vaistai.lt

Diskusijoje apie greitosios medicinos pagalbos pokyčius – dėmesys darbuotojams ir naujos tarnybos įkūrimui (148/0) 

Diskusijoje apie greitosios medicinos pagalbos pokyčius – dėmesys darbuotojams ir naujos tarnybos įkūrimuiKetvirtadienį Kaune Sveikatos apsaugos ministerijos ir greitosios medicinos pagalbos bendruomenės atstovai diskutavo apie greitosios medicinos pagalbos (GMP) pertvarką. Diskusijos metu didžiausias dėmesys skirtas besikuriančios tarnybos darbo sąlygoms,  paslaugų standartizavimui ir plėtrai. Diskusijos dalyviai sutarė, kad GMP pertvarka yra laukta, nereikia dairytis atgal, o dėmesys turi būti sutelktas į darnios organizacijos kūrimą.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, perdavęs sveikinimo žodį, akcentuoja, kad sveikatos apsaugos sistema eina pertvarkų, kurios yra neišvengiamos, keliu.

„Išgirstu įvairių nuomonių apie šiuos pokyčius, bet esmė yra paprasta. Per tris dešimtmečius Lietuva labai pasikeitė, pasikeitė ir pasaulis, ir pacientų poreikiai, ir medikų profesinės aktualijos. Privalome eiti koja kojon su laiku. Kai kada jį pasivyti, nes atsiliekame. Šių  permainų ašyje – greitoji medicinos pagalba. Buvom likę bene paskutiniai Europoje, kurie vis dar teikė greitąją pagalbą decentralizuotai. Buvo rasta politinės valios ir sutarimo žengti į XXI-ąjį amžių ir sukurti modernią Greitosios medicinos pagalbos tarnybą“, – sakė sveikatos apsaugos ministras A. Dulkys.

Diskusijos dalyviai sutiko, kad centralizacija yra reikalinga ir laukta, nors kai kurie jų prisipažino, pakeitę požiūrį apie pokyčius tik sužinoję daugiau informacijos. Būtent tam, kad atsakytų į rūpimus darbuotojų klausimus, Kauno GMP tarnybos atstovai prieš diskusiją apvažiavo Lietuvos GMP stotis, kur daug bendravo su GMP bendruomene.


Skirtumai tarp tarnybų – didžiuliai

Diskusijos dalyviai daugiausiai kalbėjo apie netolygumus tarp rajonų ir didmiesčių – skirtingą darbo užmokestį, autoparką, galimybes kelti kompetencijas. Būsimos naujos GMP tarnybos vadovas Nerijus Mikelionis akcentavo, kad tam išspręsti artimiausiu metu bus renkami duomenys bei atvirai kalbamasi su darbuotojais bei vadovais. 

„Džiugu, kad šiandien susėdę prie bendro stalo matom ateitį bendrai. Šiuo metu daugiausiai dėmesio skiriame artimiesiems tikslams – tarnybos įkūrimui. Pirmiausiai tai apima darbo organizavimo, personalo ir finansinius klausimus“, – sakė VšĮ Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties vadovas N. Mikelionis. 

GMP stoties vadovas taip pat sulaukė daug klausimų apie darbo užmokestį. Kad yra didelis atotrūkis tarp skirtingų įstaigų darbuotojų, buvo žinoma anksčiau. Atlikus analizę paaiškėjo, kad didžiausi skirtumai tarp vairuotojų ir slaugytojų darbo užmokesčio – kai kur jie skiriasi kartais.

Vadovas informavo, kad preliminariais paskaičiavimais, tam, kad padidintų darbuotojų darbo užmokestį  iki vidutinių  GMP darbuotojų atlyginimų, reikia mažiausiai 0,7 mln. eurų 2023 m. antram pusmečiui. Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja Tatjana Golubajeva patikino, kad 2023 m. antram pusmečiui GMP tarnybos veiklai finansuoti numatyta 49,5 mln. eurų.


Užmokestis bus peržiūrimas

Atlikus išsamesnę analizę bus vertinama, ar numatytų lėšų pakanka GMP tarnybos veiklai užtikrinti, ar tam reikalingos papildomos lėšos. Esant poreikiui, būtų ieškoma galimybių jas skirti.

Ministerijos atstovė, Asmens sveikatos departamento direktorė Odeta Vitkūnienė sakė, kad darbo užmokestis visiems darbuotojams keisis palaipsniui, į gerąją pusę, tačiau pokyčiams prireiks laiko.

„Tik nuosekliai kartu įgyvendinant vieningą GMP tarnybos modelį, vieningą valdyseną, racionaliai panaudojant turimus finansinius išteklius, vykdant vieningą darbo užmokesčio politiką, kuri atsiras nuo liepos 1 d., galime etapiškai harmonizuoti darbo sąlygas darbuotojams, atliepiant darbuotojų lūkesčius. Tam ir vyksta socialinis dialogas  su profesinėmis sąjungomis, kokiais terminais ir  kada pasieksime rezultatą ir atliepsime darbuotojų lūkesčius. Darbo sąlygos ateityje GMP darbuotojams  tik gerės“, – sakė O. Vitkūnienė. 

Profesinės sąjungos „Solidarumas“ atstovė Jolanta Keburienė taip pat laukia permainų: „Profesinės sąjungos buvo vienos pirmųjų, kurios pradėjo kalbėti apie reformos būtinumą. Reformos norėjau ir visada tikėjau, ir mes ją turime įgyvendinti. Mano pagrindinis siekis šiame procese, kad sistemoje žmonės būtų motyvuoti ir gautų atitinkamą atlygį už savo sudėtingą darbą.“ 

Diskusijoje dalyvę Linaras Vaitkus, Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų profesinės sąjungos valdybos narys, ir Justinas Stašys, Naujosios Akmenės GMP vadovas, pritaria pokyčiams ir pabrėžė, kad kuriant vieningą tarnybą – svarbiausia gauti informaciją ir atvirai kalbėtis. 

Primename, kad nuo 2023 m. liepos 1 d. pradės veikti vieninga penkis regioninius padalinius turinti Greitosios medicinos pagalbos tarnyba, kurios buveinė, Vyriausybės siūlymu, turėtų įsikurti šiuo metu veikiančioje Kauno GMP stotyje.

Plačiau apie GMP pertvarką ir naujos tarnybos įkūrimą, kviečiame skaityti ČIA.

Diskusijos transliacijos įrašą galima peržiūrėti paspaudus šią nuorodą.

SAM Komunikacijos skyrius

Informacija iš:

sam.lt 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos