vaistai.lt

Kauno klinikose – naujas gydymo metodas pacientams, patiriantiems lėtinį skausmą (572/0) 

Kauno klinikose – naujas gydymo metodas pacientams, patiriantiems lėtinį skausmąKauno klinikų Anesteziologijos klinikoje pirmą kartą atlikta nauja skausmo valdymo procedūra – perkutaninė epidurinė neurolizė, praplečianti pacientų, patiriančių lėtinį skausmą, gydymo spektrą. Prof. Andrius Macas, Anesteziologijos klinikos vadovas pastebi, kad naujoji procedūra yra minimaliai invazyvi ir veiksmingai šalina epiduriniame lygmenyje esančias sąaugas.

„Atliekant šią procedūrą, plonas ir lankstus kateteris įdedamas į epidurinį tarpą ir naviguojant rentgenu nukreipiamas į tikslinę sritį. Įsitikinus, kad kontrastinė medžiaga epiduriniame tarpe cirkuliuoja laisva ir siekiant papildomos terapinės naudos, suleidžiama pacientui steroidų“, – apie procedūros unikalumą pasakoja prof. A. Macas.

Liuda Brogienė, Kauno klinikų Anesteziologijos klinikos Skausmo gydymo poskyrio vadovė, sako, kad lėtinis stuburo skausmas – didžiausia bendra negalios priežastis mūsų visuomenėje. „Epidurinė fibrozė – randų susidarymas šalia nervo šaknelės – vienas iš veiksnių, galinčių prisidėti prie lėtinio stuburo skausmo atsiradimo. Randai dirgina nervines šakneles, trikdo jų kraujotaką“, – teigia L. Brogienė.

Dažniausiai pacientams randai atsiranda po stuburo operacijų ar dėl disko degeneracijos sukeltos fibrozės. Retesnės priežastys – infekcija, hematoma ar randai po anesteziologinių epidurinių manipuliacijų. „Įprastai lėtinį skausmą patiriantiems pacientams taikomas gydymas epidurinėmis steroidų injekcijomis, padedančiomis pašalinti dirgiklius, sukeliančius uždegimą ir mažinant nervų patinimą, – pažymi poskyrio vadovė. – Nors šios injekcijos dažnai būna naudingos, kartais norimo efekto nepavyksta pasiekti. Taip gali nutikti dėl to, kad injekcinis tirpalas ne visada gali pasiekti tikslinę sritį dėl epiduriniame tarpe esančių randų.“

Įvertinus, kad Kauno klinikose gydomi pačių sudėtingiausių būklių pacientai, o mokslinėje literatūroje pastebima, kad naujosios procedūros taikymas saugus, o rezultatai geresni su paprastais epidurinės injekcijos metodais, nuspręsta atlikti perkutaninę epidurinę neurolizę. „Pirmąją procedūrą patyręs pacientas jaučiasi gerai, džiaugiasi sumažėjusiu skausmu. Toliau vyksta procedūrų planavimas pacientams, kuriems, pagal indikacijas, tokia procedūra galėtų padėti suvaldyti patiriamą lėtinį skausmą“, – priduria L. Brogienė.

Pastebima, kad jei perkutaninė epidurinė neurolizė nedavė laukiamo teigiamo efekto ar jis yra trumpalaikis, toliau pacientas daugiadalykėje komandoje gali būti svarstomas kaip kandidatas nugaros smegenų stimuliacijos sistemos implantavimui. „Nugaros smegenų stimuliacija tai minimaliai invazyvi operacija, kuri gali sumažinti skausmą nuo 50 iki 100 procentų. Skausmui atsinaujinus, stimuliatorių galima vėl programuoti ir surasti tokius parametrus, kurie būtų efektyvūs“, – sako doc. dr. Andrius Radžiūnas, Kauno klinikų Neurochirurgijos klinikos Funkcinės neurochirurgijos sektoriaus vadovas.

Šios procedūros sėkmės paslaptis – daugiadalykės medikų komandos profesionalumas, ji atlikta glaudžiai bendradarbiaujant su Neurochirurgijos klinikos medikais. Poskyryje dirbantys gydytojai profesionaliai dirba su šiuolaikiniais invazinio skausmo malšinimo metodais, naudojant rentgeno ir ultragarso kontrolę. Per metus Skausmo gydymo poskyryje konsultuojami apie 6 tūkst. pacientų iš visos Lietuvos. Dažniausiai jie kreipiasi dėl skausmo sukelto stuburo ir sąnarių patologijos. Taip pat atvyksta pacientai, sergantys lėtinėmis ligomis, po chirurginių intervencijų, traumų bei sergantys onkologinėmis ligomis.

Kauno klinikų informacija

Dėl asmeninių sveikatos problemų VLMEDICINA.LT rekomenduoja kreiptis į šeimos gydytoją arba su jo siuntimu – į specialistą. Atsakymai, publikuojami portale, jokiais būdais negali pakeisti gydytojo konsultacijos.

Informacija iš: 

Vakarų Lietuvos Medicina 

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos