos metus darbą čia pradėjo ne vienas specialistas, pritrauktos kelios slaugytojos, rezidentūrą atlieka šeimos gydytoja, sudarytos kelios sutartys su mediciną studijuojančias jaunuoliais, mokant jiems stipendijas.

„Atvertos galimybės pritraukti į regionus jaunuosius specialistus: supaprastinti reikalavimai steigti rezidentūros bazes, atsirado reikalavimas 30 proc. praktikos laiko praleisti regionuose, perskirstytas specialistų rengimas pagal realius poreikius. Dabar turi jaustis ir savivaldybių bei gydymo įstaigų pastangos ir suinteresuotumas pritraukti jaunuosius specialistus. Rokiškis yra geras kryptingo darbo pavyzdys – čia pavyko pritraukti ne vieną mediką ir slaugytoją steigiant rezidentūros bazes, mezgant kontaktus su universitetais, aktyviai dirbant su studijuojančias mediciną. Ne paskutinėje vietoje ir vystoma bendra miesto infrastruktūra, daranti miestą patrauklų jaunoms šeimoms“, – teigia A. Dulkys.

Ministras A. Dulkys šiemet gydymo įstaigas aplankė jau šešiuose rajonuose: Kėdainių, Kaišiadorių, Tauragės, Vilkaviškio, Pakruojo ir Rokiškio. Jis ir toliau planuoja lankytis regioninėse gydymo įstaigose.

SAM Komunikacijos skyrius 

Informacija iš:

sam.lt 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos