vaistai.lt

Pasaulinė vandens diena: Lietuvoje geriamojo vandens kokybei keliami aukšti reikalavimai (458/0) 

Pasaulinė vandens diena: Lietuvoje geriamojo vandens kokybei keliami aukšti reikalavimaiKasmet, kovo 22 dieną, pasaulyje yra minima Pasaulinė vandens diena, skirta gėlo vandens svarbai pabrėžti. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ir Jungtinių Tautų vaikų fondo (UNICEF) teigimu, apie 2,2 mlrd. pasaulyje gyvenančių žmonių neturi prieigos prie švaraus ir tinkamo vartoti geriamojo vandens. Tuo tarpu Lietuvoje viešai tiekiamu geriamuoju vandeniu aprūpinama 82 % Lietuvos gyventojų, kurį galima gerti tiesiai iš čiaupo, nevirintą. Likusi dalis gyventojų (18 %) geriamuoju vandeniu apsirūpina individualiai, iš privačių gręžinių, ar šachtinių šulinių.  


Tiekiamo geriamojo vandens kokybė yra nuolatos kontroliuojama

Lietuvoje tiekiamo geriamojo vandens kokybė yra nuolatos kontroliuojama, geriamojo vandens tiekėjai yra atsakingi už viešai tiekiamo geriamojo vandens saugą ir kokybę, reguliariai vykdo geriamojo vandens stebėseną, nustatytu dažnumu tiria nurodytus kontroliuoti geriamojo vandens rodiklius. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) vykdydama valstybinę geriamojo vandens priežiūrą, derina vandens tiekėjų geriamojo vandens stebėsenos programas, atlieka šių programų vykdymo kontrolę, taip pat ima mėginius laboratoriniams tyrimams.

Kiekvienais metais, geriamojo vandens tiekėjai, vykdydami stebėseną atlieka apie 180 tūkst. geriamojo vandens tyrimų ir iš jų, tik maža dalis (2-3 proc.), neatitinka teisės aktų reikalavimų.  Dažniausiai  tai būna dėl padidinto drumstumo, amonio, bendrosios geležies kiekio. Šie vandens kokybės rodikliai nesietini su kenksmingu poveikiu žmonių sveikatai, tačiau juose atsispindi požeminio vandens savybės, geriamojo vandens ruošimo ir tiekimo technologijos. Atskirose vandenvietėse taip pat išlieka aktuali cheminių rodiklių, kaip fluorido, boro ir arseno problema.

VMVT primena, kad tiekiamas geriamasis vanduo turi būti skaidrus, bespalvis, neturėti specifinio skonio bei kvapo. Pastebėjus, kad geriamasis vanduo neatitinka šių išvardintų savybių, rekomenduojame kreiptis į geriamojo vandens tiekėją. Jei geriamojo vandens tiekėjas neišsprendžia iškilusios problemos, kreipkitės į VMVT.

Informacija iš:

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

Image: FreeDigitalPhotos.netKomentarai (Viso žinučių: 0)


Atsakyti
Vardas:Svečias
Pavadinimas:
Komentaras:


Įrašykite patvirtinimo kodą

Powered by AkoComment 3.0


vaistai.lt pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi, nesusiję su tema, pasirašyti kito asmens vardu, pažeidžia įstatymus, reklamuoja, kursto nelegalius veiksmus.

Į viršų
 Ieškomiausių TOP 5
Naudingos nuorodos