vaistai.lt

„Teltonika“ pradėjo gaminti medicininę apyrankę, padedančią širdies ligomis sergantiems žmonėms (545/0) 

„Teltonika“ pradėjo gaminti medicininę apyrankę, padedančią širdies ligomis sergantiems žmonėmsLietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupė „Teltonika“ Molėtų technologijų centre pradėjo gaminti daugiafunkcę išmaniąją medicininės paskirties apyrankę „TeltoHeart“, kuri skirta padėti širdies ritmo sutrikimų turintiems žmonėms. Inovatyvaus prietaiso kūrėjų teigimu, pagal technines galimybes tai yra visame pasaulyje unikalus įrenginys. Prie šio projekto prisidėjo ir KTU mokslininkai.

Idėja gaminti tokį įrenginį prieš maždaug 3 metus kilo „Teltonikos“ įkūrėjui Arvydui Paukščiui, kai jis žiniasklaidoje perskaitė straipsnį apie tai, kad Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkai kartu su Vilniaus universiteto atstovais sukūrė itin tikslų prieširdžių virpėjimą nustatantį algoritmą. „Teltonika“ su KTU ir VU susitarė dėl šios unikalios ir patentuotos technologijos licencijavimo, tačiau tai tebuvo ilgo kelio pradžia.

Projektą įgyvendinti ėmėsi pandemijos įkarštyje įkurtoje įmonėje „Teltonika Telemedic“ suburta daugiau nei 15 žmonių komanda. Siekiant sukurti veikiantį produktą, pirmiausia reikėjo įdiegti KTU algoritmą, taip pat pasirūpinti programine įranga, apyrankės dizainu ir gaminio sertifikavimu. Po daugybės dienų, praleistų tobulinant „TeltoHeart“ funkcijas, „Teltonika“ Molėtuose pradėjo masinę šios medicininės apyrankės gamybą. Pirmieji gaminiai keliaus į užsienio rinkas – Indiją, Kiprą, Ispaniją, Peru, o dalis jų liks Lietuvoje, kur kelios privačios gydymo įstaigos jau išreiškė norą išbandyti šias medicinines apyrankes.

„Įvairūs širdies ritmo sutrikimai vargina apie 1 mlrd. žmonių visame pasaulyje. Tokio pobūdžio negalavimus efektyviausiai galima gydyti laiku diagnozavus ligą, o tam jau padeda ir išmanieji įrenginiai. Sukūrėme medicininės paskirties išmaniąją apyrankę, kuri gali automatiškai užfiksuoti ne tik prieširdžių virpėjimą, bet ir kitokias aritmijas, pavyzdžiui, kai pulsas staiga nukrenta ar pakyla daugiau nei įprasta. Apyrankei aptikus aritmiją ar pasijautus prastai, pulsui sulėtėjus ar padažnėjus nei įprastai, ją dėvinčiam asmeniui yra rekomenduojama atlikti 6-šių derivacijų elektrokardiogramą, kuria remiantis gydytojas gali nustatyti diagnozes bei paskirti reikiamą gydymą. Vertinant šios apyrankės technines galimybes, mūsų žiniomis, tai yra visame pasaulyje išskirtinis ir analogų neturintis medicininis įrenginys“, – teigia „Teltonika Telemedic“ vadovas Martynas Osauskas.

„Teltonika Telemedic“ efektyvesniam gydymo įstaigų darbui siūlo visą telemedicinos ekosistemą, pavadintą „MyHealth“, kurią sudaro „TeltoHeart“ apyrankė, duomenis surenkanti mobiliesiems įrenginiams skirta programėlė ir „TeltoCare“ platforma, skirta gydytojams stebėti pacientų duomenis.

„Širdies ritmo stebėjimas turi būti vykdomas ilgą laiką, tačiau iki šiol tam tikslui siūlyti prietaisai buvo arba itin nepatogūs, arba itin brangūs. „Teltonikos“ sukurta išmanioji medicininė apyrankė yra efektyvi, funkcionali ir patogi dėvėti ilgalaikiam širdies ritmo stebėjimui. Be to, ateityje išplėtota telemedicinos prietaisų ekosistema padės spręsti ir daugiau įsisenėjusių sveikatos sistemos problemų. Pavyzdžiui, turėdami galimybę nuotoliniu būdu analizuoti duomenis, gydytojai galės aptarnauti daugiau pacientų. O ankstyvame etape diagnozavus ligas, galima sumažinti gydymo kaštus ir ligoninių apkrovimą“, – prognozuoja M. Osauskas.

Planuojama, kad išmaniąją medicininės paskirties apyrankę „TeltoHeart“ bus galima įsigyti ir asmeniniam naudojimui iš pardavimų partnerių ar gydymo įstaigų.

Informacija iš:

Kauno Technologijos Universitetas

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos