vaistai.lt

Žiemos traumos: gydytojo traumatologo įžvalgos ir patarimai (213/0) 

Žiemos traumos: gydytojo traumatologo įžvalgos ir patarimaiSugrįžo žiema – vėl slidu ir didėja rizika patirti traumas. Pasak Klaipėdos universiteto ligoninės ortopedo-traumatologo Karolio Jurgelaičio, pavojingiausia – apledėjęs paviršius.

„Krentant žmonės instinktyviai remiasi rankomis visu kūno svoriu ir dažniausiai patiria sumušimus ar net stipinkaulio lūžius riešo srityje. Griuvimai baigiasi ir išnirusiais sąnariais, raumenų, sąnarių raiščių patempimais, proksimaliniais šlaunikaulio lūžiais ar galvos smegenų sutrenkimais. Tokios traumos pavojingos visiems – ir seniems, ir jauniems, tačiau, remiantis statistika, senyvo amžiaus žmonės dažniau patiria sunkesnius sužalojimus ir jų laukia sudėtingesnis gydymas: hospitalizacija, operacija, ilgas reabilitacinis laikotarpis”, – sako gydytojas.

Specialisto teigimu, senyvo amžiaus žmonės dažnai patiria šlaunikaulio ar distaliniu stipinkaulio lūžius. Jauniems, fiziškai aktyviems ir žiemos sportu užsiimantiems asmenims medikai diagnozuoja raiščių patempimus ar plyšimus, rankų ir kojų sumušimus, peties išnirimus bei įvairių lokalizacijų lūžius.

Anot K. Jurgelaičio, sunkiausiai gydomi vadinamieji atviri lūžiai – traumos, kurios yra komplikuotos minkštųjų audinių pažeidimais.

„Pavyzdžiui – blauzdikaulio apatinės dalies lūžiai, kurie neretai apima ir čiurnos sąnarį. Ši anatominė sritis turi menką kraujotaką, kuri su amžiumi tik prastėja. Todėl po traumos liekamieji reiškiniai būna ypatingai ryškūs ir, galima sakyti, keičiantys žmogaus gyvenimą”, – sako specialistas.

Kad išvengtume žiemos traumų, gydytojas ortopedas-traumatologas pataria avėti avalynę neslystančiais padais, eiti pamažu, mažais žingsneliais, laikytis už turėklų, vengti slidžių paviršių. Taip pat naudinga atlikti pratimus, skirtus gerinti pusiausvyrą bei koordinaciją.

„Jei griuvimas neišvengiamas – reiktų griūti ant sėdmenų, pilnai nesiremti rankomis, saugoti galvą prilenkiant smakrą prie krūtinės”, – sako medikas.

Klaipėdos universiteto ligoninės Komunikacijos tarnyba

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš: 

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos